The OMM - 50th - October 2017 - Start List: B Course
Team Start Time Name Category Club
88 Sat 08:00 - 08:14 Karl Tuplin MV  
  Sun 07:15 - 07:29 Tony Hastie    
89 Sat 08:00 - 08:14 Mike Russell MIXV  
  Sun 07:15 - 07:29 Audrey Russell    
90 Sat 08:00 - 08:14 Jeanette Sumler-Hutchinson MIXV  
  Sun 07:15 - 07:29 Ian Sumler-Hutchinson    
91 Sat 08:00 - 08:14 Andrew Major MIXV  
  Sun 07:15 - 07:29 Rachel Major    
92 Sat 08:00 - 08:14 Richard Morris MIXV  
  Sun 07:15 - 07:29 Sue Morris    
93 Sat 08:00 - 08:14 Alison Ridyard MIXV  
  Sun 07:15 - 07:29 Julian Warman   Hunters Bog Trotters
94 Sat 08:00 - 08:14 Christine Bowen MIXV Goyt Valley Striders
  Sun 07:15 - 07:29 Dave Bowen   Pennine Fell Runners
95 Sat 08:00 - 08:14 Bernadette Cook MIXV Saltaire Striders
  Sun 07:15 - 07:29 Andrew Sugden   Fell and Rock climbing club
96 Sat 08:00 - 08:14 Paul Taylor MIXV Saddleworth Runners
  Sun 07:15 - 07:29 Helen Buchan   Calder Valley
97 Sat 08:00 - 08:14 Simon Froude MIXV  
  Sun 07:15 - 07:29 Adele Froude    
98 Sat 08:00 - 08:14 Lisa Walters MIXV  
  Sun 07:15 - 07:29 Steve Walters    
99 Sat 08:00 - 08:14 Helen Porter FV  
  Sun 07:15 - 07:29 Karen Partridge    
100 Sat 08:00 - 08:14 Kathy Haddow MIXV  
  Sun 07:15 - 07:29 Terry Smart    
101 Sat 08:00 - 08:14 Cara Armstrong F University of Sheffield Mountaineering Club
  Sun 07:15 - 07:29 Lucy Bradbury   University of Sheffield Mountaineering Club
102 Sat 08:00 - 08:14 Maxine Bateman F  
  Sun 07:15 - 07:29 Grace Stewart    
103 Sat 08:00 - 08:14 Julie Keller F Amager Orienteringsklub
  Sun 07:15 - 07:29 Laerke Nørgaard   Amager Orienteringsklub
104 Sat 08:00 - 08:14 Kathryn Woodhead F  
  Sun 07:15 - 07:29 Emma Jackson    
105 Sat 08:00 - 08:14 Ursula Moore  F  
  Sun 07:15 - 07:29 Gabriel lees    
106 Sat 08:00 - 08:14 Sally Vernon F  
  Sun 07:15 - 07:29 Laura Jane Winter    
107 Sat 08:00 - 08:14 Sarah Brooks F  
  Sun 07:15 - 07:29 Becky Boston    
108 Sat 08:15 - 08:29 Sarah Arbos Torrent F  
  Sun 07:30 - 07:44 Sarah Arbos Torrent's partner    
109 Sat 08:15 - 08:29 Helena Robinson F  
  Sun 07:30 - 07:44 Elisabeth Mittell    
110 Sat 08:15 - 08:29 Rob Stephenson MV  
  Sun 07:30 - 07:44 William Turner    
111 Sat 08:15 - 08:29 Harry Dowdell MV Harrogate Harriers & AC
  Sun 07:30 - 07:44 Nick Andralojc   Harrogate Harriers & AC
112 Sat 08:15 - 08:29 mike pope MV  
  Sun 07:30 - 07:44 chris armour    
113 Sat 08:15 - 08:29 Bernie Ingrams MV South London Harriers
  Sun 07:30 - 07:44 Philip Scarles   South London Harriers
114 Sat 08:15 - 08:29 Mark Spendlove MV  
  Sun 07:30 - 07:44 Chris Williams   White Peak
115 Sat 08:15 - 08:29 John Smallwood  MV Team Spork
  Sun 07:30 - 07:44 Mike Carmont   Team Spork
116 Sat 08:15 - 08:29 Colin Johnson MV Westbury Harriers
  Sun 07:30 - 07:44 Graham Bazley    
117 Sat 08:15 - 08:29 Alan Hart MV FGEN  
  Sun 07:30 - 07:44 Anthony Hart    
118 Sat 08:15 - 08:29 Charles Barwick MV  
  Sun 07:30 - 07:44 Mark Zirbser    
119 Sat 08:15 - 08:29 Graham Barnes MV FGEN  
  Sun 07:30 - 07:44 Robert Barnes   Stopsley Striders
120 Sat 08:15 - 08:29 Alan Cameron MV  
  Sun 07:30 - 07:44 Mark Naisbitt    
121 Sat 08:15 - 08:29 Stephen Tysome MV  
  Sun 07:30 - 07:44 Duncan Honeysett    
122 Sat 08:15 - 08:29 Justin Hale MV  
  Sun 07:30 - 07:44 Jonathan Tombs   Eden Runners
123 Sat 08:15 - 08:29 Jason Brewell MV  
  Sun 07:30 - 07:44 Richard Friend    
124 Sat 08:15 - 08:29 Gavin Drummond MV  
  Sun 07:30 - 07:44 Graham Garbett    
125 Sat 08:15 - 08:29 Darren Saxton MV  
  Sun 07:30 - 07:44 Tony Griffin    
126 Sat 08:15 - 08:29 Simon Lewis MV  
  Sun 07:30 - 07:44 Ben Cooley   TRA
127 Sat 08:15 - 08:29 Chris Nixon MV Newcastle Tri Club
  Sun 07:30 - 07:44 Mark Baron   Biddulph Running Club
128 Sat 08:15 - 08:29 Duncan Fullerton MV  
  Sun 07:30 - 07:44 Dave Faries    
129 Sat 08:30 - 08:44 David Thompson MV FGEN  
  Sun 07:45 - 07:59 Angus McNiff    
130 Sat 08:30 - 08:44 Eric Gillies MV Lochaber AC
  Sun 07:45 - 07:59 Daemon Lee   Bedford Run Club
131 Sat 08:30 - 08:44 Declan Woods MV  
  Sun 07:45 - 07:59 Steve Wood    
132 Sat 08:30 - 08:44 Patrick Bonnett MV Durham Fell Runners
  Sun 07:45 - 07:59 alan hunt   Durham Fell Runners
133 Sat 08:30 - 08:44 Mark Balman MV  
  Sun 07:45 - 07:59 Tony Benton   FUSILIERS
134 Sat 08:30 - 08:44 Peter Bradley MV  
  Sun 07:45 - 07:59 Thomas Cunliffe    
135 Sat 08:30 - 08:44 Steve Rostron MV TRI Preston
  Sun 07:45 - 07:59 David Large   TRI Preston
136 Sat 08:30 - 08:44 Keith Montgomery MV  
  Sun 07:45 - 07:59 Dai Evans    
137 Sat 08:30 - 08:44 Colin Bergstrand MV  
  Sun 07:45 - 07:59 Jonathan May    
138 Sat 08:30 - 08:44 Sion Roberts MIX  
  Sun 07:45 - 07:59 Becky Lounds    
139 Sat 08:30 - 08:44 Jonathan Bannard-Smith MIX  
  Sun 07:45 - 07:59 Layla Bannard-Smith    
140 Sat 08:30 - 08:44 John Griffiths MIX  
  Sun 07:45 - 07:59 Angie Van Hoozer    
141 Sat 08:30 - 08:44 Salka Hintikka MIX  
  Sun 07:45 - 07:59 Mark Gill    
142 Sat 08:30 - 08:44 Beth Dent MIX  
  Sun 07:45 - 07:59 Rhys Davies    
143 Sat 08:30 - 08:44 Craig Jones MIX Eryri Harriers
  Sun 07:45 - 07:59 Hayley Turner   Eryri Harriers
144 Sat 08:30 - 08:44 Janine Doggett MIX  
  Sun 07:45 - 07:59 James Hargreaves    
145 Sat 08:30 - 08:44 Christian Bertel Andersen MIX 1900 Orientering
  Sun 07:45 - 07:59 Camilla Bertel Andersen   1900 Orientering
146 Sat 08:30 - 08:44 Peter Hale MIX Army
  Sun 07:45 - 07:59 Anna Hale    
147 Sat 08:30 - 08:44 David Latimer MIX  
  Sun 07:45 - 07:59 Emma Preston     
148 Sat 08:30 - 08:44 Andrew Lambe MIX Quakers Running Club
  Sun 07:45 - 07:59 Abbie Hull   Quakers Running Club
149 Sat 08:30 - 08:44 Steven Eastwood MIX  
  Sun 07:45 - 07:59 Jennifer Heald    
150 Sat 08:45 - 08:59 chris ridley-smith MIX  
  Sun 08:00 - 08:14 Sophie kennedy    
151 Sat 08:45 - 08:59 David Brigham MIX Heaton Harriers
  Sun 08:00 - 08:14 Stefanie Ervine   Heaton Harriers
152 Sat 08:45 - 08:59 Neil Davies MIX  
  Sun 08:00 - 08:14 Laura Evans   Steel City Striders RC
153 Sat 08:45 - 08:59 Rosalind Martin MIX  
  Sun 08:00 - 08:14 Henry Wisdom    
154 Sat 08:45 - 08:59 Mike Collins MIX  
  Sun 08:00 - 08:14 Laura Collins    
155 Sat 08:45 - 08:59 Bjark Christensen MIX Holbaek Orienteringsklub
  Sun 08:00 - 08:14 Anette Lindegaard   Holbaek Orienteringsklub
156 Sat 08:45 - 08:59 Frodo Stickel MIX Wessex Mountaineering Club
  Sun 08:00 - 08:14 Sarah Adkin   Wessex Mountaineering Club
157 Sat 08:45 - 08:59 Samantha King MIX  
  Sun 08:00 - 08:14 Charlie King    
158 Sat 08:45 - 08:59 Rob Huddart MIX  
  Sun 08:00 - 08:14 Caroline Talbot    
159 Sat 08:45 - 08:59 Paul Ames MIX FGEN Dartmoor Runners
  Sun 08:00 - 08:14 Harriet Ames   Dartmoor Runners
160 Sat 08:45 - 08:59 Tony Holt MIX Morpeth
  Sun 08:00 - 08:14 Emma Holt   Morpeth
161 Sat 08:45 - 08:59 Mark Yates  MIX Totley ac
  Sun 08:00 - 08:14 Sally Yates    Totley av
162 Sat 08:45 - 08:59 Yulia Akhmetyanova MIX MDOC
  Sun 08:00 - 08:14 Nikolay Mikhaylyuk   MDOC
163 Sat 08:45 - 08:59 Kirsty Struthers MIX NYMAC
  Sun 08:00 - 08:14 Paul Willett    
164 Sat 08:45 - 08:59 Ben Lewis MIX  
  Sun 08:00 - 08:14 Katie Mckay    
165 Sat 08:45 - 08:59 Carl Hagman MIX  
  Sun 08:00 - 08:14 Karin Holm    
166 Sat 08:45 - 08:59 Stuart Rochford MIX FGEN  
  Sun 08:00 - 08:14 Hannah Rochford    
167 Sat 08:45 - 08:59 James Todhunter MIX  
  Sun 08:00 - 08:14 Lucie Todhunter    
168 Sat 08:45 - 08:59 David Whiteley MIX  
  Sun 08:00 - 08:14 Julie Jeffery    
169 Sat 09:00 - 09:14 Laura Thom MIX  
  Sun 08:15 - 08:29 Andrew Marcus    
170 Sat 09:00 - 09:14 Geoff Pettengell MIX MOW COP RUNNERS
  Sun 08:15 - 08:29 Julie Gardner   Macclesfield Harriers
171 Sat 09:00 - 09:14 Andrew McCarron M FGEN  
  Sun 08:15 - 08:29 Steve McCarron   Sale Harriers
172 Sat 09:00 - 09:14 Rob Collins M  
  Sun 08:15 - 08:29 Robert Simpson    
173 Sat 09:00 - 09:14 Matthew Hutson M  
  Sun 08:15 - 08:29 Philip Coupar    
174 Sat 09:00 - 09:14 George Loveday M  
  Sun 08:15 - 08:29 Freddie Loveday    
175 Sat 09:00 - 09:14 Stuart Riley M  
  Sun 08:15 - 08:29 Thomas Charles Riley    
176 Sat 09:00 - 09:14 Gary Bacon M  
  Sun 08:15 - 08:29 John Bell-Winfrow    
177 Sat 09:00 - 09:14 David Belchamber M FGEN  
  Sun 08:15 - 08:29 Aaron Belchamber    
178 Sat 09:00 - 09:14 Stuart Baird M  
  Sun 08:15 - 08:29 Barry Clayton    
179 Sat 09:00 - 09:14 Mark England M  
  Sun 08:15 - 08:29 Barney Poulton    
180 Sat 09:00 - 09:14 Iain Stemp M FGEN West Anglian Orienteering Club
  Sun 08:15 - 08:29 Andrew Stemp   West Anglian Orienteering Club
181 Sat 09:00 - 09:14 Jules Hucks M FGEN  
  Sun 08:15 - 08:29 Sam Hucks    
182 Sat 09:00 - 09:14 Kevan Cameron M Army - Royal Engineers
  Sun 08:15 - 08:29 Anthony Gleave   Army - Royal Engineers
183 Sat 09:00 - 09:14 Ken Jones M FGEN Adalta CC
  Sun 08:15 - 08:29 Adam Jones    
184 Sat 09:00 - 09:14 Mike Hastie M  
  Sun 08:15 - 08:29 Scott Danks    
185 Sat 09:00 - 09:14 Chris Dowd M  
  Sun 08:15 - 08:29 John Fawcett    
186 Sat 09:00 - 09:14 Charlie Elliot M FGEN Dark Peak Fell Runners
  Sun 08:15 - 08:29 Ryan Elliot   Dark Peak Fell Runners
187 Sat 09:00 - 09:14 Søren Vestergaard Christensen M Team Thy Race
  Sun 08:15 - 08:29 Anton Rasmussen     
188 Sat 09:00 - 09:14 BEN ROBINSON M  
  Sun 08:15 - 08:29 CHRIS ACKROYD    
189 Sat 09:15 - 09:29 Jason Bateman M  
  Sun 08:30 - 08:44 Chris Clynes    
190 Sat 09:15 - 09:29 Jeremy Hepworth M  
  Sun 08:30 - 08:44 Alan Blake    
191 Sat 09:15 - 09:29 Paul Shaw M Ochil Hill Runners
  Sun 08:30 - 08:44 Jamie Stevenson Stevenson   Ochil Hill Runners
192 Sat 09:15 - 09:29 Hal Wycherley M Beech Hall School
  Sun 08:30 - 08:44 Alex Bedwell   Beech Hall School
193 Sat 09:15 - 09:29 Ben Cox  M  
  Sun 08:30 - 08:44 Johnjo Melvin    
194 Sat 09:15 - 09:29 Tom Spreyer M  
  Sun 08:30 - 08:44 Andy Gaines    
195 Sat 09:15 - 09:29 John Vance M  
  Sun 08:30 - 08:44 Peter Ludlow    
196 Sat 09:15 - 09:29 Jack Trevail M  
  Sun 08:30 - 08:44 Luke Roberts    
197 Sat 09:15 - 09:29 William Kuet M  
  Sun 08:30 - 08:44 Samuel Mason    
198 Sat 09:15 - 09:29 Jeremy Peach M FGEN Team Peach
  Sun 08:30 - 08:44 Christopher Peach   Team Peach
199 Sat 09:15 - 09:29 Joe Rake M  
  Sun 08:30 - 08:44 James Blyth   Andover Triathlon Club
200 Sat 09:15 - 09:29 David John M  
  Sun 08:30 - 08:44 Mark Hoad    
201 Sat 09:15 - 09:29 Timothy Patterson M  
  Sun 08:30 - 08:44 Nathan Taylor    
202 Sat 09:15 - 09:29 David Munn M FGEN  
  Sun 08:30 - 08:44 Fraser Munn    
203 Sat 09:15 - 09:29 Paul Harrison M  
  Sun 08:30 - 08:44 Carl Harrison    
204 Sat 09:15 - 09:29 Adam Eagles M  
  Sun 08:30 - 08:44 Reno Whitehead    
205 Sat 09:15 - 09:29 Neil Duncan M  
  Sun 08:30 - 08:44 Toby Woodhead    
206 Sat 09:15 - 09:29 Mike Soulby M  
  Sun 08:30 - 08:44 Ali Mortazavi     
207 Sat 09:15 - 09:29 Michael Bott M  
  Sun 08:30 - 08:44 James Terry    
208 Sat 09:15 - 09:29 Ian Blessley  M  
  Sun 08:30 - 08:44 Dean Smith    
209 Sat 09:30 - 09:44 Daniel Walke M  
  Sun 08:45 - 08:59 James Lawson    
210 Sat 09:30 - 09:44 Iain Stamp M Walton Chasers Orienteering Club 
  Sun 08:45 - 08:59 Paul Bates   Mammoth
211 Sat 09:30 - 09:44 Toby Knights M FGEN  
  Sun 08:45 - 08:59 Andrew Knights    
212 Sat 09:30 - 09:44 Josh Jenner M  
  Sun 08:45 - 08:59 Harold Wyber    
213 Sat 09:30 - 09:44 kevin plummer M FGEN Annan and district athletic club
  Sun 08:45 - 08:59 Michael Kerr   Annan and district athletic club
214 Sat 09:30 - 09:44 Ian Holmes M  
  Sun 08:45 - 08:59 Michael Young    
215 Sat 09:30 - 09:44 Mark McBride M  
  Sun 08:45 - 08:59 Adam Fozzard    
216 Sat 09:30 - 09:44 Kevin Barber M FGEN LEI - Leicestershire Orienteering Club
  Sun 08:45 - 08:59 Tom Barber   LEI - Leicestershire Orienteering Club
217 Sat 09:30 - 09:44 Austin Caulfield M  
  Sun 08:45 - 08:59 Keith McDougall    
218 Sat 09:30 - 09:44 Daniel Salmon M  
  Sun 08:45 - 08:59 Nicholas Healey    
219 Sat 09:30 - 09:44 Adam Jackson M HOC
  Sun 08:45 - 08:59 Alex Smith   BadTri
220 Sat 09:30 - 09:44 simon smart M  
  Sun 08:45 - 08:59 Stephen Deane    
221 Sat 09:30 - 09:44 Tom Lines M  
  Sun 08:45 - 08:59 Matt Walker   Tyne Bridge Harriers
222 Sat 09:30 - 09:44 Mark Schofield M Dartmoor Search and Rescue - Tavistock
  Sun 08:45 - 08:59 Dominic Guly   Dartmoor Search & Rescue - Tavistock
223 Sat 09:30 - 09:44 Lewis Hart M  
  Sun 08:45 - 08:59 Craig Fox    
224 Sat 09:30 - 09:44 Tom Ludwig M  
  Sun 08:45 - 08:59 Simon Jones    
225 Sat 09:30 - 09:44 Jesper Gerster M Uvildige.dk / JGM Byg
  Sun 08:45 - 08:59 Brian Stjernholm   Uvildige.dk / JGM Byg
226 Sat 09:30 - 09:44 Philip Rosheuvel M  
  Sun 08:45 - 08:59 Alexander den Otter den Otter    
227 Sat 09:30 - 09:44 Josh Shackleton M FUSILIERS
  Sun 08:45 - 08:59 Daniel Teasdale   FUSILIERS
228 Sat 09:30 - 09:44 Chris Watkins M FUSILIERS
  Sun 08:45 - 08:59 Adam Dixon   FUSILIERS
229 Sat 09:45 - 09:59 Daniel Henderson M FUSILIERS
  Sun 09:00 - 09:14 James Chacksfield   FUSILIERS
230 Sat 09:45 - 09:59 Jonny Rodgers M FUSILIERS
  Sun 09:00 - 09:14 Mzukisi Tandathu   FUSILIERS
231 Sat 09:45 - 09:59 Dale Rodgers M  
  Sun 09:00 - 09:14 Alan Maloney    
232 Sat 09:45 - 09:59 Simon Pell M  
  Sun 09:00 - 09:14 Chris Ayerst    
233 Sat 09:45 - 09:59 Mike Roberts M Kirkstall Harriers
  Sun 09:00 - 09:14 Tim Dixon   Kirkstall Harriers
234 Sat 09:45 - 09:59 Lee Gilbertson M Annan and District
  Sun 09:00 - 09:14 Nick Munro   Annan and District
235 Sat 09:45 - 09:59 Ashley Abbott M  
  Sun 09:00 - 09:14 Adam Baron    
236 Sat 09:45 - 09:59 Robert Edwards M FUSILIERS
  Sun 09:00 - 09:14 Tyron Harling   FUSILIERS
237 Sat 09:45 - 09:59 Srinivas Velugotla M  
  Sun 09:00 - 09:14 Saichalam Puttagunta    
238 Sat 09:45 - 09:59 Mario Di Marco M  
  Sun 09:00 - 09:14 William Purnell    
239 Sat 09:45 - 09:59 Dean Horton M Monifeith tri club
  Sun 09:00 - 09:14 Larry Baker   Saxons
240 Sat 09:45 - 09:59 Dan Marett M Lifesystems
  Sun 09:00 - 09:14 Matt Jones   Lifesystems
241 Sat 09:45 - 09:59 Jacob Juul Hastrup M Team VUMB
  Sun 09:00 - 09:14 Jon Nygaard Rahr   Team VUMB
242 Sat 09:45 - 09:59 Neil White M  
  Sun 09:00 - 09:14 Tim Davies    
243 Sat 09:45 - 09:59 David Hanover M  
  Sun 09:00 - 09:14 kenneth elder    
244 Sat 09:45 - 09:59 Sam Clough M  
  Sun 09:00 - 09:14 Jonathan Davies    
245 Sat 09:45 - 09:59 Richard Davey M  
  Sun 09:00 - 09:14 David Birks    
246 Sat 09:45 - 09:59 Robert Ashton M British Army
  Sun 09:00 - 09:14 Emmit Andrews   British Army
247 Sat 09:45 - 09:59 Tim Young M  
  Sun 09:00 - 09:14 Dan Smith    
248 Sat 09:45 - 09:59 Jim Bird M  
  Sun 09:00 - 09:14 John McCowliff    
249 Sat 10:00 - 10:14 Sam Bagshaw M  
  Sun 09:15 - 09:29 Sam Bagshaw's partner    
250 Sat 10:00 - 10:14 Jerome Dilley M  
  Sun 09:15 - 09:29 Andrew Shanks    
251 Sat 10:00 - 10:14 Paul Boakes M  
  Sun 09:15 - 09:29 Mike Deacon    
252 Sat 10:00 - 10:14 Rob Beaumont M  
  Sun 09:15 - 09:29 Alli Pettigrew    
253 Sat 10:00 - 10:14 Ben Gardner M  
  Sun 09:15 - 09:29 Matthew Daniel    
254 Sat 10:00 - 10:14 Joshua Briggs M  
  Sun 09:15 - 09:29 Peter Rought