Split Times for Sunday - 29-Oct-2017 - Short Score

...return to index

Short Score - Split Times

27 controls, limit 4 hours, 750 points

Pos Name Category Score Time                  
1st Chris Wilcox & Nigel Beasant
Clwydian Range Runners DEE OC
MV 220 03:49:07 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
00:56:11
00:56:11 (1st)
BG (30)
01:10:52
00:14:41 (1st)
AZ (50)
01:54:51
00:43:59 (11th)
AD (20)
02:20:11
00:25:20 (3rd)
DE (50)
02:36:06
00:15:55 (7th)
DU (30)
03:23:34
00:47:28 (1st)
CY (20)
03:35:32
00:11:58 (2nd)
F (0)
03:49:07
00:13:35 (4th)
2nd Jonathan Aylward & Kate Boobyer
MIXV 212 04:08:34 S (0)
00:00:00
00:00:00
CB (20)
00:44:04
00:44:04 (2nd)
DB (40)
01:09:43
00:25:39 (1st)
BF (30)
01:36:55
00:27:12 (1st)
BD (30)
02:11:48
00:34:53 (1st)
DT (30)
02:37:45
00:25:57 (1st)
DA (40)
03:08:39
00:30:54 (1st)
CS (40)
03:24:58
00:16:19 (1st)
F (0)
04:08:34
00:43:36 (1st)
3rd Catherine Wilson & Steve Wilson
SELOC
MIX 206 04:01:34 S (0)
00:00:00
00:00:00
CB (20)
00:45:28
00:45:28 (3rd)
DB (40)
01:14:02
00:28:34 (4th)
BU (30)
01:39:54
00:25:52 (2nd)
DK (40)
02:03:42
00:23:48 (2nd)
CK (20)
02:51:12
00:47:30 (1st)
BG (30)
03:06:24
00:15:12 (2nd)
BE (30)
03:39:58
00:33:34 (1st)
F (0)
04:01:34
00:21:36 (1st)
4th Stephen Snow & Darren Parker
MV 200 03:17:11 S (0)
00:00:00
00:00:00
AZ (50)
01:03:00
01:03:00 (2nd)
AD (20)
01:27:39
00:24:39 (1st)
DE (50)
01:43:28
00:15:49 (5th=)
BE (30)
02:22:24
00:38:56 (1st)
DU (30)
02:45:27
00:23:03 (6th)
CY (20)
03:02:52
00:17:25 (5th)
F (0)
03:17:11
00:14:19 (5th)
5th Chris Thorpe & Dawn Anderson
MIX 200 03:35:43 S (0)
00:00:00
00:00:00
AZ (50)
01:15:13
01:15:13 (13th)
AD (20)
01:39:57
00:24:44 (2nd)
DE (50)
01:54:49
00:14:52 (1st)
BE (30)
02:45:30
00:50:41 (3rd)
DU (30)
03:02:45
00:17:15 (1st)
CY (20)
03:20:31
00:17:46 (7th)
F (0)
03:35:43
00:15:12 (7th)
6th John Knight & Chris Kirk
Manx Fell Runners
MV 200 03:45:05 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
00:58:34
00:58:34 (3rd)
BG (30)
01:15:29
00:16:55 (3rd)
AZ (50)
01:49:25
00:33:56 (5th)
AD (20)
02:18:22
00:28:57 (6th)
DE (50)
02:36:34
00:18:12 (11th)
BE (30)
03:18:23
00:41:49 (2nd)
F (0)
03:45:05
00:26:42 (3rd)
7th Ray Collins & Jonathan Howell
Walton Chasers
MV 200 03:58:39 S (0)
00:00:00
00:00:00
BG (30)
01:24:03
01:24:03 (4th)
AZ (50)
01:55:01
00:30:58 (3rd)
AD (20)
02:20:47
00:25:46 (4th)
DE (50)
02:36:36
00:15:49 (5th=)
DU (30)
03:31:00
00:54:24 (2nd)
CY (20)
03:45:31
00:14:31 (3rd)
F (0)
03:58:39
00:13:08 (3rd)
8th Simon Kingston & Andy Fry
M 192 04:13:13 S (0)
00:00:00
00:00:00
CB (20)
00:39:59
00:39:59 (1st)
DB (40)
01:07:04
00:27:05 (3rd)
CT (10)
01:36:09
00:29:05 (1st)
BU (30)
01:40:20
00:04:11 (2nd)
DK (40)
02:03:07
00:22:47 (1st)
DA (40)
02:55:04
00:51:57 (7th)
CS (40)
03:20:29
00:25:25 (9th)
F (0)
04:13:13
00:52:44 (4th)
9th Alexander Freeman-Hall & Eoghan Wiles [MIL]
Bristol UOTC
M 190 03:53:33 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:19:19
00:19:19 (13th)
CT (10)
01:08:21
00:49:02 (1st)
BU (30)
01:12:26
00:04:05 (1st)
DK (40)
01:37:55
00:25:29 (4th)
DA (40)
02:19:38
00:41:43 (1st)
CS (40)
02:37:33
00:17:55 (2nd)
CY (20)
03:38:57
01:01:24 (1st)
F (0)
03:53:33
00:14:36 (6th)
10th Alistair Thornton & Leah Williams
Loughborough University Orienteering Club
MIX 182 04:13:41 S (0)
00:00:00
00:00:00
CB (20)
00:49:09
00:49:09 (4th)
DB (40)
01:19:53
00:30:44 (5th)
BU (30)
01:45:38
00:25:45 (1st)
DK (40)
02:10:26
00:24:48 (3rd)
DA (40)
02:56:56
00:46:30 (4th)
CS (40)
03:17:11
00:20:15 (3rd)
F (0)
04:13:41
00:56:30 (6th)
11th James MacDonald & Andrew MacDonald
M 180 03:39:37 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:04:30
01:04:30 (5th)
BG (30)
01:22:13
00:17:43 (7th)
AZ (50)
01:52:02
00:29:49 (2nd)
BE (30)
02:47:37
00:55:35 (1st)
DU (30)
03:07:29
00:19:52 (3rd)
CY (20)
03:18:19
00:10:50 (1st)
F (0)
03:39:37
00:21:18 (15th)
12th Robert Bambrook & Andy Clinton
M 180 03:52:17 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:16:44
00:16:44 (4th)
AS (10)
01:02:47
00:46:03 (7th)
CT (10)
01:17:29
00:14:42 (3rd)
BU (30)
01:21:50
00:04:21 (3rd)
DK (40)
01:49:10
00:27:20 (6th)
DA (40)
02:32:03
00:42:53 (2nd)
CS (40)
02:52:26
00:20:23 (4th)
F (0)
03:52:17
00:59:51 (8th)
13th Graeme Tiffany & John Proctor
Pudsey Pacers RC
MV 180 03:57:59 S (0)
00:00:00
00:00:00
AZ (50)
00:52:02
00:52:02 (1st)
AD (20)
01:19:14
00:27:12 (5th)
DE (50)
01:34:28
00:15:14 (2nd)
BG (30)
02:53:05
01:18:37 (1st)
CK (20)
03:13:47
00:20:42 (2nd)
CJ (10)
03:41:22
00:27:35 (1st)
F (0)
03:57:59
00:16:37 (2nd)
14th Michael James & Carl Proctor
BrUOTC
MV 174 04:02:10 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:29:42
00:29:42 (38th)
AS (10)
01:10:51
00:41:09 (3rd)
CT (10)
01:25:06
00:14:15 (2nd)
BU (30)
01:32:03
00:06:57 (11th)
DK (40)
02:00:29
00:28:26 (7th)
DA (40)
02:50:35
00:50:06 (6th)
CS (40)
03:12:18
00:21:43 (6th)
F (0)
04:02:10
00:49:52 (3rd)
15th Paulius Maciulevicius & Ringaile Levickaite
Be Sienu
MIX 170 03:24:28 S (0)
00:00:00
00:00:00
AZ (50)
01:10:31
01:10:31 (8th)
AD (20)
01:46:09
00:35:38 (7th)
DE (50)
02:03:10
00:17:01 (8th)
DU (30)
02:57:43
00:54:33 (3rd)
CY (20)
03:12:52
00:15:09 (4th)
F (0)
03:24:28
00:11:36 (1st)
16th Jon Naylor & Neill Hughes
MV 160 03:44:02 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:16:56
00:16:56 (5th)
AS (10)
00:49:48
00:32:52 (1st)
CT (10)
01:02:56
00:13:08 (1st)
BU (30)
01:08:32
00:05:36 (6th)
DK (40)
01:34:16
00:25:44 (5th)
CS (40)
02:01:10
00:26:54 (1st)
CK (20)
03:12:24
01:11:14 (2nd)
F (0)
03:44:02
00:31:38 (1st)
17th Susan Brown & Susan Harding
SROC
FV 150 03:08:29 S (0)
00:00:00
00:00:00
AD (20)
00:59:02
00:59:02 (1st)
DE (50)
01:14:35
00:15:33 (4th)
BE (30)
02:06:31
00:51:56 (4th)
DU (30)
02:27:31
00:21:00 (4th)
CY (20)
02:46:22
00:18:51 (10th)
F (0)
03:08:29
00:22:07 (17th)
18th Dave Turton & Chris Buxton
WSC
MV 150 03:44:39 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:17:57
00:17:57 (8th)
DK (40)
00:56:07
00:38:10 (1st)
CS (40)
01:23:15
00:27:08 (2nd)
CK (20)
02:23:00
00:59:45 (1st)
BG (30)
02:43:23
00:20:23 (11th)
CJ (10)
03:18:45
00:35:22 (1st)
F (0)
03:44:39
00:25:54 (7th)
19th Jan Wulf & Mick Kenyon
www.settlewolftracks.co.uk
MV 150 03:46:16 S (0)
00:00:00
00:00:00
AZ (50)
01:12:05
01:12:05 (10th)
AD (20)
01:50:58
00:38:53 (8th)
DE (50)
02:08:56
00:17:58 (10th)
BE (30)
03:05:33
00:56:37 (5th)
F (0)
03:46:16
00:40:43 (11th)
20th James Langley & Philip Robson
M 150 03:54:12 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:03:31
01:03:31 (4th)
BG (30)
01:23:50
00:20:19 (10th)
AZ (50)
01:50:48
00:26:58 (1st)
AD (20)
02:31:43
00:40:55 (9th)
BE (30)
03:29:38
00:57:55 (1st)
F (0)
03:54:12
00:24:34 (2nd)
21st Ray Humphreys & Will Humphreys
M 150 03:55:04 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:17:35
00:17:35 (7th)
AS (10)
01:00:43
00:43:08 (5th)
CT (10)
01:18:28
00:17:45 (7th)
BU (30)
01:23:17
00:04:49 (4th)
DK (40)
01:52:25
00:29:08 (8th)
CK (20)
02:48:22
00:55:57 (3rd)
BG (30)
03:11:57
00:23:35 (20th)
F (0)
03:55:04
00:43:07 (2nd)
22nd Martin Skinner & Lynne Thomas
West Cumberland Orienteering Club
MIXV 150 03:56:43 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:19:04
00:19:04 (12th)
AS (10)
00:59:02
00:39:58 (2nd)
CT (10)
01:15:20
00:16:18 (5th)
BU (30)
01:22:05
00:06:45 (9th)
DK (40)
02:03:52
00:41:47 (12th)
CK (20)
03:01:03
00:57:11 (4th)
BG (30)
03:18:05
00:17:02 (4th)
F (0)
03:56:43
00:38:38 (1st)
23rd Ben Ralston & Tim Badham [MIL]
Police Army
M 150 03:57:02 S (0)
00:00:00
00:00:00
DK (40)
00:58:27
00:58:27 (2nd)
DA (40)
01:54:43
00:56:16 (10th)
DT (30)
02:17:12
00:22:29 (2nd)
CS (40)
02:58:42
00:41:30 (1st)
F (0)
03:57:02
00:58:20 (7th)
24th Ashley Thomlinson & Joe Morwood
M 144 04:07:07 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:18:49
00:18:49 (11th)
BU (30)
00:52:57
00:34:08 (1st)
CT (10)
01:03:47
00:10:50 (1st)
DA (40)
02:08:09
01:04:22 (1st)
DT (30)
02:22:12
00:14:03 (1st)
DK (40)
03:12:48
00:50:36 (1st)
F (0)
04:07:07
00:54:19 (1st)
25th Neil O'Gorman & Chris Tillapaugh
M 140 03:33:22 S (0)
00:00:00
00:00:00
DK (40)
00:51:21
00:51:21 (1st)
DA (40)
01:37:11
00:45:50 (3rd)
CS (40)
01:58:25
00:21:14 (5th)
CQ (10)
02:45:04
00:46:39 (1st)
CJ (10)
03:12:04
00:27:00 (3rd)
F (0)
03:33:22
00:21:18 (4th)
26th Alasdair Brock & Claire Brock
MIXV 140 03:43:05 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:11:25
01:11:25 (8th)
BG (30)
01:32:38
00:21:13 (12th)
DD (10)
02:05:29
00:32:51 (4th)
BE (30)
02:37:33
00:32:04 (1st)
DU (30)
03:04:28
00:26:55 (8th)
CY (20)
03:24:20
00:19:52 (12th)
F (0)
03:43:05
00:18:45 (12th)
27th Sophie Street & Robert Weekes
Bristol OTC
MIX 140 03:46:29 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:22:56
00:22:56 (23rd)
BU (30)
01:04:35
00:41:39 (2nd)
DA (40)
01:47:48
00:43:13 (1st)
CS (40)
02:09:52
00:22:04 (7th)
CQ (10)
02:57:50
00:47:58 (2nd)
CJ (10)
03:23:22
00:25:32 (1st)
F (0)
03:46:29
00:23:07 (6th)
28th Martin Brown & Andy Muston
MV 140 03:48:41 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:13:14
01:13:14 (10th)
BG (30)
01:34:56
00:21:42 (13th)
DD (10)
02:06:47
00:31:51 (3rd)
BE (30)
02:49:33
00:42:46 (5th)
DU (30)
03:12:06
00:22:33 (5th)
CY (20)
03:30:09
00:18:03 (8th)
F (0)
03:48:41
00:18:32 (11th)
29th Michael Lemmy & Matthew Snarr
M 138 04:00:32 S (0)
00:00:00
00:00:00
CB (20)
00:55:39
00:55:39 (5th)
DB (40)
01:21:34
00:25:55 (2nd)
DA (40)
02:46:02
01:24:28 (1st)
CS (40)
03:13:44
00:27:42 (14th)
F (0)
04:00:32
00:46:48 (2nd)
30th Stuart Greenall & Chris Hayes
Northwich Running Club
MV 130 03:17:55 S (0)
00:00:00
00:00:00
AZ (50)
01:11:23
01:11:23 (9th)
BE (30)
02:18:53
01:07:30 (2nd)
DU (30)
02:43:45
00:24:52 (7th)
CY (20)
03:01:29
00:17:44 (6th)
F (0)
03:17:55
00:16:26 (9th)
31st Sam Johnson & Nick Sharp
Alfresco Adventures
M 130 03:33:56 S (0)
00:00:00
00:00:00
AZ (50)
01:09:55
01:09:55 (6th)
BG (30)
01:46:58
00:37:03 (3rd)
CK (20)
02:07:38
00:20:40 (1st)
CJ (10)
02:37:40
00:30:02 (2nd)
CY (20)
03:22:07
00:44:27 (1st)
F (0)
03:33:56
00:11:49 (2nd)
32nd Neil Watkins & David Snowball
M 130 03:40:17 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:23:19
00:23:19 (26th)
DK (40)
01:16:25
00:53:06 (5th)
DA (40)
02:12:15
00:55:50 (9th)
CS (40)
02:37:50
00:25:35 (10th)
F (0)
03:40:17
01:02:27 (13th)
33rd Steve Monaghan & John Derrick
TWMC & Achille Ratti
MV 130 03:43:49 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
00:57:35
00:57:35 (2nd)
BG (30)
01:14:39
00:17:04 (5th)
AZ (50)
01:53:25
00:38:46 (9th)
BE (30)
03:06:29
01:13:04 (3rd)
F (0)
03:43:49
00:37:20 (8th)
34th Robbie MacDiarmid & Orry Kneale [MIL]
Tayforth UOTC
M 130 03:46:19 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:18:25
00:18:25 (9th)
DK (40)
01:16:03
00:57:38 (9th)
DA (40)
02:20:39
01:04:36 (12th)
CS (40)
02:50:47
00:30:08 (16th)
F (0)
03:46:19
00:55:32 (5th)
35th Jill Manning & Cerys Manning
SWOC MDOC
FV 130 03:47:52 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:05:43
01:05:43 (6th)
BG (30)
01:25:11
00:19:28 (9th)
BE (30)
02:50:14
01:25:03 (2nd)
DU (30)
03:09:52
00:19:38 (2nd)
CY (20)
03:28:35
00:18:43 (9th)
F (0)
03:47:52
00:19:17 (13th)
36th Calum MacGregor & Duncan Smith
Tayforth UOTC
M 130 03:54:07 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:18:34
00:18:34 (10th)
DK (40)
01:15:15
00:56:41 (7th)
DA (40)
02:15:42
01:00:27 (11th)
CS (40)
02:50:32
00:34:50 (18th)
F (0)
03:54:07
01:03:35 (14th)
37th Jon Dufton & Rich Dufton
M 130 03:56:10 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:19:24
00:19:24 (14th)
DK (40)
01:27:08
01:07:44 (13th)
DA (40)
02:22:46
00:55:38 (8th)
CS (40)
02:49:04
00:26:18 (11th)
F (0)
03:56:10
01:07:06 (16th)
38th Conrad Kelly & Nicola Kelly
Heaton Harriers AC
MIX 124 04:17:27 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:23:30
00:23:30 (27th)
DK (40)
01:18:57
00:55:27 (6th)
BU (30)
01:46:48
00:27:51 (1st)
DA (40)
02:45:40
00:58:52 (2nd)
CS (40)
03:15:16
00:29:36 (15th)
F (0)
04:17:27
01:02:11 (12th)
39th Tom Thorley & Tom Bisset
Tayforth UOTC
M 120 03:21:10 S (0)
00:00:00
00:00:00
DK (40)
01:02:59
01:02:59 (3rd)
DA (40)
01:51:29
00:48:30 (5th)
CS (40)
02:14:26
00:22:57 (8th)
F (0)
03:21:10
01:06:44 (15th)
40th Andrew Rutland & Christopher Rutland
M 120 03:45:31 S (0)
00:00:00
00:00:00
DK (40)
01:11:47
01:11:47 (4th)
DA (40)
02:17:25
01:05:38 (13th)
CS (40)
02:44:25
00:27:00 (12th)
F (0)
03:45:31
01:01:06 (9th)
41st Leigh Murray & Dave Bleazard
MIXV 120 03:47:02 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:23:35
01:23:35 (23rd)
BG (30)
01:40:40
00:17:05 (6th)
DD (10)
02:10:29
00:29:49 (2nd)
BE (30)
02:43:31
00:33:02 (2nd)
DU (30)
03:12:17
00:28:46 (9th)
F (0)
03:47:02
00:34:45 (1st)
42nd Nicholas Gould & Elizabeth Gould
MIXV 120 03:47:22 S (0)
00:00:00
00:00:00
AD (20)
01:14:33
01:14:33 (4th)
DE (50)
01:36:47
00:22:14 (13th)
DU (30)
02:59:25
01:22:38 (4th)
CY (20)
03:27:47
00:28:22 (13th)
F (0)
03:47:22
00:19:35 (14th)
43rd Keith John Bell & Andrew Watson
Swaledale Outdoor Clob
MV 120 03:50:55 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:24:10
00:24:10 (30th)
AS (10)
01:05:26
00:41:16 (4th)
CT (10)
01:20:34
00:15:08 (4th)
BU (30)
01:27:08
00:06:34 (8th)
DK (40)
02:16:39
00:49:31 (13th)
CK (20)
03:14:59
00:58:20 (6th)
F (0)
03:50:55
00:35:56 (2nd)
44th Dave Garner & John Mellor
MV 120 03:56:13 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:20:30
00:20:30 (19th)
DK (40)
01:02:56
00:42:26 (2nd)
CS (40)
01:39:25
00:36:29 (3rd)
CQ (10)
02:37:36
00:58:11 (3rd)
CK (20)
03:17:22
00:39:46 (1st)
F (0)
03:56:13
00:38:51 (3rd)
45th Stuart Smith & Aleks Kashafi
Hunters Bog Trotters
MV 110 03:17:56 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:23:41
00:23:41 (29th)
DK (40)
01:09:45
00:46:04 (3rd)
CK (20)
02:07:10
00:57:25 (5th)
BG (30)
02:25:45
00:18:35 (8th)
CJ (10)
03:01:20
00:35:35 (2nd)
F (0)
03:17:56
00:16:36 (1st)
46th Les Hunt & John Mursell
Southern Navigators Totton Runners
MV 110 03:23:45 S (0)
00:00:00
00:00:00
AZ (50)
01:10:07
01:10:07 (7th)
BG (30)
01:45:18
00:35:11 (2nd)
CK (20)
02:12:04
00:26:46 (6th)
CJ (10)
02:50:09
00:38:05 (3rd)
F (0)
03:23:45
00:33:36 (13th)
47th Oliver Roberts & Claire Roberts
MIX 110 03:36:37 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:17:09
01:17:09 (15th)
BG (30)
01:40:11
00:23:02 (16th)
AZ (50)
02:14:09
00:33:58 (6th)
DD (10)
03:05:25
00:51:16 (1st)
F (0)
03:36:37
00:31:12 (1st)
48th Andy Robinson & Christine Robinson
SLOW
MIXV 110 03:49:09 S (0)
00:00:00
00:00:00
AZ (50)
01:30:22
01:30:22 (16th)
BG (30)
02:20:29
00:50:07 (7th)
CK (20)
02:41:49
00:21:20 (3rd)
CJ (10)
03:20:20
00:38:31 (4th)
F (0)
03:49:09
00:28:49 (11th)
49th Mark Bailey & Alex Bailey
Nuneaton Harriers
M 110 03:52:53 S (0)
00:00:00
00:00:00
AZ (50)
01:06:38
01:06:38 (4th)
BG (30)
01:38:22
00:31:44 (1st)
BE (30)
03:25:11
01:46:49 (5th)
F (0)
03:52:53
00:27:42 (4th)
50th Rosie Watkins & Tim Rutland
MIX 108 04:00:27 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:15:44
00:15:44 (2nd)
DK (40)
01:35:54
01:20:10 (15th)
CK (20)
02:38:01
01:02:07 (7th)
BG (30)
03:00:55
00:22:54 (15th)
CJ (10)
03:39:32
00:38:37 (3rd)
F (0)
04:00:27
00:20:55 (3rd)
51st Ben Hides & Nick Hides
Weston AC Clevedon AC
M 100 03:06:37 S (0)
00:00:00
00:00:00
AZ (50)
01:09:01
01:09:01 (5th)
BG (30)
01:49:37
00:40:36 (4th)
CK (20)
02:21:31
00:31:54 (8th)
F (0)
03:06:37
00:45:06 (5th)
52nd Jodi Longyear & Michelle Byrne
Wessex Mountaineering Club
MIX 100 03:32:18 S (0)
00:00:00
00:00:00
AD (20)
01:12:37
01:12:37 (3rd)
DE (50)
01:32:23
00:19:46 (12th)
BE (30)
02:48:10
01:15:47 (7th)
F (0)
03:32:18
00:44:08 (13th)
53rd Elizabeth Gardner & Rona Myatt
Glasgow University Orienteering Club
F 100 03:36:05 S (0)
00:00:00
00:00:00
AD (20)
01:10:50
01:10:50 (2nd)
DE (50)
01:28:26
00:17:36 (9th)
BE (30)
02:43:54
01:15:28 (6th)
F (0)
03:36:05
00:52:11 (16th)
54th Gillian Macfarlane & Louise Brown
Harrogate Harriers Fellside Ladies
FV 100 03:37:48 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:20:39
00:20:39 (20th)
AS (10)
01:11:56
00:51:17 (8th)
CT (10)
01:31:47
00:19:51 (8th)
BU (30)
01:37:20
00:05:33 (5th)
DK (40)
02:16:25
00:39:05 (11th)
F (0)
03:37:48
01:21:23 (3rd)
55th Miriam Rosen & David Rosen
SROC
MIXV 100 03:42:27 S (0)
00:00:00
00:00:00
AZ (50)
01:29:53
01:29:53 (15th)
BG (30)
02:12:05
00:42:12 (5th)
CK (20)
02:35:03
00:22:58 (4th)
F (0)
03:42:27
01:07:24 (12th)
56th Paul Seaston & Frank Davey
Penwith Dogging Possie PenwithDogging Possie
MV 100 03:46:41 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:15:00
01:15:00 (11th)
BG (30)
01:40:09
00:25:09 (26th)
DU (30)
03:11:43
01:31:34 (1st)
CY (20)
03:30:57
00:19:14 (11th)
F (0)
03:46:41
00:15:44 (8th)
57th Suzanne Lake & Keith Wilkinson
Ochil Hill Runners Team TriActive Stirling
MIX 100 03:47:23 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:20:12
00:20:12 (18th)
BU (30)
01:12:30
00:52:18 (5th)
DK (40)
02:07:09
00:54:39 (14th)
CK (20)
02:56:59
00:49:50 (2nd)
F (0)
03:47:23
00:50:24 (8th)
58th Emily Beynon & Delyth Williams
F 100 03:51:00 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:21:53
01:21:53 (21st)
BG (30)
01:47:56
00:26:03 (30th)
AZ (50)
02:25:24
00:37:28 (7th)
F (0)
03:51:00
01:25:36 (2nd)
59th Keith Lunson & Chris Lunson
M 100 03:52:04 S (0)
00:00:00
00:00:00
AZ (50)
01:14:10
01:14:10 (12th)
BG (30)
01:59:18
00:45:08 (6th)
CK (20)
03:04:48
01:05:30 (13th)
F (0)
03:52:04
00:47:16 (6th)
60th Matthew Wardner & Mhairi Wardner
MIXV 100 03:55:25 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:10:40
01:10:40 (7th)
BG (30)
01:35:46
00:25:06 (25th)
AZ (50)
02:07:22
00:31:36 (4th)
F (0)
03:55:25
01:48:03 (4th)
61st Rupert Smedley & Nicole Farmer
MIX 100 03:57:21 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:19:44
00:19:44 (16th)
AS (10)
01:05:22
00:45:38 (6th)
CT (10)
01:27:03
00:21:41 (9th)
BU (30)
01:36:41
00:09:38 (13th)
DK (40)
02:11:13
00:34:32 (10th)
F (0)
03:57:21
01:46:08 (4th)
62nd Paul Hadley & Emma Dent
Stornoway Running and Athletics Club Helm Hill
MIXV 100 04:24:10 S (0)
00:00:00
00:00:00
AZ (50)
01:05:47
01:05:47 (3rd)
AD (20)
01:49:12
00:43:25 (10th)
DE (50)
02:04:40
00:15:28 (3rd)
BE (30)
03:46:10
01:41:30 (8th)
F (0)
04:24:10
00:38:00 (9th)
63rd Dominic Matters & Nicholas Coleman
Lanchester Mountaineering Club
M 94 04:02:39 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:17:18
01:17:18 (16th)
BG (30)
01:41:07
00:23:49 (21st)
AZ (50)
02:18:50
00:37:43 (8th)
F (0)
04:02:39
01:43:49 (3rd)
64th Theodore Larn-Jones & Sophia Fong
Project Awesome
MIX 90 03:30:25 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:24:12
00:24:12 (31st)
DK (40)
01:16:40
00:52:28 (4th)
CS (40)
02:02:58
00:46:18 (4th)
F (0)
03:30:25
01:27:27 (19th)
65th Poppy Hill & Sarah Hill
F 90 03:38:41 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:22:17
01:22:17 (22nd)
BG (30)
01:55:20
00:33:03 (39th)
DD (10)
02:23:05
00:27:45 (1st)
BE (30)
03:03:21
00:40:16 (4th)
F (0)
03:38:41
00:35:20 (7th)
66th Arran Campbell & Elleanor Campbell
MIX 90 03:39:54 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:16:01
01:16:01 (13th)
BG (30)
01:43:40
00:27:39 (33rd)
DD (10)
02:20:12
00:36:32 (5th)
BE (30)
02:57:30
00:37:18 (3rd)
F (0)
03:39:54
00:42:24 (12th)
67th Charles Robinson & Hazel Robinson
MIX 90 03:52:28 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:19:30
00:19:30 (15th)
CT (10)
01:24:15
01:04:45 (2nd)
BU (30)
01:32:21
00:08:06 (12th)
CS (40)
02:50:45
01:18:24 (1st)
F (0)
03:52:28
01:01:43 (10th)
68th Scott Hill & Alisa Duncan
MIX 90 03:55:09 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:23:33
00:23:33 (28th)
DA (40)
02:12:56
01:49:23 (1st)
CS (40)
02:40:08
00:27:12 (13th)
F (0)
03:55:09
01:15:01 (17th)
69th Simon Jewell & Justin Adams
MV 84 04:12:03 S (0)
00:00:00
00:00:00
AS (10)
01:14:46
01:14:46 (1st)
CT (10)
01:31:25
00:16:39 (6th)
BU (30)
01:38:17
00:06:52 (10th)
DK (40)
02:12:13
00:33:56 (9th)
CQ (10)
03:13:24
01:01:11 (1st)
CJ (10)
03:43:35
00:30:11 (4th)
F (0)
04:12:03
00:28:28 (10th)
70th Paul Nicholls & David Billingham
MV 82 04:08:12 S (0)
00:00:00
00:00:00
AZ (50)
01:36:33
01:36:33 (17th)
BG (30)
02:30:38
00:54:05 (8th)
CK (20)
03:20:11
00:49:33 (11th)
F (0)
04:08:12
00:48:01 (7th)
71st Mike Parsons & George Crawford-Smith
ABMSAC Pendle Forest Orienteers
MV 82 04:08:25 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:23:15
00:23:15 (24th)
DK (40)
01:21:15
00:58:00 (10th)
CK (20)
02:42:43
01:21:28 (10th)
BG (30)
03:07:58
00:25:15 (28th)
F (0)
04:08:25
01:00:27 (3rd)
72nd Elizabeth Creaser & Michael Porter
MIXV 80 03:42:21 S (0)
00:00:00
00:00:00
AZ (50)
01:12:11
01:12:11 (11th)
BE (30)
02:50:20
01:38:09 (4th)
F (0)
03:42:21
00:52:01 (15th)
73rd Brian Dempster & Thomas Dempster
M 76 04:11:53 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:20:54
00:20:54 (21st)
DK (40)
01:18:05
00:57:11 (8th)
CK (20)
02:39:15
01:21:10 (9th)
BG (30)
03:05:09
00:25:54 (29th)
F (0)
04:11:53
01:06:44 (4th)
74th Samantha Twigger & Gary Lowe
MIX 70 03:39:15 S (0)
00:00:00
00:00:00
BG (30)
01:36:55
01:36:55 (6th)
CK (20)
02:06:29
00:29:34 (7th)
CY (20)
03:21:12
01:14:43 (1st)
F (0)
03:39:15
00:18:03 (10th)
75th Anthony Rosevear & Dan Wheat
Southwell RC
M 70 03:44:16 S (0)
00:00:00
00:00:00
DB (40)
01:39:00
01:39:00 (1st)
BU (30)
02:08:28
00:29:28 (3rd)
F (0)
03:44:16
01:35:48 (1st)
76th Cat Oldfield & Ste Oldfield
MIX 70 03:50:54 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:21:52
00:21:52 (22nd)
DK (40)
01:35:12
01:13:20 (14th)
CK (20)
02:51:39
01:16:27 (8th)
F (0)
03:50:54
00:59:15 (10th)
77th Tobias Hawelka & Elli Krenn
MIX 64 04:07:39 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:29:51
01:29:51 (27th)
BG (30)
01:53:57
00:24:06 (22nd)
BE (30)
03:27:26
01:33:29 (3rd)
F (0)
04:07:39
00:40:13 (10th)
78th Jason Clark & Katie Brentnall
Cleethorpes ac
MIX 64 04:07:40 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:28:43
00:28:43 (37th)
BU (30)
01:41:35
01:12:52 (9th)
DK (40)
02:52:43
01:11:08 (15th)
F (0)
04:07:40
01:14:57 (2nd)
79th Margaret Huyton & Mary White
Macclesfield harriers Horwich RMI
FV 60 02:50:52 S (0)
00:00:00
00:00:00
BG (30)
01:06:47
01:06:47 (1st)
CK (20)
01:40:09
00:33:22 (9th)
CJ (10)
02:23:39
00:43:30 (6th)
F (0)
02:50:52
00:27:13 (9th)
80th Stephen Pearson & Alec Cottrill
Horwich RMI Harriers Burnden Road Runners
MV 60 03:05:49 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:13:04
01:13:04 (9th)
BG (30)
01:34:59
00:21:55 (14th)
DD (10)
02:12:08
00:37:09 (6th)
F (0)
03:05:49
00:53:41 (4th)
81st Anne Darlington & Helena Burrows
ERYRI OC & LOC
FV 60 03:07:28 S (0)
00:00:00
00:00:00
BG (30)
01:20:57
01:20:57 (3rd)
CK (20)
01:46:03
00:25:06 (5th)
CJ (10)
02:29:52
00:43:49 (7th)
F (0)
03:07:28
00:37:36 (17th)
82nd Chris Hopkinson & Carolyn Hopkinson
Shelton Striders
MIXV 60 03:25:07 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:18:28
01:18:28 (18th)
BG (30)
01:46:11
00:27:43 (34th)
DD (10)
02:45:19
00:59:08 (9th)
F (0)
03:25:07
00:39:48 (2nd)
83rd Henrik Flordal & Axel Flordal
Katrineholms OK
M 60 03:25:20 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:16:36
00:16:36 (3rd)
BU (30)
01:12:29
00:55:53 (6th)
CK (20)
02:45:41
01:33:12 (1st)
F (0)
03:25:20
00:39:39 (4th)
84th Lewis Campbell & Frazer Campbell
M 60 03:27:29 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:17:36
01:17:36 (17th)
BG (30)
01:45:32
00:27:56 (36th)
CJ (10)
02:52:13
01:06:41 (5th)
F (0)
03:27:29
00:35:16 (14th)
85th William Ion & Bruce Kinnear
MV 60 03:30:16 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:29:22
01:29:22 (25th)
BG (30)
01:53:40
00:24:18 (24th)
DD (10)
02:38:28
00:44:48 (8th)
F (0)
03:30:16
00:51:48 (3rd)
86th Paul Finch & Mark Bayliss
M 60 03:32:58 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:15:32
00:15:32 (1st)
BU (30)
01:15:50
01:00:18 (7th)
CQ (10)
02:45:11
01:29:21 (1st)
CJ (10)
03:11:16
00:26:05 (2nd)
F (0)
03:32:58
00:21:42 (5th)
87th Scott Brealey & Philip Belfield
MV 60 03:36:38 S (0)
00:00:00
00:00:00
BG (30)
01:07:03
01:07:03 (2nd)
BE (30)
03:01:52
01:54:49 (7th)
F (0)
03:36:38
00:34:46 (6th)
88th Ian Campbell & Sarah Campbell
MIXV 60 03:38:44 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:16:23
01:16:23 (14th)
BG (30)
01:43:56
00:27:33 (32nd)
CJ (10)
02:55:09
01:11:13 (8th)
F (0)
03:38:44
00:43:35 (20th)
89th Nigel Elwell & Emma Elwell
MIX 60 03:54:49 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:34:57
01:34:57 (34th)
BG (30)
02:07:29
00:32:32 (38th)
CJ (10)
03:18:14
01:10:45 (7th)
F (0)
03:54:49
00:36:35 (16th)
90th Josh Loring & Jake Lynch
BrUOTC
M 58 04:10:46 S (0)
00:00:00
00:00:00
BG (30)
02:07:11
02:07:11 (13th)
AZ (50)
02:50:01
00:42:50 (10th)
F (0)
04:10:46
01:20:45 (1st)
91st Christobel Heginbotham & Nicky Snook
Saddleworth Runners
FV 52 04:13:44 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:33:17
01:33:17 (32nd)
BG (30)
01:56:35
00:23:18 (18th)
BE (30)
03:43:47
01:47:12 (6th)
F (0)
04:13:44
00:29:57 (5th)
92nd Barry Le Grys & Amy Le Grys
MIX 50 03:21:42 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:29:54
01:29:54 (28th)
BG (30)
01:53:02
00:23:08 (17th)
F (0)
03:21:42
01:28:40 (6th)
93rd John Rutherford & David Murray
Walton Athletics Club
MV 50 03:24:47 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:29:26
01:29:26 (26th)
BG (30)
01:55:40
00:26:14 (31st)
F (0)
03:24:47
01:29:07 (7th)
94th Dean Horton & Larry Baker
Monifeith tri club Saxons
M 50 03:25:06 S (0)
00:00:00
00:00:00
BG (30)
01:46:49
01:46:49 (9th)
CK (20)
02:25:57
00:39:08 (10th)
F (0)
03:25:06
00:59:09 (9th)
95th Simon Oxley & Hilary Moakes
Settle Harriers
MIXV 50 03:28:56 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:34:56
01:34:56 (33rd)
BG (30)
01:59:11
00:24:15 (23rd)
F (0)
03:28:56
01:29:45 (8th)
96th James Harris & Sheron Harris
MIXV 50 03:32:31 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:32:01
01:32:01 (31st)
BG (30)
01:59:47
00:27:46 (35th)
F (0)
03:32:31
01:32:44 (9th)
97th Leanne Cass & Lucy Stanfield
F 50 03:35:42 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:15:27
01:15:27 (12th)
BG (30)
01:38:49
00:23:22 (19th)
F (0)
03:35:42
01:56:53 (11th)
98th Joanne Heine & Stuart Brace
MIXV 50 03:41:18 S (0)
00:00:00
00:00:00
BG (30)
01:33:31
01:33:31 (5th)
CK (20)
02:35:22
01:01:51 (12th)
F (0)
03:41:18
01:05:56 (11th)
99th Donna Hutchinson & Conrad Allen
MIXV 50 03:43:25 S (0)
00:00:00
00:00:00
AZ (50)
01:27:52
01:27:52 (14th)
F (0)
03:43:25
02:15:33 (5th)
100th Gareth Trehearn & Louise Trehearn
MIX 50 03:46:04 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:24:38
00:24:38 (32nd)
DK (40)
01:48:17
01:23:39 (16th)
F (0)
03:46:04
01:57:47 (5th)
101st Iain Povey & Karen Povey
New Marske Harriers
MIXV 50 03:54:23 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
02:00:08
02:00:08 (39th)
BG (30)
02:32:31
00:32:23 (37th)
F (0)
03:54:23
01:21:52 (5th)
102nd Alex Francis & Maddie Freeman
BrUOTC
F 48 04:05:58 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:39:30
01:39:30 (36th)
BG (30)
02:19:43
00:40:13 (40th)
CJ (10)
03:27:12
01:07:29 (6th)
F (0)
04:05:58
00:38:46 (19th)
103rd Victoria Duncan & Frances Brown
Durham University Loughborough University
F 48 04:55:58 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:17:20
00:17:20 (6th)
BU (30)
01:02:12
00:44:52 (3rd)
DK (40)
02:16:07
01:13:55 (16th)
DA (40)
03:22:53
01:06:46 (14th)
CS (40)
03:54:08
00:31:15 (17th)
F (0)
04:55:58
01:01:50 (11th)
104th Katie Walling & Katt Riley
Hunters Bog Trotters Tri-Anglia Triathlon Club
F 46 04:16:29 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:20:57
01:20:57 (20th)
BG (30)
01:46:10
00:25:13 (27th)
BE (30)
03:31:02
01:44:52 (4th)
F (0)
04:16:29
00:45:27 (14th)
105th Joshua Grinham & Jessica Fennell
University of St. Andrews
MIX 40 03:14:24 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:23:17
00:23:17 (25th)
CK (20)
02:05:50
01:42:33 (1st)
CJ (10)
02:47:13
00:41:23 (5th)
F (0)
03:14:24
00:27:11 (8th)
106th Jason Webber & Michael Lea
Project Awesome
M 40 03:15:56 S (0)
00:00:00
00:00:00
BG (30)
01:39:48
01:39:48 (8th)
CJ (10)
02:37:49
00:58:01 (4th)
F (0)
03:15:56
00:38:07 (18th)
107th Sally Kertzman & Lonneke Kertzman
F 40 03:33:46 S (0)
00:00:00
00:00:00
BG (30)
01:52:47
01:52:47 (12th)
DD (10)
02:36:53
00:44:06 (7th)
F (0)
03:33:46
00:56:53 (5th)
108th Ryoko Koumi & Yoonsun Cha
Team HOTAKA Orienteering Lovers Korea
F 40 03:44:30 S (0)
00:00:00
00:00:00
CQ (10)
01:14:01
01:14:01 (1st)
CJ (10)
02:09:27
00:55:26 (5th)
CY (20)
03:23:00
01:13:33 (2nd)
F (0)
03:44:30
00:21:30 (16th)
109th Ben Loxton & Zachary McCarroll [MIL]
Bristol UOTC
M 40 03:48:54 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:27:41
00:27:41 (34th)
BU (30)
01:34:31
01:06:50 (8th)
F (0)
03:48:54
02:14:23 (4th)
110th Michael Whiteford & Ruairidh Mathieson
Tayforth UOTC
M 40 03:49:42 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:27:48
00:27:48 (35th)
BU (30)
01:45:08
01:17:20 (10th)
F (0)
03:49:42
02:04:34 (2nd)
111th Peter Cheung & Ian Twiselton
MV 36 04:21:03 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:28:36
00:28:36 (36th)
BU (30)
01:19:47
00:51:11 (4th)
CS (40)
03:03:41
01:43:54 (2nd)
F (0)
04:21:03
01:17:22 (18th)
112th Peter Train & Robin Amor-Train
M 32 04:08:29 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:25:20
00:25:20 (33rd)
DK (40)
01:27:44
01:02:24 (11th)
F (0)
04:08:29
02:40:45 (7th)
113th Mark Manancourt & Vincent Manancourt
CAI Mandello
M 30 03:04:41 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:29:09
01:29:09 (24th)
CJ (10)
02:28:43
00:59:34 (9th)
F (0)
03:04:41
00:35:58 (15th)
114th George Peacock & Graeme Peacock
Clwydian Range Runners
MV 30 03:27:20 S (0)
00:00:00
00:00:00
BG (30)
01:46:57
01:46:57 (10th)
F (0)
03:27:20
01:40:23 (10th)
115th Charles Scott & Alex Neame
MV 30 03:27:36 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
02:08:35
02:08:35 (41st)
CJ (10)
02:57:25
00:48:50 (8th)
F (0)
03:27:36
00:30:11 (12th)
116th Gemma Moy & Richard Seabrook
MIX 30 03:47:15 S (0)
00:00:00
00:00:00
BG (30)
01:48:25
01:48:25 (11th)
F (0)
03:47:15
01:58:50 (12th)
117th Alistair Watkins & Midge Watkins
MIX 26 04:11:48 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:30:40
00:30:40 (39th)
CT (10)
01:56:38
01:25:58 (3rd)
BU (30)
02:03:04
00:06:26 (7th)
F (0)
04:11:48
02:08:44 (3rd)
118th Doug Braidwood & Anna Buckingham
St Albans Striders
MIX 22 04:13:29 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:40:44
00:40:44 (40th)
DK (40)
01:43:25
01:02:41 (12th)
F (0)
04:13:29
02:30:04 (6th)
119th Keith Maclean-Martin & Peter Lawless
M 20 02:39:40 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:19:17
01:19:17 (19th)
F (0)
02:39:40
01:20:23 (15th)
120th Phil Cooper & Paul Cooper
MV 20 02:58:20 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:35:56
01:35:56 (35th)
F (0)
02:58:20
01:22:24 (16th)
121st Rebecca North & Charlotte Svenson
F 20 02:58:43 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:30:13
01:30:13 (29th)
F (0)
02:58:43
01:28:30 (17th)
122nd Shane Morley & Daran Scarlett
MV 20 02:59:36 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:40:27
01:40:27 (37th)
F (0)
02:59:36
01:19:09 (13th)
123rd Peter Heap & Brian Crowe
MV 20 03:05:04 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:45:53
01:45:53 (38th)
F (0)
03:05:04
01:19:11 (14th)
124th Fran Daley & Jen Murphy
Edinburgh Southern Orienteering Club Lymm Runner
F 20 03:17:51 S (0)
00:00:00
00:00:00
CY (20)
02:52:13
02:52:13 (1st)
F (0)
03:17:51
00:25:38 (18th)
125th Jeremy Wilde & Sarah Wilde
Guildford Orienteers
MIXV 20 03:29:36 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
01:31:31
01:31:31 (30th)
F (0)
03:29:36
01:58:05 (19th)
126th Jenny Walker & Andrew Leckenby
MIXV 20 03:40:48 S (0)
00:00:00
00:00:00
CK (20)
02:00:57
02:00:57 (40th)
F (0)
03:40:48
01:39:51 (18th)
127th Keith Goddard & Simon Fellows
MV 16 04:06:36 S (0)
00:00:00
00:00:00
BG (30)
01:39:13
01:39:13 (7th)
F (0)
04:06:36
02:27:23 (13th)
128th Ashley Blakenore & Karen Blakemore
MIXV 10 03:20:33 S (0)
00:00:00
00:00:00
AV (10)
00:19:46
00:19:46 (17th)
F (0)
03:20:33
03:00:47 (1st)
129th Chris Ullman & Pascale Mathonet
MIX 0 02:08:52 S (0)
00:00:00
00:00:00
F (0)
02:08:52
02:08:52 (1st)
130th Rory Matheson & Dan Lumley
STAG ST Andrews orienteering club Glasgow
M 0 02:15:30 S (0)
00:00:00
00:00:00
F (0)
02:15:30
02:15:30 (2nd)
131st Sian Harries & Abi Dahl
BrUOTC
F 0 02:30:16 S (0)
00:00:00
00:00:00
F (0)
02:30:16
02:30:16 (3rd)
132nd Simon Challis & Simon Ladbrooke
MV 0 02:36:34 S (0)
00:00:00
00:00:00
F (0)
02:36:34
02:36:34 (4th)
133rd Jeremy Brett & Ashley Charlwood
no-mad running
MV 0 02:57:26 S (0)
00:00:00
00:00:00
F (0)
02:57:26
02:57:26 (5th)
134th Colin Plant & Mike Plant
South East Lancs Orienteering Club
M 0 02:58:40 S (0)
00:00:00
00:00:00
F (0)
02:58:40
02:58:40 (6th)
135th Ian Wells & Chris Rowden
MV 0 03:00:18 S (0)
00:00:00
00:00:00
F (0)
03:00:18
03:00:18 (7th)
136th Will Owen & Hermione Owen
MIX 0 03:02:10 S (0)
00:00:00
00:00:00
F (0)
03:02:10
03:02:10 (8th)
137th Peter Manancourt & Francis Manancourt
Harlequin Orienteering Club
MV 0 03:46:56 S (0)
00:00:00
00:00:00
F (0)
03:46:56
03:46:56 (9th)
138th Thom Starnes & Hattie Field
MIX -2 04:00:52 S (0)
00:00:00
00:00:00
F (0)
04:00:52
04:00:52 (10th)
139th Simon Havers & Freddie Havers
M -4 04:01:11 S (0)
00:00:00
00:00:00
F (0)
04:01:11
04:01:11 (11th)
140th Rebecca Miles & Ben Miles
Futsal Club UK
MIX -24 04:11:42 S (0)
00:00:00
00:00:00
F (0)
04:11:42
04:11:42 (12th)
141st Rosie Williams & Dollar Millar
Tayforth UOTC
F -104 04:51:19 S (0)
00:00:00
00:00:00
F (0)
04:51:19
04:51:19 (13th)
mF Christopher Taylor & Richard Tyler
Mercia Fell Runners Evesham Vale
MV 0   S (0)
00:00:00
00:00:00
F (0)

mS Alan McCulloch & Simon Halliday
SRC Again
MV 0   S (0)

F (0)

mS Andy Newell & Chris Treacher
MV 0   S (0)

F (0)

mS Bertie Heath & Rory Hand [MIL]
Tayforth UOTC & 7 SCOTS
M 0   S (0)

F (0)