The OMM - 50th - October 2017 - Start List: Long Score
Team Start Time Name Category Club
370 Sat 08:00 - 08:14 Mandy Goth FV Todmorden Harriers
  Sun 07:30 - 07:44 Sue Roberts   Todmorden Harriers
371 Sat 08:00 - 08:14 Karen Nash FV FRA
  Sun 07:30 - 07:44 Rowena Browne   Bowland
372 Sat 08:00 - 08:14 Linda Smith FV Cosmic Hillbashers
  Sun 07:30 - 07:44 Caroline Watt   Cosmic Hillbashers
373 Sat 08:00 - 08:14 Karen Crawford FV BOK
  Sun 07:30 - 07:44 Jane Stagg   Bristol orienteering Klub
374 Sat 08:00 - 08:14 Debbie Wilkes FV  
  Sun 07:30 - 07:44 Jackie Barker    
375 Sat 08:00 - 08:14 Derek Tyers MIXV FRA
  Sun 07:30 - 07:44 Claire Dossett    
376 Sat 08:00 - 08:14 janet hill MIXV springfield striders
  Sun 07:30 - 07:44 john williams   Pennine Fell Runners
377 Sat 08:00 - 08:14 Owen Mills MIXV Keswick AC
  Sun 07:30 - 07:44 Stef Kitts   Keighly & Craven AC
378 Sat 08:00 - 08:14 Mike goodyer MIXV  
  Sun 07:30 - 07:44 Maggie Beggs    
379 Sat 08:00 - 08:14 Steve Wathall MIXV Retford AC
  Sun 07:30 - 07:44 Charmian Heaton   FRA
380 Sat 08:00 - 08:14 Ellie Salisbury MIXV Fabian4
  Sun 07:30 - 07:44 Adrian Moir   Fabian4
381 Sat 08:00 - 08:14 Sally McGrath MIXV Stubbington Green Runners
  Sun 07:30 - 07:44 Euan McGrath   Stubbington Green Runners
382 Sat 08:00 - 08:14 Helen Wilson MIXV Todmorden Harriers
  Sun 07:30 - 07:44 David Wilson   Todmorden Harriers
383 Sat 08:00 - 08:14 Emma Lloyd-Davies Lloyd-Davies F  
  Sun 07:30 - 07:44 Alice Chivers    
384 Sat 08:00 - 08:14 Kay Hawke F  
  Sun 07:30 - 07:44 Emma Taylor    
385 Sat 08:00 - 08:14 Amy Anderson F  
  Sun 07:30 - 07:44 Zayneb Al-Adhami    
386 Sat 08:00 - 08:14 claire gordon F hbt
  Sun 07:30 - 07:44 sarah o'neil   hbt
387 Sat 08:00 - 08:14 Lydia nixon F  
  Sun 07:30 - 07:44 Vicky Lowrie     
388 Sat 08:00 - 08:14 Katherine Saint F  
  Sun 07:30 - 07:44 Sophie Newsham    
389 Sat 08:15 - 08:29 Heather Dawe F  
  Sun 07:45 - 07:59 Andrea Priestley    
390 Sat 08:15 - 08:29 Jenny Lee F  
  Sun 07:45 - 07:59 Suzy Hankin    
391 Sat 08:15 - 08:29 Claire Leggat F FGEN  
  Sun 07:45 - 07:59 Kezia Jukes    
392 Sat 08:15 - 08:29 Pete Twyman MV  
  Sun 07:45 - 07:59 James O'Connell    
393 Sat 08:15 - 08:29 Ahmed Mohammed MV  
  Sun 07:45 - 07:59 Shahid Mohammed    
394 Sat 08:15 - 08:29 Nigel Fenwick MV  
  Sun 07:45 - 07:59 Martin White    
395 Sat 08:15 - 08:29 Oliver Marner MV Dartmoor Runners
  Sun 07:45 - 07:59 Mark Lockett   Dartmoor Runners
396 Sat 08:15 - 08:29 CALVIN ROUTLEDGE MV Mil  
  Sun 07:45 - 07:59 Max Cole    
397 Sat 08:15 - 08:29 Darren Chapman MV  
  Sun 07:45 - 07:59 Paul Crinnion    
398 Sat 08:15 - 08:29 Paul Millward MV  
  Sun 07:45 - 07:59 Ian Atkinson    
399 Sat 08:15 - 08:29 Christopher Coppellotti MV  
  Sun 07:45 - 07:59 Neil Thomas    
400 Sat 08:15 - 08:29 Ash Daniels MV Mil  
  Sun 07:45 - 07:59 Jim Hutton    
401 Sat 08:15 - 08:29 Phil Scarf MV Team Endurancelife
  Sun 07:45 - 07:59 Bill Johnson   Calder Valley Fell Runners
402 Sat 08:15 - 08:29 David Brigden MV Ex Armed Forces
  Sun 07:45 - 07:59 Geoff Maitland-Jones   Ex Armed Forces
403 Sat 08:15 - 08:29 John Harding MV FGEN  
  Sun 07:45 - 07:59 Tim Harding    
404 Sat 08:15 - 08:29 David Moisley MV Newbury AC
  Sun 07:45 - 07:59 David Sayer   Reading Joggers
405 Sat 08:15 - 08:29 Robert Small MV  
  Sun 07:45 - 07:59 Gawain Davies    
406 Sat 08:15 - 08:29 Des Thorpe MV Saddleworth Runners
  Sun 07:45 - 07:59 Nick Haynes   Saddleworth Runners
407 Sat 08:15 - 08:29 Dave Marr MV Octavian Droobers
  Sun 07:45 - 07:59 Matt Britton    
408 Sat 08:15 - 08:29 Brian Layton MV Tring Running Club.
  Sun 07:45 - 07:59 Andrew Collings   Tring Running Club.
409 Sat 08:15 - 08:29 Andy Bell MV  
  Sun 07:45 - 07:59 Darryl Watton    
410 Sat 08:30 - 08:44 Peter Luckett MV  
  Sun 08:00 - 08:14 Neil Hatherall    
411 Sat 08:30 - 08:44 Steven Simmons MV  
  Sun 08:00 - 08:14 Steven Hamblett    
412 Sat 08:30 - 08:44 Steve Marsh  MV  
  Sun 08:00 - 08:14 Simon Small    
413 Sat 08:30 - 08:44 Martyn Williams MV FGEN  
  Sun 08:00 - 08:14 Gareth Williams   Arena 80 AC
414 Sat 08:30 - 08:44 Pete Twyman MV  
  Sun 08:00 - 08:14 James O'Connell    
415 Sat 08:30 - 08:44 John Leeson MV Harlequins Orienteering Club
  Sun 08:00 - 08:14 Carl Nichols    
416 Sat 08:30 - 08:44 David Lee MV  
  Sun 08:00 - 08:14 Chris Cripps    
417 Sat 08:30 - 08:44 David Wolfendale MV Bowland Fell Runners / BMC
  Sun 08:00 - 08:14 David Downes   Wets Cumberland OC
418 Sat 08:30 - 08:44 Paul Stubbs-Jefferies MV  
  Sun 08:00 - 08:14 Phil England    
419 Sat 08:30 - 08:44 Nick Whittingham MV Penistone Footpath Runners
  Sun 08:00 - 08:14 Geoffrey Dimelow   Penistone Footpath Runners
420 Sat 08:30 - 08:44 richard barker MV  
  Sun 08:00 - 08:14 tim armstrong    
421 Sat 08:30 - 08:44 Maj Dougy Wilson MV Mil HQ 51 Inf Bde and HQ Scotland
  Sun 08:00 - 08:14 Capt Gordon Robinson   HQ 51 Inf Bde and HQ Scotland
422 Sat 08:30 - 08:44 AL Kitchener MV  
  Sun 08:00 - 08:14 Will Patterson    
423 Sat 08:30 - 08:44 Robert Woodward MV Dursley Running Club
  Sun 08:00 - 08:14 Andy Kilby   Dursley Running Club
424 Sat 08:30 - 08:44 Warren Danby MV FGEN  
  Sun 08:00 - 08:14 Nicholas Cole    
425 Sat 08:30 - 08:44 Kevin Ives MV Seaford Striders RC
  Sun 08:00 - 08:14 Gareth Hutchinson   Seaford Striders RC
426 Sat 08:30 - 08:44 Simon Bowes MV  
  Sun 08:00 - 08:14 Vishal Patel    
427 Sat 08:30 - 08:44 andy scaife MV accili ratti
  Sun 08:00 - 08:14 luke fradsham    
428 Sat 08:30 - 08:44 Andy Southby MV Mil  
  Sun 08:00 - 08:14 Lee Wildey    
429 Sat 08:30 - 08:44 Graham Brown MV Old Knackered Runners
  Sun 08:00 - 08:14 Martin Hilton   Tattenhall Runners
430 Sat 08:45 - 08:59 Chris Smart MV Town and Country Harriers
  Sun 08:15 - 08:29 Mike Brooke    
431 Sat 08:45 - 08:59 Andy Heald MV Club 18 - 30
  Sun 08:15 - 08:29 Alan Urwin   Club 18-30
432 Sat 08:45 - 08:59 Stephen Coveney MV City Of Hull AC
  Sun 08:15 - 08:29 Jerzy Matuszewski   Stockport Harriers
433 Sat 08:45 - 08:59 Dave Greenstreet MV  
  Sun 08:15 - 08:29 Dave Maylor    
434 Sat 08:45 - 08:59 Steve Jeffs MV Dallam Running Club
  Sun 08:15 - 08:29 John Moreton   Howgill Harriers
435 Sat 08:45 - 08:59 Ed Bramley MV  
  Sun 08:15 - 08:29 Mike O'Dwyer    
436 Sat 08:45 - 08:59 Steve Lumb MV  
  Sun 08:15 - 08:29 Stuart Ferguson    
437 Sat 08:45 - 08:59 Tim Martland MV Lymm Runners
  Sun 08:15 - 08:29 Simon Martland   East Pennine OC
438 Sat 08:45 - 08:59 David King MV  
  Sun 08:15 - 08:29 David Hatton    
439 Sat 08:45 - 08:59 Mark Bevan MV Durham Fell Runners
  Sun 08:15 - 08:29 Jon West   Durham Fell Runners
440 Sat 08:45 - 08:59 Andy Joynson MV FGEN Craven Energy
  Sun 08:15 - 08:29 Mark Grover    
441 Sat 08:45 - 08:59 John Berry MV Team Jobbie
  Sun 08:15 - 08:29 Clive Roberts   Team Jobbie
442 Sat 08:45 - 08:59 James Parker MV  
  Sun 08:15 - 08:29 Ted Swift    
443 Sat 08:45 - 08:59 Andrew Hart MV  
  Sun 08:15 - 08:29 Robert Clemens    
444 Sat 08:45 - 08:59 Anton Woolford MV FGEN POTOC
  Sun 08:15 - 08:29 Daniel Woolford    
445 Sat 08:45 - 08:59 Ronny Otto MV Orientierungskombinat Halle
  Sun 08:15 - 08:29 Falk Schultze-Motel   Orientierungskombinat Halle
446 Sat 08:45 - 08:59 Toby Miles MV  
  Sun 08:15 - 08:29 Phil Carpenter    
447 Sat 08:45 - 08:59 Ben Stansfield MV Central Athletics Club
  Sun 08:15 - 08:29 Pat Bartlett    
448 Sat 08:45 - 08:59 RAY MAJER MV  
  Sun 08:15 - 08:29 TIM DIGGER    
449 Sat 08:45 - 08:59 Wesley Jones MV Stubbington Green Runners
  Sun 08:15 - 08:29 Christopher Lodge    
450 Sat 08:45 - 08:59 James Hogg M  
  Sun 08:15 - 08:29 Ken Ions    
451 Sat 08:45 - 08:59 Andrew Muggleton M Amsterdam Mountain Rescue
  Sun 08:15 - 08:29 Toby Wootton   Reigate Girls Mud Running Team
452 Sat 09:00 - 09:14 Chris Clay MIX  
  Sun 08:30 - 08:44 Penny Clay    
453 Sat 09:00 - 09:14 Lee Langdon MIX  
  Sun 08:30 - 08:44 Mary Gillie   Clywdian Range Runners
454 Sat 09:00 - 09:14 Mark Sears MIX  
  Sun 08:30 - 08:44 Toto Cox    
455 Sat 09:00 - 09:14 Thomas Kingston MIX  
  Sun 08:30 - 08:44 Hetty Key    
456 Sat 09:00 - 09:14 David Armstrong MIX Warwick Mountains
  Sun 08:30 - 08:44 Lauren Orr    
457 Sat 09:00 - 09:14 Marian Elliott MIX  
  Sun 08:30 - 08:44 Colin Dutkiewicz   SLOW
458 Sat 09:00 - 09:14 Stephan Tietz MIX ULGMC
  Sun 08:30 - 08:44 Heather Rumble   ULGMC
459 Sat 09:00 - 09:14 Thom Starnes MIX  
  Sun 08:30 - 08:44 Hattie Field    
460 Sat 09:00 - 09:14 Ben Psaila MIX Mil WAA Team
  Sun 08:30 - 08:44 Anna-Marie Watson   WAA Team
461 Sat 09:00 - 09:14 Lisa Kaye MIX Todmorden Harriers
  Sun 08:30 - 08:44 Ben Crowther   Todmorden Harriers
462 Sat 09:00 - 09:14 Thomas Shelton MIX Wakefield triathlon club
  Sun 09:15 - 09:29 Adam Dickie   Annan and district athletic club
463 Sat 09:00 - 09:14 Duncan Campbell MIX  
  Sun 08:30 - 08:44 Jessica Middleton    
464 Sat 09:00 - 09:14 Fiona Taylor MIX  
  Sun 08:30 - 08:44 Alex Kendall    
465 Sat 09:00 - 09:14 Corinne Watson MIX  
  Sun 08:30 - 08:44 John Watson    
466 Sat 09:00 - 09:14 Anna Ayres MIX Congleton Harriers
  Sun 08:30 - 08:44 Andrew Ayres   Sandbach striders
467 Sat 09:00 - 09:14 David Mazza MIX FGEN  
  Sun 08:30 - 08:44 Maria Mazza    
468 Sat 09:00 - 09:14 Alice Kerr MIX  
  Sun 08:30 - 08:44 Harry Mcghie    
469 Sat 09:00 - 09:14 Laura Clarke MIX Mil Swindon Striders
  Sun 08:30 - 08:44 Grant Clarke   Swindon Striders
470 Sat 09:00 - 09:14 Adam Juniper MIX  
  Sun 08:30 - 08:44 Cat Hills    
471 Sat 09:00 - 09:14 Guy Balmer MIX Royal Marines Orienteering Club
  Sun 08:30 - 08:44 Sarah Froy    
472 Sat 09:15 - 09:29 Mundy Kilner MIX  
  Sun 08:45 - 08:59 Ben Hamilton   Selby Striders
473 Sat 09:15 - 09:29 Nina Tomlin MIX  
  Sun 08:45 - 08:59 Glenn Tait    
474 Sat 09:15 - 09:29 Jonathan Trinder MIX FGEN  
  Sun 08:45 - 08:59 Imogen Trinder    
475 Sat 09:15 - 09:29 Fred Boardman MIX Mil British Army
  Sun 08:45 - 08:59 Emily Peers   British Army
476 Sat 09:15 - 09:29 Dave Finch MIX Project Awesome
  Sun 08:45 - 08:59 Sarah Pritchard   Project Awesome
477 Sat 09:15 - 09:29 Steve Bullock MIX  
  Sun 08:45 - 08:59 Maddy Nichols   University of Bristol
478 Sat 09:15 - 09:29 Hattie Holliday MIX Mil Army Training Regiment (Winchester)
  Sun 08:45 - 08:59 Tom Skelding   Army Training Regiment (Winchester)
479 Sat 09:15 - 09:29 Donna Ratcliffe MIX Mil ATR Winchester
  Sun 08:45 - 08:59 Tom James   ATR Winchester
480 Sat 09:15 - 09:29 Louisa Steer MIX Mil Military
  Sun 08:45 - 08:59 David Marsh   Military
481 Sat 09:15 - 09:29 Ben Shannon MIX Hermitage Harriers
  Sun 08:45 - 08:59 Zoe Sewter   Hermitage Harriers
482 Sat 09:15 - 09:29 Jen Scotney MIX Dark Peak
  Sun 08:45 - 08:59 Marcus Scotney   Dark Peak
483 Sat 09:15 - 09:29 Darren Barksby MIX  
  Sun 08:45 - 08:59 Victoria Bates    
484 Sat 09:15 - 09:29 Antoinette Winton MIX  
  Sun 08:45 - 08:59 Doug Hobbs    
485 Sat 09:15 - 09:29 Janine Roberts MIX  
  Sun 08:45 - 08:59 Mike Oliver    
486 Sat 09:15 - 09:29 Jim Davenport M  
  Sun 08:45 - 08:59 Jim Davenports Partner    
487 Sat 09:15 - 09:29 Tom SIDAWAY M  
  Sun 08:45 - 08:59 Tom SIDAWAYs Partner    
488 Sat 09:15 - 09:29 Neil Smith M Darlington Tri Club
  Sun 08:45 - 08:59 Tom Nixon   Darlington Tri Club
489 Sat 09:15 - 09:29 Rich Cantrill M Mil RM
  Sun 08:45 - 08:59 Jez Stemp   RM
490 Sat 09:15 - 09:29 Marcus Tillotson M  
  Sun 08:45 - 08:59 Kieran Doherty    
491 Sat 09:15 - 09:29 luke noble M  
  Sun 08:45 - 08:59 Aengus McCullough    
492 Sat 09:30 - 09:44 Chris Boryer M Mil  
  Sun 09:00 - 09:14 Chris Panton    
493 Sat 09:30 - 09:44 Deema Mozayen M Warwick Mountains
  Sun 09:00 - 09:14 David Steele   Warwick Mountains
494 Sat 09:30 - 09:44 Charlie Whetwell M  
  Sun 09:00 - 09:14 Ben Adams    
495 Sat 09:30 - 09:44 David Betteridge M  
  Sun 09:00 - 09:14 Steve Gilbert    
496 Sat 09:30 - 09:44 Lucas Van Muiswinkel M  
  Sun 09:00 - 09:14 George Neville-Jones    
497 Sat 09:30 - 09:44 David Primhak M  
  Sun 09:00 - 09:14 James Primhak    
498 Sat 09:30 - 09:44 Grant Mctaggart M Darlington TRI
  Sun 09:00 - 09:14 Neil Johnson    
499 Sat 09:30 - 09:44 Brendon Howe M Saxons Orienteering Club
  Sun 09:00 - 09:14 Henrik Johnsson   LAT Racing
500 Sat 09:30 - 09:44 Simon Higgins M Congleton Harriers
  Sun 09:00 - 09:14 Peter Carvell   Congleton Harriers
501 Sat 09:30 - 09:44 Richard Hunt M Dark Peak Fell Runners
  Sun 09:00 - 09:14 Glen Borrell   Dark Peak Fell Runners
502 Sat 09:30 - 09:44 Alan Ramsay M  
  Sun 09:00 - 09:14 John Sutherland   Carnethy HRC
503 Sat 09:30 - 09:44 Dan Smith M  
  Sun 09:00 - 09:14 Gareth Smith    
504 Sat 09:30 - 09:44 Steve Allsopp M  
  Sun 09:00 - 09:14 Billy Soesilo    
505 Sat 09:30 - 09:44 Christopher Goddard M  
  Sun 09:00 - 09:14 Izaak Tyson-Hirst    
506 Sat 09:30 - 09:44 Tim Patterson M Aireneteers
  Sun 09:00 - 09:14 Rob Patterson   SLOW
507 Sat 09:30 - 09:44 Andy Kuszyk M  
  Sun 09:00 - 09:14 Dave Cattell    
508 Sat 09:30 - 09:44 Stuart Doig M  
  Sun 09:00 - 09:14 Stuart Warrender    
509 Sat 09:30 - 09:44 Christopher Pyke  M Tortoise Racing 
  Sun 09:00 - 09:14 Thomas Walby   Tortoise Racing 
510 Sat 09:30 - 09:44 David Snook M Mil  
  Sun 09:00 - 09:14 Jack Anthony    
511 Sat 09:30 - 09:44 Adam Petzsch M Mil  
  Sun 09:00 - 09:14 James Reaney    
512 Sat 09:45 - 09:59 Ben Costello M  
  Sun 09:15 - 09:29 Dominic James    
513 Sat 09:45 - 09:59 Colwyn Jones M  
  Sun 09:15 - 09:29 William Shaw    
514 Sat 09:45 - 09:59 Ian Harryman M Avon Valley Runners
  Sun 09:15 - 09:29 Peter Dyer   Avon Valley Runners
515 Sat 09:45 - 09:59 Mike Warren M Preston Harriers
  Sun 09:15 - 09:29 Chris Bradley   BMC
516 Sat 09:45 - 09:59 Will Ames M Dartmoor Runners
  Sun 09:15 - 09:29 Ed Ames   Dartmoor Runners
517 Sat 09:45 - 09:59 Andrew Beattie M  
  Sun 09:15 - 09:29 Simon Crowther    
518 Sat 09:45 - 09:59 Alex Cawthorne M  
  Sun 09:15 - 09:29 Alex Gaspar    
519 Sat 09:45 - 09:59 Graham Percival M FGEN Mil Royal Air Force Reserves
  Sun 09:15 - 09:29 David Percival   Royal Air Force Reserves
520 Sat 09:45 - 09:59 Yousaf Mirza M  
  Sun 09:15 - 09:29 Tom Stroud   Southdown Orienteers
521 Sat 09:45 - 09:59 Ian Blakemore M  
  Sun 09:15 - 09:29 Ian Leach    
522 Sat 09:45 - 09:59 Paul Stanton M FGEN  
  Sun 09:15 - 09:29 Elliot Stanton    
523 Sat 09:45 - 09:59 Alex Burns M  
  Sun 09:15 - 09:29 Bill Edwards    
524 Sat 09:45 - 09:59 Iain Church M  
  Sun 09:15 - 09:29 Pete Helme   BAOC
525 Sat 09:45 - 09:59 Justin Thomas M  
  Sun 09:15 - 09:29 Guy Peasley    
526 Sat 09:45 - 09:59 Colin Kirk-Potter M Run Venture Ltd
  Sun 09:15 - 09:29 Andy Powell   Run Venture Ltd
527 Sat 09:45 - 09:59 sancos boland M team toblerone
  Sun 09:15 - 09:29 xavier boland   team toblerone
528 Sat 09:45 - 09:59 Jason Nede M  
  Sun 09:15 - 09:29 Arnoud Slootman    
529 Sat 09:45 - 09:59 Dan Birley M Mil Royal Navy
  Sun 09:15 - 09:29 Greg Stamp   Royal Army Medical Corps
530 Sat 09:45 - 09:59 Darren Honeyford M  
  Sun 09:15 - 09:29 Paul Raistrick    
531 Sat 09:45 - 09:59 Jamie Funnell M  
  Sun 09:15 - 09:29 Tom Cavenagh    
532 Sat 10:00 - 10:14 Daniel Dillon M  
  Sun 09:30 - 09:44 Stephen Dickson    
533 Sat 10:00 - 10:14 Simon Wright M Mil British Army
  Sun 09:30 - 09:44 Andrew Oliver    
534 Sat 10:00 - 10:14 Nick Outram M  
  Sun 09:30 - 09:44 Phil Outram    
535 Sat 10:00 - 10:14 gareth slade-jones M Mil ATR Winchester
  Sun 09:30 - 09:44 Tom steele   ATR Winchester
536 Sat 10:00 - 10:14 Dave Norman M Mil ATR Winchester
  Sun 09:30 - 09:44 David Pickard    ATR Winchester 
537 Sat 10:00 - 10:14 Chris Kelsey M FGEN  
  Sun 09:30 - 09:44 Ben Kelsey    
538 Sat 10:00 - 10:14 Nicholas Jones M  
  Sun 09:30 - 09:44 Milo Middleton    
539 Sat 10:00 - 10:14 Rob Lee M  
  Sun 09:30 - 09:44 Christopher Dykes    
540 Sat 10:00 - 10:14 alexander maclennan M  
  Sun 09:30 - 09:44 Robert Wight    
541 Sat 10:00 - 10:14 Matt Perry M Clayton-Le-Moors
  Sun 09:30 - 09:44 Russ Clarke    
542 Sat 10:00 - 10:14 Dan Cheesman M Mil Royal Marines
  Sun 09:30 - 09:44 Jim Cleaver   Former Royal Marine
543 Sat 10:00 - 10:14 Jon Gower M whitby
  Sun 09:30 - 09:44 Adrian Baskerville   whitby
544 Sat 10:00 - 10:14 Peter Ward M Mil FUSILIERS
  Sun 09:30 - 09:44 Jon Peatman   FUSILIERS
545 Sat 10:00 - 10:14 Matthew Robinson M  
  Sun 08:00 - 08:14 RICHARD HENSON    
546 Sat 10:00 - 10:14 Richard Perkins M Hauser
  Sun 09:30 - 09:44 Rudolf Gruber   Hauser
547 Sat 10:00 - 10:14 Lloyd Ward M  
  Sun 09:30 - 09:44 Martin Griffiths    
548 Sat 10:00 - 10:14 Olly Boney M  
  Sun 09:30 - 09:44 Iain Carroll    
549 Sat 10:00 - 10:14 Nick Mackenzie M Mil ATR (Winchester)
  Sun 09:30 - 09:44 Geordie Stewart   ATR (Winchester)
550 Sat 10:15 - 10:29 Angus Davidson M Carnethy HRC
  Sun 09:45 - 09:59 John Mitchell   Carnethy HRC
551 Sat 10:15 - 10:29 Miguel Boland M  
  Sun 09:45 - 09:59 Gilles Favier    
552 Sat 10:15 - 10:29 Chris Swanepoel M KONG ADVENTURE
  Sun 09:45 - 09:59 Johan Guasden   KONG ADVENTURE
553 Sat 10:15 - 10:29 Scott Parnell M Mil  
  Sun 09:45 - 09:59 Dale Twentyman    
554 Sat 10:15 - 10:29 Alastair Burns M  
  Sun 09:45 - 09:59 Alex Stearn    
555 Sat 10:15 - 10:29 Mike King M  
  Sun 09:45 - 09:59 James King    
556 Sat 10:15 - 10:29 Jonny Malley M Ambleside AC
  Sun 09:45 - 09:59 Lewis Taylor   Ochil Hill Runners
557 Sat 10:15 - 10:29 Jamie McGrory M Mil ATR Winchester (Army)
  Sun 09:45 - 09:59 Jack Warrillow   ATR Winchester (Army)
558 Sat 10:15 - 10:29 Myles Riddlesdale Purchase M Mil  
  Sun 09:45 - 09:59 Barney Thomas Aitken    
559 Sat 10:15 - 10:29 Robert Stein M Cumberland Fell Runners
  Sun 09:45 - 09:59 Phil Archer   Cumberland Fell Runners
560 Sat 10:15 - 10:29 Tim Short M  
  Sun 09:45 - 09:59 Tom Grant    
561 Sat 10:15 - 10:29 Wes Crutcher M Lost Island
  Sun 09:45 - 09:59 Bruce Anderson   Royal Marines
562 Sat 10:15 - 10:29 Jamie Hancox M  
  Sun 09:45 - 09:59 David Godfrey   BAOC
563 Sat 10:15 - 10:29 Andrew Viney M  
  Sun 09:45 - 09:59 Vincent Stock    
564 Sat 10:15 - 10:29 Matt Pearson M  
  Sun 09:45 - 09:59 Rob Horton    
565 Sat 10:15 - 10:29 YOSHINOBU TAKAGI M OMM JAPAN
  Sun 09:45 - 09:59 TAKASHI CHIYODA   OMM JAPAN
566 Sat 10:15 - 10:29 Ian Jones M ERYRI Orienteers
  Sun 09:45 - 09:59 Jeff Powell Davies   Borderliners Orienteering Club
567 Sat 10:15 - 10:29 Glen Davies M FGEN Mercia Fell Runners
  Sun 09:45 - 09:59 Huw Davies   Mercia Fell Runners
568 Sat 10:15 - 10:29 Joshua Macklin M  
  Sun 09:45 - 09:59 Paul Broadway    
569 Sat 10:15 - 10:29 Will Hancock M  
  Sun 09:45 - 09:59 James Turner    
570 Sat 10:15 - 10:29 Douglas Roberts M  
  Sun 09:45 - 09:59 Joe Flanagan    
571 Sat 10:30 - 10:44 Angus McKendrick M  
  Sun 10:00 - 10:14 Graham Smith    
572 Sat 10:30 - 10:44 Nick Barrable M  
  Sun 10:00 - 10:14 Darrel High    
573 Sat 10:30 - 10:44 Nick Lowton M  
  Sun 10:00 - 10:14 Jonathon Bourne    
574 Sat 10:30 - 10:44 Daniel Bosher M  
  Sun 10:00 - 10:14 Ryan Morgan    
575 Sat 10:30 - 10:44 Stefan Adamski M FGEN  
  Sun 10:00 - 10:14 Ted Adamski    
576 Sat 10:30 - 10:44 Lisa Boyd MIX  
  Sun 10:00 - 10:14 Euan Boyd    
577 Sat 10:30 - 10:44 Adam Hansen M  
  Sun 10:00 - 10:14 Carel DuPlessis    
578 Sat 10:30 - 10:44 Carl Shawcross MV Mil Army
  Sun 10:00 - 10:14 Mike Ward   Army