The OMM - 50th - October 2017 - Start List: Short Score
Team Start Time Name Category Club
817 Sat 09:00 - 09:14 Anne Darlington FV ERYRI OC
  Sun 08:15 - 08:29 Helena Burrows   LOC
818 Sat 09:00 - 09:14 Jenny Walker MIXV  
  Sun 08:15 - 08:29 Andrew Leckenby    
819 Sat 09:00 - 09:14 Susan Brown FV  
  Sun 08:15 - 08:29 Susan HARDING   SROC
820 Sat 09:00 - 09:14 Jill Manning FV FGEN SWOC
  Sun 08:15 - 08:29 Cerys Manning   MDOC
821 Sat 09:00 - 09:14 Gillian Macfarlane FV Harrogate Harriers
  Sun 08:15 - 08:29 Louise Brown   Fellside Ladies
822 Sat 09:00 - 09:14 CHristobel Heginbotham FV Saddleworth
  Sun 08:15 - 08:29 NIcky Snook   saddleworth
823 Sat 09:00 - 09:14 Julia Laverack FV WAROC
  Sun 08:15 - 08:29 Jane Yates   BL
824 Sat 09:00 - 09:14 Margaret Huyton FV Macclesfield harriers
  Sun 08:15 - 08:29 Mary White   Horwich RMI
825 Sat 09:00 - 09:14 Ray Oates MIXV Red Rose Road Runners 
  Sun 08:15 - 08:29 Pita Oates    Red Rose Road Runners 
826 Sat 09:00 - 09:14 Nicholas Gould MIXV  
  Sun 08:15 - 08:29 Elizabeth Gould    
827 Sat 09:00 - 09:14 Matthew Wardner MIXV  
  Sun 08:15 - 08:29 Mhairi Wardner    
828 Sat 09:00 - 09:14 Jeremy Wilde MIXV FGEN Guildford Orienteers
  Sun 08:15 - 08:29 Sarah Wilde   Guildford Orienteers
829 Sat 09:00 - 09:14 Chris Hopkinson MIXV Shelton Striders
  Sun 08:15 - 08:29 Carolyn Hopkinson   Shelton Striders
830 Sat 09:00 - 09:14 Joanne Heine MIXV  
  Sun 08:15 - 08:29 Stuart Brace    
831 Sat 09:00 - 09:14 Martin Skinner MIXV West Cumberland Orienteering Club
  Sun 08:15 - 08:29 Lynne Thomas   West Cumberland Orienteering Club
832 Sat 09:00 - 09:14 Jonathan Aylward MIXV  
  Sun 08:15 - 08:29 Kate Boobyer    
833 Sat 09:00 - 09:14 Leigh Murray MIXV  
  Sun 08:15 - 08:29 Dave Bleazard    
834 Sat 09:00 - 09:14 Iain POVEY MIXV New Marske Harriers
  Sun 08:15 - 08:29 Karen POVEY    
835 Sat 09:00 - 09:14 Donna Hutchinson MIXV  
  Sun 08:15 - 08:29 Conrad Allen    
836 Sat 09:00 - 09:14 Miriam Rosen MIXV SROC
  Sun 08:15 - 08:29 David Rosen   SROC
837 Sat 09:00 - 09:14 Alasdair Brock MIXV  
  Sun 08:15 - 08:29 Claire Brock    
838 Sat 09:00 - 09:14 Andy Robinson MIXV SLOW
  Sun 08:15 - 08:29 Christine Robinson   SLOW
839 Sat 09:00 - 09:14 Ashley Blakenore MIXV  
  Sun 08:15 - 08:29 Karen Blakemore    
840 Sat 09:00 - 09:14 Elizabeth Creaser MIXV  
  Sun 08:15 - 08:29 Michael Porter    
841 Sat 09:15 - 09:29 Jan Wulf MIXV www.settlewolftracks.co.uk
  Sun 08:30 - 08:44 Joanne Wulf   www.settlewolftracks.co.uk
842 Sat 10:15 - 10:29 Nigel STEPHENSON MIXV Irregulars LDWA
  Sun 08:30 - 08:44 Gillian HAVIS   NYM Harriers
843 Sat 09:15 - 09:29 Simon Oxley MIXV Settle Harriers
  Sun 08:30 - 08:44 Hilary Moakes   Settle Harriers
844 Sat 09:15 - 09:29 Joc (Joyce) Dodd MIXV  
  Sun 08:30 - 08:44 Paul Dodd    
845 Sat 09:15 - 09:29 Sally Kertzman F  
  Sun 08:30 - 08:44 Lonneke Kertzman    
846 Sat 09:15 - 09:29 Rosie Williams F Tayforth UOTC
  Sun 08:30 - 08:44 Dollar Millar   Tayforth UOTC
847 Sat 09:15 - 09:29 Sian Harries F BrUOTC
  Sun 08:30 - 08:44 Abi Dahl   BrUOTC
848 Sat 09:15 - 09:29 Alex Francis F BrUOTC
  Sun 08:30 - 08:44 Maddie Freeman   BrUOTC
849 Sat 09:15 - 09:29 Kathryn Unsworth F BrUOTC
  Sun 08:30 - 08:44 Charlotte Hannay   BrUOTC
850 Sat 09:15 - 09:29 Fran Daley F Edinburgh Southern Orienteering Club
  Sun 08:30 - 08:44 Jen Murphy   Lymm Runner
851 Sat 09:15 - 09:29 Emily Britton F  
  Sun 08:30 - 08:44 Elizabeth Britton    
852 Sat 09:15 - 09:29 Emily Beynon F  
  Sun 08:30 - 08:44 Delyth Williams    
853 Sat 09:15 - 09:29 Lucy Coulter F  
  Sun 08:30 - 08:44 Molly Buckingham    
854 Sat 09:15 - 09:29 Katie Walling F Hunters Bog Trotters
  Sun 08:30 - 08:44 Katt Riley   Tri-Anglia Triathlon Club
855 Sat 09:15 - 09:29 Elizabeth Gardner F Glasgow University Orienteering Club
  Sun 08:30 - 08:44 Rona Myatt   Glasgow University Orienteering Club
856 Sat 09:15 - 09:29 Rebecca North F  
  Sun 08:30 - 08:44 Charlotte Svenson    
857 Sat 09:15 - 09:29 Victoria Duncan F Durham University
  Sun 08:30 - 08:44 Frances Brown   Loughborough University
858 Sat 09:15 - 09:29 Leanne Cass F  
  Sun 08:30 - 08:44 Lucy Stanfield    
859 Sat 09:15 - 09:29 Poppy Hill F FGEN  
  Sun 08:30 - 08:44 Sarah Hill    
860 Sat 09:15 - 09:29 Ryoko Koumi F Team HOTAKA
  Sun 08:30 - 08:44 Yoonsun Cha   Orienteering Lovers Korea
861 Sat 09:15 - 09:29 Jeanie Prince F  
  Sun 08:30 - 08:44 loren cafferty    
862 Sat 09:15 - 09:29 Tobias Hawelka MIX  
  Sun 08:30 - 08:44 Elli Krenn    
863 Sat 09:15 - 09:29 Paul Nicholls MV  
  Sun 08:30 - 08:44 David Billingham    
864 Sat 09:15 - 09:29 Martin Brown MV  
  Sun 08:30 - 08:44 Andy Muston    
865 Sat 09:30 - 09:44 Stephen Pearson MV Horwich RMI Harriers
  Sun 08:45 - 08:59 Alec Cottrill   Burnden Road Runners
866 Sat 09:30 - 09:44 Jeremy Brett MV no-mad running
  Sun 08:45 - 08:59 Ashley Charlwood   no-mad running
867 Sat 09:30 - 09:44 Dave Turton MV WSC
  Sun 08:45 - 08:59 Chris Buxton   WSC
868 Sat 09:30 - 09:44 Simon Jewell MV  
  Sun 08:45 - 08:59 Justin Adams    
869 Sat 09:30 - 09:44 Peter Cheung MV  
  Sun 08:45 - 08:59 Ian Twiselton    
870 Sat 09:30 - 09:44 Les Hunt MV Southern Navigators
  Sun 08:45 - 08:59 John Mursell   Totton Runners
871 Sat 09:30 - 09:44 Steve Eldridge MV  
  Sun 08:45 - 08:59 Gerard O'Sullivan    
872 Sat 09:30 - 09:44 Chris Pearson MV  
  Sun 08:45 - 08:59 Darren Parker    
873 Sat 09:30 - 09:44 Scott Brealey MV  
  Sun 08:45 - 08:59 Philip Belfield    
874 Sat 09:30 - 09:44 John Rutherford MV Walton Athletics Club
  Sun 08:45 - 08:59 David Murray    
875 Sat 09:30 - 09:44 Shane Morley MV  
  Sun 08:45 - 08:59 Daran Scarlett    
876 Sat 09:30 - 09:44 Christopher Taylor MV Mercia Fell Runners
  Sun 08:45 - 08:59 Richard Tyler   Evesham Vale
877 Sat 09:30 - 09:44 Stuart Greenall MV Northwich Running Club
  Sun 08:45 - 08:59 Chris Hayes    
878 Sat 09:30 - 09:44 William Ion MV  
  Sun 08:45 - 08:59 Bruce Kinnear    
879 Sat 09:30 - 09:44 Peter Heap MV  
  Sun 08:45 - 08:59 Brian Crowe    
880 Sat 09:30 - 09:44 Paul Seaston MV Penwith Dogging Possie
  Sun 08:45 - 08:59 Frank Davey   PenwithDogging Possie
881 Sat 09:30 - 09:44 Dave Garner MV  
  Sun 08:45 - 08:59 John Mellor    
882 Sat 09:30 - 09:44 George Peacock MV FGEN  
  Sun 08:45 - 08:59 Graeme Peacock   Clwydian Range Runners
883 Sat 09:30 - 09:44 Michael James MV BrUOTC
  Sun 08:45 - 08:59 Carl Proctor   BrUOTC
884 Sat 09:30 - 09:44 John Knight MV  
  Sun 08:45 - 08:59 Chris Kirk   Manx Fell Runners
885 Sat 09:30 - 09:44 Mike Parsons MV ABMSAC
  Sun 08:45 - 08:59 George Crawford-Smith   PENDLE FOREST ORIENTEERS
886 Sat 09:30 - 09:44 Hugh Poulter MV cycling VCGH
  Sun 08:45 - 08:59 Simon Ridley   Brixham Harriers
887 Sat 09:30 - 09:44 Alan McCulloch MV SRC Again
  Sun 08:45 - 08:59 Simon Halliday   SRC Again
888 Sat 09:30 - 09:44 Ian Wells MV  
  Sun 08:45 - 08:59 Chris Rowden    
889 Sat 09:45 - 09:59 Peter Manancourt MV FGEN Harlequin Orienteering Club
  Sun 09:00 - 09:14 Francis Manancourt    
890 Sat 09:45 - 09:59 Derek Graves MV Hart Road Runners
  Sun 09:00 - 09:14 HUW Williams   Hart Road Runners
891 Sat 09:45 - 09:59 Ray Collins MV  
  Sun 09:00 - 09:14 Jonathan Howell   Walton Chasers
892 Sat 09:45 - 09:59 Ian Dorling MV  
  Sun 09:00 - 09:14 Ken Caunter    
893 Sat 09:45 - 09:59 Dale Colclough MV Trentham RC
  Sun 09:00 - 09:14 Steven Fenney   Stone MM
894 Sat 09:45 - 09:59 Chris Wilcox MV Clwydian Range Runners
  Sun 09:00 - 09:14 Nigel Beasant   DEE OC
895 Sat 09:45 - 09:59 Phil Cooper MV  
  Sun 09:00 - 09:14 Paul Cooper    
896 Sat 09:45 - 09:59 Andy Lewsley MV Borderliners Orienteering Club
  Sun 09:00 - 09:14 John Noblett   West Cumberland orienteering Club
897 Sat 09:45 - 09:59 Charles Scott MV  
  Sun 09:00 - 09:14 Alex Neame    
898 Sat 09:45 - 09:59 Jon Naylor MV  
  Sun 09:00 - 09:14 Neill Hughes    
899 Sat 09:45 - 09:59 Chris Oakley MV Chippenham Harriers
  Sun 09:00 - 09:14 Alex Ralton   Chippenham Harriers
900 Sat 09:45 - 09:59 stuart smith MV Hunters Bog Trotters 
  Sun 09:00 - 09:14 aleks kashafi    
901 Sat 09:45 - 09:59 Keith John Bell MV Swaledale Outdoor Clob
  Sun 09:00 - 09:14 Andrew Watson    
902 Sat 09:45 - 09:59 Graeme Tiffany MV Pudsey Pacers RC
  Sun 09:00 - 09:14 John Proctor    
903 Sat 09:45 - 09:59 Martin Sellens MV Essex Stragglers
  Sun 09:00 - 09:14 Clive Tant   Essex Stragglers
904 Sat 09:45 - 09:59 Keith Goddard MV  
  Sun 09:00 - 09:14 Simon Fellows    
905 Sat 09:45 - 09:59 Simon Challis MV  
  Sun 09:00 - 09:14 Simon Ladbrooke    
906 Sat 09:45 - 09:59 Will Owen MIX FGEN  
  Sun 09:00 - 09:14 Hermione Owen    
907 Sat 09:45 - 09:59 Chris Ullman MIX  
  Sun 09:00 - 09:14 Pascale Mathonet    
908 Sat 09:45 - 09:59 Zack Wragg MIX  
  Sun 09:00 - 09:14 Kimberley Croft    
909 Sat 09:45 - 09:59 Gareth Trehearn MIX  
  Sun 09:00 - 09:14 Louise Trehearn    
910 Sat 09:45 - 09:59 Barry Le Grys MIX FGEN  
  Sun 09:00 - 09:14 Amy Le Grys    
911 Sat 09:45 - 09:59 Jane Keenan MIX ATC(P)
  Sun 09:00 - 09:14 Javed Johl   ATC(P)
912 Sat 09:45 - 09:59 Cat oldfield MIX  
  Sun 09:00 - 09:14 Ste oldfield    
913 Sat 10:00 - 10:14 Suzanne Lake MIX Ochil Hill Runners
  Sun 08:30 - 08:44 Keith Wilkinson   Team TriActive Stirling
914 Sat 10:00 - 10:14 Rich Wain-Hobson MIX  
  Sun 09:15 - 09:29 Jodie Sage    
915 Sat 10:00 - 10:14 Samantha Twigger MIX  
  Sun 09:15 - 09:29 Gary Lowe    
916 Sat 10:00 - 10:14 Rebecca Miles MIX FGEN Futsal Club UK
  Sun 09:15 - 09:29 Ben Miles   Futsal Club UK
917 Sat 10:00 - 10:14 Rebecca Crellin MIX Cumberland Fell Runners
  Sun 09:15 - 09:29 Ryan Crellin   Cumberland Fell Runners
918 Sat 10:00 - 10:14 alistair watkins MIX FGEN  
  Sun 09:15 - 09:29 Midge Watkins    
919 Sat 10:00 - 10:14 ROSIE WATKINS MIX  
  Sun 09:15 - 09:29 TIM RUTLAND    
920 Sat 10:00 - 10:14 James Breed MIX HH
  Sun 09:15 - 09:29 Kate Breed   HH
921 Sat 10:00 - 10:14 Joshua Grinham MIX University of St. Andrews
  Sun 09:15 - 09:29 Jessica Fennell   University of St. Andrews
922 Sat 10:00 - 10:14 Sophie Street MIX Bristol OTC
  Sun 09:15 - 09:29 Robert Weekes   Bristol OTC
923 Sat 10:00 - 10:14 James Harris MIX FGEN  
  Sun 09:15 - 09:29 Kate Harris    
924 Sat 10:00 - 10:14 Mr. Jodi Longyear MIX Wessex Mountaineering Club
  Sun 09:15 - 09:29 Ms. Michelle Byrne   Wessex Mountaineering Club
925 Sat 10:00 - 10:14 Simon Kingston MIX  
  Sun 09:15 - 09:29 Andy Fry    
926 Sat 10:00 - 10:14 Chris Thorpe MIX  
  Sun 09:15 - 09:29 Dawn Anderson    
927 Sat 10:00 - 10:14 Gemma Moy MIX  
  Sun 09:15 - 09:29 Richard Seabrook    
928 Sat 10:00 - 10:14 Scott Hill MIX  
  Sun 09:15 - 09:29 Alisa Duncan    
929 Sat 10:00 - 10:14 Iain Campbell MIX  
  Sun 09:15 - 09:29 Alexandra Campbell    
930 Sat 10:00 - 10:14 Theodore Larn-Jones MIX PROJECT AWESOME
  Sun 09:15 - 09:29 Sophia Fong    PROJECT AWESOME
931 Sat 10:00 - 10:14 Jason clark MIX FGEN Cleethorpes ac
  Sun 09:15 - 09:29 Katie brentnall   Cleethorpes ac
932 Sat 10:00 - 10:14 Alistair Thornton MIX Loughborough University Orienteering Club
  Sun 09:15 - 09:29 Leah Williams   Loughborough University Orienteering Club 
933 Sat 10:00 - 10:14 Rupert Smedley MIX  
  Sun 09:15 - 09:29 Nicole Farmer    
934 Sat 10:00 - 10:14 Oliver Roberts MIX  
  Sun 09:15 - 09:29 Claire Roberts    
935 Sat 10:00 - 10:14 Nigel Elwell MIX FGEN  
  Sun 09:15 - 09:29 Emma Elwell    
936 Sat 10:15 - 10:29 Arran Campbell MIX FGEN  
  Sun 09:30 - 09:44 Elleanor Campbell    
937 Sat 10:15 - 10:29 Lewis Campbell M FGEN  
  Sun 09:30 - 09:44 Frazer Campbell    
938 Sat 10:15 - 10:29 Sam Johnson M Alfresco Adventures
  Sun 09:30 - 09:44 Nick Sharp   Alfresco Adventures
939 Sat 10:15 - 10:29 David DuBuisson MV  
  Sun 09:30 - 09:44 Paul Jefferies    
940 Sat 10:15 - 10:29 Rory Matheson M STAG ST Andrews orienteering club Glasgow
  Sun 09:30 - 09:44 Dan Lumley    
941 Sat 10:15 - 10:29 Mark Biddis M  
  Sun 09:30 - 09:44 James Pope    
942 Sat 10:15 - 10:29 Hugh Felton M  
  Sun 09:30 - 09:44 James Holloway    
943 Sat 08:30 - 08:44 James MacDonald M  
  Sun 09:30 - 09:44 Andrew MacDonald    
944 Sat 10:15 - 10:29 Paul Finch M  
  Sun 09:30 - 09:44 Mark Bayliss    
945 Sat 10:15 - 10:29 Matthew McSevney M Manx Fell Runners
  Sun 09:30 - 09:44 David Price   Trail Running Association
946 Sat 10:15 - 10:29 Iain Morton M  
  Sun 09:30 - 09:44 Alex Wells    
947 Sat 10:15 - 10:29 Ian Campbell M FGEN  
  Sun 09:30 - 09:44 Robert Campbell    
948 Sat 10:15 - 10:29 Simon Havers M FGEN  
  Sun 09:30 - 09:44 Freddie Havers    
949 Sat 10:15 - 10:29 Colin Plant M  
  Sun 09:30 - 09:44 Mike Plant   South East Lancs Orienteering Club
950 Sat 10:15 - 10:29 Jaroslav Skokan M  
  Sun 09:30 - 09:44 Dave Heiligers    
951 Sat 10:15 - 10:29 Jon Dufton M FGEN  
  Sun 09:30 - 09:44 Rich Dufton    
952 Sat 10:15 - 10:29 Neil O'Gorman M  
  Sun 09:30 - 09:44 Chris Tillapaugh    
953 Sat 10:15 - 10:29 Calum MacGregor M Tayforth UOTC
  Sun 09:30 - 09:44 Duncan Smith   Tayforth UOTC
954 Sat 10:15 - 10:29 Michael Whiteford M  
  Sun 09:30 - 09:44 Ruairidh Mathieson   Tayforth UOTC
955 Sat 10:15 - 10:29 Neil Watkins M  
  Sun 09:30 - 09:44 David Snowball    
956 Sat 10:15 - 10:29 ray humphreys M FGEN  
  Sun 09:30 - 09:44 will  humphreys    
957 Sat 10:15 - 10:29 Tom Thorley M Tayforth UOTC
  Sun 09:30 - 09:44 Tom Bisset   Tayforth UOTC
958 Sat 10:15 - 10:29 Robbie MacDiarmid  M Tayforth UOTC
  Sun 09:30 - 09:44 Orry Kneale   Tayforth UOTC
959 Sat 10:15 - 10:29 Bertie Heath M Tayforth UOTC
  Sun 09:30 - 09:44 Rory Hand   7 SCOTS
960 Sat 10:30-10:44 Andy Reed M  
  Sun 09:45 - 09:59 Steve Baker    
961 Sat 10:30-10:44 Robert Bambrook M  
  Sun 09:45 - 09:59 Andy Clinton    
962 Sat 10:30-10:44 Peter Train M FGEN  
  Sun 09:45 - 09:59 Robin Amor-Train    
963 Sat 10:30-10:44 Ben Loxton M Bristol UOTC
  Sun 09:45 - 09:59 Zachary McCarroll   Bristol UOTC
964 Sat 10:30-10:44 Mark Manancourt M FGEN CAI Mandello
  Sun 09:45 - 09:59 Vincent Manancourt   CAI Mandello
965 Sat 10:30-10:44 Alexander Freeman-Hall M Bristol UOTC
  Sun 09:45 - 09:59 Eoghan Wiles   Bristol UOTC
966 Sat 10:30-10:44 James Blewett M BrUOTC
  Sun 09:45 - 09:59 Charlie Nutland    BrUOTC
967 Sat 10:30-10:44 Henrik Flordal M FGEN Katrineholms OK
  Sun 09:45 - 09:59 Axel Flordal   Katrineholms OK
968 Sat 10:30-10:44 andrew rutland M FGEN  
  Sun 09:45 - 09:59 christopher rutland    
969 Sat 10:30-10:44 Keith Lunson M FGEN  
  Sun 09:45 - 09:59 Chris Lunson    
970 Sat 10:30-10:44 Ben Ralston M Police
  Sun 09:45 - 09:59 Tim Badham   Army
971 Sat 10:30-10:44 Tom Klenerman M FGEN  
  Sun 09:45 - 09:59 Paul Klenerman    
972 Sat 10:30-10:44 Ashley Thomlinson M  
  Sun 09:45 - 09:59 Joe Morwood    
973 Sat 10:30-10:44 Simon Jones M  
  Sun 09:45 - 09:59 Oliver Jones    
974 Sat 10:30-10:44 Michael Lemmy M  
  Sun 09:45 - 09:59 Matthew Snarr    
975 Sat 10:30-10:44 MARK BAILEY M FGEN Nuneaton Harriers
  Sun 09:45 - 09:59 ALEX BAILEY   Nuneaton Harriers
976 Sat 10:30-10:44 Mark Wilson M Darlington Triathlon Club
  Sun 09:45 - 09:59 Tom Winney   Winney Warriors
977 Sat 10:30-10:44 Jason webber M Project awesome
  Sun 09:45 - 09:59 Michael Lea   Project Awesome
978 Sat 10:30-10:44 Ben Hides M FGEN Weston AC
  Sun 09:45 - 09:59 Nick Hides   Clevedon AC
979 Sat 10:30-10:44 Brian Dempster M FGEN  
  Sun 09:45 - 09:59 Thomas Dempster    
980 Sat 10:30-10:44 James Langley M  
  Sun 09:45 - 09:59 Philip Robson    
981 Sat 10:30-10:44 Jeremy Terry M  
  Sun 09:45 - 09:59 Nikolas Jagodzinski    
982 Sat 10:30-10:44 Dominic Matters M  
  Sun 09:45 - 09:59 Nicholas Coleman   Lanchester Mountaineering Club
983 Sat 10:30-10:44 Anthony Rosevear M Southwell RC
  Sun 09:45 - 09:59 Dan Wheat   Southwell RC
984 Sat 10:45 - 10:59 Ian Wilson M  
  Sun 10:00 - 10:14 Rebecca Holland    
985 Sat 10:45 - 10:59 Andy Newell MV  
  Sun 10:00 - 10:14 Chris Treacher    
986 Sat 10:45 - 10:59 Catherine Wilson MIX SELOC
  Sun 10:00 - 10:14 Steve Wilson   SELOC
987 Sat 10:45 - 10:59 Keith Maclean-Martin M  
  Sun 08:30 - 08:44 Peter Lawless    
988 Sat 10:45 - 10:59 Donald Cumming M  
  Sun 10:00 - 10:14 Nick Helm    
989 Sat 10:45 - 10:59 Derek Gray MV  
  Sun 10:00 - 10:14 Steve Darling    
990 Sat 10:45 - 10:59 Charles Robinson MIX  
  Sun 10:00 - 10:14 Hazel Robinson