The OMM - 50th - October 2017 - Start List: Elite Course
Team Start Time Name Category Club
324 Sat 08:00 - 08:14 Nicky Spinks FV Dark Peak
  Sun 07:15 - 07:29 Kirsty Hewitson   Dark Peak
325 Sat 08:00 - 08:14 Simon Caldwell MIXV York Alpine Club
  Sun 07:15 - 07:29 Carmen Elphick   York Alpine Club
326 Sat 08:00 - 08:14 Will Manners MV Strathearn Harriers
  Sun 07:15 - 07:29 Roger Goddard   Strathearn Harriers
327 Sat 08:00 - 08:14 bryan carr MV congleton harriers
  Sun 07:15 - 07:29 jonathan whilock   staffs moorlands ac
328 Sat 08:00 - 08:14 Digby Harris MV Pennine Fell Runners
  Sun 07:15 - 07:29 Anthony Fryer   Valley Striders
329 Sat 08:00 - 08:14 Patrick Devine-Wright MV Axe Valley Runners
  Sun 07:15 - 07:29 Tim Lenton   Axe Valley Runners
330 Sat 08:00 - 08:14 Wilfred Bell MV Howgill Harriers
  Sun 07:15 - 07:29 Michael Mallen   Keswick AC
331 Sat 08:00 - 08:14 Alan Smith MV Deeside Runners
  Sun 07:15 - 07:29 Bruce Poll   Bracknell Forest Runners
332 Sat 08:00 - 08:14 Mick Loftus MV Valley Striders
  Sun 07:15 - 07:29 Mick Wrench   Valley Strider
333 Sat 08:00 - 08:14 Tomas Albinsson MV Rockrunners
  Sun 07:15 - 07:29 Peter Juthberg   Rockrunners
334 Sat 08:15 - 08:29 Barry McElearney MV  
  Sun 07:30 - 07:44 Graham Cleminson    
335 Sat 08:15 - 08:29 Charlie Sproson MV  
  Sun 07:30 - 07:44 Tim Laney   Bath Baths
336 Sat 08:15 - 08:29 Kim Baxter MIX South Yorkshire Orienteers
  Sun 07:30 - 07:44 Dave Sykes    
337 Sat 08:15 - 08:29 Kerstin Rosenqvist MIX Vasteras LK
  Sun 07:30 - 07:44 Cristoffer Stockman    
338 Sat 08:15 - 08:29 Robert Willis M Army
  Sun 07:30 - 07:44 Curtis Fairminer   Army
339 Sat 08:15 - 08:29 Adam Jackson M  
  Sun 07:30 - 07:44 Neil Lowry    
340 Sat 09:00 - 09:14 Shane Ohly M  
  Sun 07:30 - 07:44 Duncan Archer    
341 Sat 08:15 - 08:29 Philip Wilkinson M  
  Sun 07:30 - 07:44 Matt Harmon    
342 Sat 08:15 - 08:29 Anders Brohäll M Fortsätt Adventure Team
  Sun 07:30 - 07:44 Stefan Silfver    
343 Sat 08:15 - 08:29 James Pup Harris M Team KoM
  Sun 07:30 - 07:44 Littledave Cumins   Team KoM
344 Sat 08:15 - 08:29 Tom Fellbaum M Pennine Fell Runners
  Sun 07:30 - 07:44 Peter Bray   Chorlton Runners
345 Sat 08:30 - 08:44 Tim Morgan M Edinburgh University Orienteering Club
  Sun 07:45 - 07:59 Alistair Masson   Edinburgh University Orienteering Club
346 Sat 08:30 - 08:44 Jim Mann M Helm Hill
  Sun 07:45 - 07:59 Nicholas Barber   Pennine Fell Runners
347 Sat 08:30 - 08:44 Tom Gomersall M Bingley Harriers
  Sun 07:45 - 07:59 Stuart Reid   Dark Peak Fell Runners
348 Sat 08:30 - 08:44 David Spence M  
  Sun 07:45 - 07:59 Adam Marcinowicz   Tri-Adventure
349 Sat 08:30 - 08:44 Andrew Hyde M NYMAC
  Sun 07:45 - 07:59 Richard Straughan    
350 Sat 08:30 - 08:44 Paul White M  
  Sun 07:45 - 07:59 Lee Caves   Centurion RC
351 Sat 08:30 - 08:44 Chris Baynham-Hughes M Helsby RC
  Sun 07:45 - 07:59 Max Wainwright   Helsby RC
352 Sat 08:30 - 08:44 Andy Charlton M The Climbers Shop/Adventure Expertise
  Sun 07:45 - 07:59 Bryan Wakeley   The Climbers Shop/Adventure Expertise
353 Sat 08:30 - 08:44 Richard Moat M Royal Marines
  Sun 07:45 - 07:59 Thomas Patrick   Royal Marines
354 Sat 08:30 - 08:44 Mario Ruggiero M Nirvana Raid
  Sun 07:45 - 07:59 Andrea Villa   Nirvana Raid
355 Sat 08:30 - 08:44 Jonathan Zeffert M  
  Sun 07:45 - 07:59 Rob Edwards    
356 Sat 08:30 - 08:44 Tom Gibbs M Ambleside AC
  Sun 07:45 - 07:59 Neil Talbott   Ambleside AC
357 Sat 08:45 - 08:59 Andrew McLennan M Lewes AC
  Sun 08:00 - 08:14 Robert Cooper   Lewes AC
358 Sat 08:45 - 08:59 David Alcock M Airienteers
  Sun 08:00 - 08:14 Nathan Martin   Wharfedale Harriers
359 Sat 08:45 - 08:59 David Nichols M University of Nottingham
  Sun 08:00 - 08:14 Lawrence Coghlan   University of Nottingham
360 Sat 08:45 - 08:59 Adam Stirk M Wharfedale Harriers
  Sun 08:00 - 08:14 Andrew Higgins   Northumberland Fell Runners
361 Sat 08:45 - 08:59 Roland Perkins M HAC Ultra Club
  Sun 08:00 - 08:14 Oliver Smiddy   HAC Ultra Club
362 Sat 08:45 - 08:59 Matt Knapp M Dartmoor runners
  Sun 08:00 - 08:14 Ben Bradford   Chamonix Ski Alpinisme
363 Sat 08:45 - 08:59 Steve Birkinshaw M Borrowdale Fell Runners
  Sun 08:00 - 08:14 Andrew Berry   Durham Fell Runners
364 Sat 08:45 - 08:59 Paul Horsfall M NGOC
  Sun 08:00 - 08:14 Ed Charlton Weedy   Army
365 Sat 08:45 - 08:59 Richard Needham MV Derwent Valley Orienteers
  Sun 08:00 - 08:14 Paul Addison   Derwent Valley Orienteers
366 Sat 09:00 - 09:14 Eric Froode M  
  Sun 08:15 - 08:29 Jesper Hassel    
367 Sat 09:00 - 09:14 James Poole M  
  Sun 08:15 - 08:29 Max Wilcocks    
368 Sat 09:00 - 09:14 Paul Nelson M  
  Sun 08:15 - 08:29 Casper Kaars    
369 Sat 09:00 - 09:14 Bjorn Rydvall M Haglofs Silva
  Sun 08:15 - 08:29 Sebastian Ljungdahl   Haglofs Silva