The OMM - 50th - October 2017 - Start List: A Course
Team Start Time Name Category Club
1 Sat 08:00 - 08:14 Lisa Carter FV Radcliffe AC
  Sun 07:15 - 07:29 Fiona Lynch   Radcliffe AC
2 Sat 08:00 - 08:14 wendy dodds FV Clayton-le-moors Harriers
  Sun 07:15 - 07:29 sarah rowell   Pudsey and Bramley
3 Sat 09:15 - 09:29 Michael Robinson MV  
  Sun 07:15 - 07:29 Lawrence Brown   Caistor Running Club
4 Sat 08:00 - 08:14 Carol Morgan MIXV Nidd Valley Road Runners
  Sun 07:15 - 07:29 Simon Franklin   Horsforth Fellandale
5 Sat 08:00 - 08:14 Joanna Schrieber MIXV  
  Sun 07:15 - 07:29 Colin Brash    
6 Sat 08:00 - 08:14 Megan Wilson F Dark Peak Fell Runners
  Sun 07:15 - 07:29 Anna Hoogkamer   Dark Peak Fell Runners
7 Sat 08:00 - 08:14 Jo Appleby F  
  Sun 07:15 - 07:29 Kate Simpson   Helm Hill
8 Sat 08:00 - 08:14 Emily Greaves F Strathearn Harriers
  Sun 07:15 - 07:29 Rhian Evans   Strathearn Harriers
9 Sat 08:00 - 08:14 Alison Wainwright MIX FGEN  
  Sun 07:15 - 07:29 Max Wainwright    
10 Sat 08:00 - 08:14 Steve Salter MV  
  Sun 07:15 - 07:29 Mark Ashton    
11 Sat 08:00 - 08:14 Mike Read MV  
  Sun 07:15 - 07:29 Mark Bezzant    
12 Sat 08:00 - 08:14 Philip Jones MV Bingley Harriers
  Sun 07:15 - 07:29 Jason King    
13 Sat 08:15 - 08:29 Geoff Davis MV Northumberland Fell Runners
  Sun 07:30 - 07:44 Paul Hainaworth   Northumberland Fell Runners
14 Sat 08:15 - 08:29 Mike Nolan MV Dark Peak Fell Runners
  Sun 07:30 - 07:44 Dave Miller    Dark Peak Fell Runners
15 Sat 08:15 - 08:29 Iain Macdonald MV Forres Harriers
  Sun 07:30 - 07:44 Michael Ayres    
16 Sat 08:15 - 08:29 Jim Thompson MV Saltwell Harriers
  Sun 07:30 - 07:44 Chris Kennedy   Saltwell Harriers
17 Sat 08:15 - 08:29 Joe Cavanagh MV  
  Sun 07:30 - 07:44 Rupert Gibb    
18 Sat 08:15 - 08:29 Bruce Bricknell MV  
  Sun 07:30 - 07:44 Giles Marshall    
19 Sat 08:15 - 08:29 James Jackson MV  
  Sun 07:30 - 07:44 Adam Forest     
20 Sat 08:15 - 08:29 Abel McLinden MIX University of Sheffield Mountaineering Club
  Sun 07:30 - 07:44 Abigail Smith   Univeristy of Sheffield Mountaineering Club
21 Sat 08:15 - 08:29 Christine Currie  MIX Southampton Orienteering Club
  Sun 07:30 - 07:44 Ian Ashton   Cornwall Orienteering Club
22 Sat 08:15 - 08:29 matthew farrer MIX FRA
  Sun 07:30 - 07:44 Hywel Jessop    
23 Sat 08:15 - 08:29 Sarah Lyons  MIX  
  Sun 07:30 - 07:44 Joe Fletcher    
24 Sat 08:15 - 08:29 Joe Jenkinson MIX London City AC
  Sun 07:30 - 07:44 Amy White   London City AC
25 Sat 08:15 - 08:29 Sam Dixon MIX  
  Sun 07:30 - 07:44 Jo Hickman Dunne    
26 Sat 08:30 - 08:44 Quentin Harding MIX FGEN SROC
  Sun 07:45 - 07:59 Zoe Harding   SROC
27 Sat 08:30 - 08:44 David Garrett MIX Ben
  Sun 07:45 - 07:59 Rachael   Aimhighbestrong
28 Sat 08:30 - 08:44 Hannah Biddel MIX  
  Sun 07:45 - 07:59 Kevin Tucker    
29 Sat 08:30 - 08:44 Michael Watson MIX  
  Sun 07:45 - 07:59 Lisa Trollope    
30 Sat 08:30 - 08:44 Sam Tosh MIX Rossendale Harriers
  Sun 07:45 - 07:59 Sophie Horrocks   Rossendale Harriers
31 Sat 08:30 - 08:44 Peter Rees MIX Mudstacle
  Sun 07:45 - 07:59 Clare Rees   Mudstacle
32 Sat 08:30 - 08:44 Henrik Leth  Jurrgensen MIX Yeti
  Sun 07:45 - 07:59 Laura Lambek Knudsen   Yeti
33 Sat 08:30 - 08:44 Amy Sarkies MIX Rugby and Northampton AC
  Sun 07:45 - 07:59 Adrian Sarkies   Rugby Triathlon Club
34 Sat 08:30 - 08:44 Dave Rowell MIX  
  Sun 07:45 - 07:59 Caroline Wharton    
35 Sat 08:30 - 08:44 Christopher Caimino MIX  
  Sun 07:45 - 07:59 Jonathan Pye    
36 Sat 08:30 - 08:44 Mark Saunders MIXV  
  Sun 07:45 - 07:59 Alice Bedwell    
37 Sat 08:30 - 08:44 Anthony Emmet MIX  
  Sun 07:45 - 07:59 Claire McArthur    
38 Sat 08:30 - 08:44 Chris Spencer M  
  Sun 07:45 - 07:59 Ben Rajan    
39 Sat 08:30 - 08:44 Simon Somerville M Staffordshire Moorlands AC
  Sun 07:45 - 07:59 Ben Williams   Staffordshire Moorlands AC
40 Sat 08:45 - 08:59 Matthew Vokes M WCOC
  Sun 08:00 - 08:14 Philip Vokes   LUOC
41 Sat 08:45 - 08:59 Mark Barmby M  
  Sun 08:00 - 08:14 Daniel Alexander    
42 Sat 08:45 - 08:59 James Lea-Cox M  
  Sun 08:00 - 08:14 John Pattinson    
43 Sat 08:45 - 08:59 Dave Meads M  
  Sun 08:00 - 08:14 Andy Oliver   Glossopdale Harriers
44 Sat 08:45 - 08:59 Chris Wilcox M Turbofit
  Sun 08:00 - 08:14 Ben Lonsdale   Turbofit
45 Sat 08:45 - 08:59 Yasha Chechik M EBOR
  Sun 08:00 - 08:14 Lova Chechik   EBOR
46 Sat 08:45 - 08:59 Simon Eldridge M  
  Sun 08:00 - 08:14 James Eldridge    
47 Sat 08:45 - 08:59 Ali Bassett M  
  Sun 08:00 - 08:14 Ed Bassett    
48 Sat 08:45 - 08:59 Dan Reece-Loram M  
  Sun 08:00 - 08:14 Chris Thain   Heaton Harriers & AC
49 Sat 08:45 - 08:59 Ben de Rivaz M  
  Sun 08:00 - 08:14 Henry Gladwyn    
50 Sat 08:45 - 08:59 Mark Clarkson M NFR
  Sun 08:00 - 08:14 Stephen Ireland    
51 Sat 08:45 - 08:59 Rich Pigott M  
  Sun 08:00 - 08:14 Iain MacLeod    
52 Sat 09:00 - 09:14 Philip Rutter M Imperial College Cross Country Club
  Sun 08:15 - 08:29 Adam Brown   Imperial College Trail Team
53 Sat 09:00 - 09:14 Daniel Werchola M  
  Sun 08:15 - 08:29 James Ireland    
54 Sat 09:00 - 09:14 Richard Crompton's partner M  
  Sun 08:15 - 08:29 Richard Crompton    
55 Sat 09:00 - 09:14 Mark Bown M  
  Sun 08:15 - 08:29 Mark Burley    
56 Sat 09:00 - 09:14 Julian Davies M Woking AC
  Sun 08:15 - 08:29 Rodney Jenkins   Sutton Runners
57 Sat 09:00 - 09:14 Mike Brown M  
  Sun 08:15 - 08:29 Paul Ritson    
58 Sat 09:00 - 09:14 Ian pipes M  
  Sun 08:15 - 08:29 Dave Milican    
59 Sat 09:00 - 09:14 Patrik Oreman M  
  Sun 08:15 - 08:29 Mathias Bjorlin    
60 Sat 09:00 - 09:14 Rupert Lee M  
  Sun 08:15 - 08:29 Joshua Lee    
61 Sat 09:00 - 09:14 Iain Embrey M SROC
  Sun 08:15 - 08:29 John Ockenden   SROC
62 Sat 09:00 - 09:14 Jon Street M  
  Sun 08:15 - 08:29 Tim Street   Holmfirth Harriers
63 Sat 09:00 - 09:14 Adrian Walker MV  
  Sun 08:15 - 08:29 RogerLaycock    
64 Sat 09:15 - 09:29 Arne Jansson M OK Klemmingen
  Sun 08:30 - 08:44 Edvard Davidsson   OK Klemmingen
65 Sat 09:15 - 09:29 Jonathan McDonald M  
  Sun 08:30 - 08:44 Alistair Hamilton    
66 Sat 09:15 - 09:29 Shaun Hernon M  
  Sun 08:30 - 08:44 Paul Johnson    
67 Sat 09:15 - 09:29 Ross Davidson M  
  Sun 08:30 - 08:44 Darren Southcott   Woodford Green with Essex Ladies Athletics Club
68 Sat 09:15 - 09:29 David Robinette M Alpkit
  Sun 08:30 - 08:44 Calum Wadsworth    
69 Sat 09:15 - 09:29 Euan Naismith M  
  Sun 08:30 - 08:44 Jack REDVERS HARRIS    
70 Sat 09:15 - 09:29 Mark Briant M  
  Sun 08:30 - 08:44 Will Haines    
71 Sat 09:15 - 09:29 Nick Brunet M Runners' lab
  Sun 08:30 - 08:44 Jeremy Genar   Runners' lab
72 Sat 09:15 - 09:29 Mike Ridley M  
  Sun 08:30 - 08:44 Scott Decker    
73 Sat 09:15 - 09:29 Steve Riddiough M Team X
  Sun 08:30 - 08:44 Daniel Braun    Team X
74 Sat 09:15 - 09:29 Simon Richards M  
  Sun 08:30 - 08:44 Tom Woolley    
75 Sat 09:15 - 09:29 Timothy Apps M  
  Sun 08:30 - 08:44 Charlie Edwards    
76 Sat 09:30 - 09:44 Mark Dury M  
  Sun 08:45 - 08:59 Owen Jones    
77 Sat 09:30 - 09:44 Ross McLennan M Forth Valley Orienteers
  Sun 08:45 - 08:59 Jon Cross   Forth Valley Orienteers
78 Sat 09:30 - 09:44 Peter Nichols M  
  Sun 08:45 - 08:59 Dan Cade   Sheffield Hallam University
79 Sat 09:30 - 09:44 Andrew Bell M British Army
  Sun 08:45 - 08:59 David Walker   British Army
80 Sat 09:30 - 09:44 Patrick Brennan M RossendaleHarriers
  Sun 08:45 - 08:59 Andy Preston   RossendaleHarriers
81 Sat 09:30 - 09:44 Chris Chafer M  
  Sun 08:45 - 08:59 Dave Thorp    
82 Sat 09:30 - 09:44 James Johnson M  
  Sun 08:45 - 08:59 Gordon Coull    
83 Sat 09:30 - 09:44 Francis Gainsborough M  
  Sun 08:45 - 08:59 Alex Fall    
84 Sat 09:30 - 09:44 Malcolm Dunne MIX  
  Sun 08:45 - 08:59 Laura Clarke    
85 Sat 09:30 - 09:44 Patrick Wooddisse M  
  Sun 08:45 - 08:59 John Warnock    
86 Sat 09:45 - 09:59 Carwyn Phillips MIXV  
  Sun 09:00 - 09:14 Shan Jones    
87 Sat 09:45 - 09:59 Markus Rössel M The German Sparkle Party
  Sun 09:00 - 09:14 Sebastian Heinrich   The German Sparkle Party