The OMM - 50th - October 2017 - Start List: Combined Course
Team Start Time Name Category Club
255 Sat 08:00 - 08:14 Debbie Thompson FV Borderliners Orienteering Club
  Sun 07:15 - 07:29 Jane Morgan   Southampton Orienteering Club
256 Sat 08:00 - 08:14 Sharon Skidmore FV Mid Essex Casuals
  Sun 07:15 - 07:29 Katy Rehal   Mid Essex Casuals
257 Sat 08:00 - 08:14 Tina Codling MIXV Riverside Runners
  Sun 07:15 - 07:29 David Carr    
258 Sat 08:00 - 08:14 carolyn evans MIXV slippery eels
  Sun 07:15 - 07:29 jim evans   slippery eels
259 Sat 08:00 - 08:14 Martyn Pollitt MIXV Burnden Road Runners
  Sun 07:15 - 07:29 Isaline Pollitt   Burnden Road Runners
260 Sat 08:00 - 08:14 Matt Davis MIXV  
  Sun 07:15 - 07:29 Lisa Davis    
261 Sat 08:00 - 08:14 Paul Hadley  MIXV Stornoway Running and Athletics Club
  Sun 07:15 - 07:29 Emma Dent   Helm Hill
262 Sat 08:00 - 08:14 Jasmine Briggs MIXV FGEN  
  Sun 07:15 - 07:29 Steve Briggs    
263 Sat 08:00 - 08:14 Jeroen Cliteur MV  
  Sun 07:15 - 07:29 Harry Hilberdink    
264 Sat 08:00 - 08:14 Jeremy Engineer MV  
  Sun 07:15 - 07:29 John Derrick   TWMC
265 Sat 08:00 - 08:14 Darren Moore MV  
  Sun 07:15 - 07:29 David Roberts    
266 Sat 08:00 - 08:14 john elliott MV  
  Sun 07:15 - 07:29 peter bardsley    
267 Sat 08:15 - 08:29 Andy Fisher MV  
  Sun 07:30 - 07:44 Neil Brammer    
268 Sat 08:15 - 08:29 Simon Kirby MV  
  Sun 07:30 - 07:44 Simon Howarth    
269 Sat 08:15 - 08:29 Andrew Lawman MV  
  Sun 07:30 - 07:44 Tony Lawman    
270 Sat 08:15 - 08:29 Tim Forster MV Saltwell  Harriers 
  Sun 07:30 - 07:44 Phil Bellamy   Saltwell Harriers
271 Sat 08:15 - 08:29 Allan Cox MV Corsham Runners
  Sun 07:30 - 07:44 Dave Hindley   South Cheshire Harriers
272 Sat 08:15 - 08:29 Ian Pledger MV  
  Sun 07:30 - 07:44 Donald Brown    
273 Sat 08:15 - 08:29 Gareth Heathcote MV  
  Sun 07:30 - 07:44 Jonathan Newth    
274 Sat 08:15 - 08:29 Andrew Williams MV Ashbourne RC
  Sun 07:30 - 07:44 David Patrick   Ashbourne RC
275 Sat 08:15 - 08:29 Julian Parker MV Dark Peak Fell Runners
  Sun 07:30 - 07:44 Dan Stowers   Dark Peak Fell Runners
276 Sat 08:15 - 08:29 Paul Trott MV  
  Sun 07:30 - 07:44 Richard Tyson   Howgill Harriers
277 Sat 08:15 - 08:29 Gemma Piron MIX  
  Sun 07:30 - 07:44 Simon Piron    
278 Sat 08:15 - 08:29 Paul Hunt MIX FGEN Goyt Valley Striders
  Sun 07:30 - 07:44 Amelia Hunt   Goyt Valley Striders
279 Sat 08:30 - 08:44 Fred Smith MIX FGEN Saltwell Harriers
  Sun 07:45 - 07:59 Aoife Smith   Gateshead Harriers
280 Sat 08:30 - 08:44 AilsaMcGregor MIX FGEN  
  Sun 07:45 - 07:59 Andy McGregor    
281 Sat 08:30 - 08:44 Harry Kingston MIX  
  Sun 07:45 - 07:59 Naomi Malkin    
282 Sat 08:30 - 08:44 Nicola Kelly MIX  
  Sun 07:45 - 07:59 James Lam    
283 Sat 08:30 - 08:44 Ryan McHenry MIX  
  Sun 07:45 - 07:59 Jessica Avalon    
284 Sat 08:30 - 08:44 Alistair Carley-Smith M  
  Sun 07:45 - 07:59 Sam Page    
285 Sat 08:30 - 08:44 Craig Palmer M  
  Sun 07:45 - 07:59 Robert Kennedy    
286 Sat 08:30 - 08:44 Stuart Secker M  
  Sun 07:45 - 07:59 Michael Brady    
287 Sat 08:30 - 08:44 Harrison Hague M FGEN  
  Sun 07:45 - 07:59 Thomas Hague    
288 Sat 08:30 - 08:44 Paul Richardson M Saltwell Harriers
  Sun 07:45 - 07:59 Jonny Kennedy   Saltwell Harriers
289 Sat 08:30 - 08:44 Paul Simpson M Bowland FR
  Sun 07:45 - 07:59 Christopher Horner   Garstang
290 Sat 08:30 - 08:44 Rob Somers M  
  Sun 07:45 - 07:59 Chris Grant    
291 Sat 08:45 - 08:59 Chris Coffey M NBW
  Sun 08:00 - 08:14 John Hallett   MDC (Mynyddwyr De Cymru)
292 Sat 08:45 - 08:59 tom hall M  
  Sun 08:00 - 08:14 robin smith    
293 Sat 08:45 - 08:59 Mat mitcheson M  
  Sun 08:00 - 08:14 Sam sharpe    
294 Sat 08:45 - 08:59 Gordon Rowan M Serpentine Running Club
  Sun 08:00 - 08:14 Gareth Anderson   Serpentine Running Club
295 Sat 08:45 - 08:59 Pierre Jacob M Vic Team
  Sun 08:00 - 08:14 Benjamin Rauffet   Vic Team
296 Sat 08:45 - 08:59 Charles BERTORELLO M Vic'Team
  Sun 08:00 - 08:14 Thibaut DEBRAY   Vic'Team
297 Sat 08:45 - 08:59 Glen Richardson M Norfolk Orienteering Club
  Sun 08:00 - 08:14 Nick Pullen   Norfolk Orienteering Club
298 Sat 08:45 - 08:59 Phil Green M  
  Sun 08:00 - 08:14 Miles Tackett    
299 Sat 08:45 - 08:59 Alex Cannon M  
  Sun 08:00 - 08:14 Jonathan Denniss    
300 Sat 08:45 - 08:59 James watkins  M Charnwood AC
  Sun 08:00 - 08:14 Martin Lewis    Charnwood AC
301 Sat 08:45 - 08:59 Leon Fairbrother M Coldstream Guards
  Sun 08:00 - 08:14 Tim Woodbridge   Coldstream Guards
302 Sat 08:45 - 08:59 Tom Crofts M  
  Sun 08:00 - 08:14 Ben Crofts    
303 Sat 09:00 - 09:14 David McGowan  M  
  Sun 08:15 - 08:29 Kristoffer Mitchelll     
304 Sat 09:00 - 09:14 Tom Elliott M Windermere Boyz Club
  Sun 08:15 - 08:29 Robin Price   Windermere Boyz Club
305 Sat 09:00 - 09:14 Jack Clarke M Coldstream Guards (Army)
  Sun 08:15 - 08:29 Curtis Ferrell   Coldstream Guards (Army)
306 Sat 09:00 - 09:14 David Falconer M Defence Academy of the UK
  Sun 08:15 - 08:29 Robin Smith   Defence Academy of the UK
307 Sat 09:00 - 09:14 Marc Walker M  
  Sun 08:15 - 08:29 Ben Walker    
308 Sat 09:00 - 09:14 David Myers M  
  Sun 08:15 - 08:29 Alan Clarke    
309 Sat 09:00 - 09:14 James Slaughter M  
  Sun 08:15 - 08:29 Stephen Slaughter    
310 Sat 09:00 - 09:14 Alex Evens M  
  Sun 08:15 - 08:29 Nick Evens    
311 Sat 09:00 - 09:14 Alex Copping M FGEN Teambath AC
  Sun 08:15 - 08:29 Otto Copping   Teambath AC
312 Sat 09:00 - 09:14 Danny Morrell M  
  Sun 08:15 - 08:29 Gez Johnston    
313 Sat 09:00 - 09:14 Ian Watson M  
  Sun 08:15 - 08:29 Thomas Murphy    
314 Sat 09:00 - 09:14 Matt Hart M Gosforth Harriers
  Sun 08:15 - 08:29 Jack Hart    
315 Sat 09:15 - 09:29 Gavin Peach M  
  Sun 08:30 - 08:44 Scott Anderson    
316 Sat 09:15 - 09:29 Rob MacAlister M Sweat Shop Running community
  Sun 08:30 - 08:44 John Carelton    
317 Sat 09:15 - 09:29 Jeff Jensen M Nomadics Inc. 
  Sun 08:30 - 08:44 Hide Komine   Nomadics Inc. 
318 Sat 09:15 - 09:29 Thomas Georgiou M  
  Sun 08:30 - 08:44 Nicholas Georgiou    
319 Sat 09:15 - 09:29 Simon Smith M  
  Sun 08:30 - 08:44 Joseph Rudin    
320 Sat 09:15 - 09:29 Sam Lee M  
  Sun 08:30 - 08:44 Tom Murfin    
321 Sat 09:15 - 09:29 Gareth Penn M  
  Sun 08:30 - 08:44 Patrick Timmis    
322 Sat 09:15 - 09:29 Tom Raftery MIX Tring RC
  Sun 08:30 - 08:44 Becky Raftery   Tring RC
323 Sat 09:15 - 09:29 Gordon Stovin M  
  Sun 08:30 - 08:44 John Ross