Results for Sunday - 29-Oct-2017 - A

...return to index

A - Results

23.8km 1730m

Pos No. Name Club Category Time Behind FGEN Vet Min/Hr Vet Time
1st 26 Quentin Harding & Zoe Harding SROC MIX 05:26:38   G      
2nd 32 Henrik Leth Jurrgensen & Laura Lambek Knudsen Yeti MIX 05:37:44 +00:11:06        
3rd 45 Yasha Chechik & Lova Chechik EBOR M 06:06:22 +00:39:44        
4th 61 Iain Embrey & John Ockenden SROC M 06:22:13 +00:55:35        
5th 1000 Iain Whiteside & John Ryan Carnethy HRC M 06:32:41 +01:06:03        
6th 69 Euan Naismith & Jack Redvers Harris   M 06:48:42 +01:22:04        
7th 55 Mark Bown & Mark Burley   M 07:00:30 +01:33:52        
8th 366 Eric Froode & Jesper Hassel Team Silva M 07:07:14 +01:40:36        
9th 19 James Jackson & Adam Forest   MV 07:15:47 +01:49:09   93 2 07:01:15
10th 50 Mark Clarkson & Stephen Ireland NFR M 07:23:01 +01:56:23        
11th 42 James Lea-Cox & John Pattinson   M 07:34:24 +02:07:46        
12th 51 Rich Pigott & Iain MacLeod   M 07:37:37 +02:10:59        
13th 25 Sam Dixon & Jo Hickman Dunne   MIX 07:46:41 +02:20:03        
14th 6 Megan Wilson & Anna Hoogkamer Dark Peak Fell Runners F 07:56:31 +02:29:53        
15th 15 Iain Macdonald & Michael Ayres Forres Harriers MV 08:20:37 +02:53:59   97 4 07:47:15
16th 11 Mike Read & Mark Bezzant   MV 08:20:44 +02:54:06   112 12 06:40:35
m1-11 13 Geoff Davis & Paul Hainaworth Northumberland Fell Runners MV 01:51:00     119 15  
m1-11 8 Emily Greaves & Rhian Evans Strathearn Harriers F 01:56:31          
m1-11 37 Anthony Emmet & Claire McArthur   MIX 02:11:04          
m2-11 40 Matthew Vokes & Philip Vokes WCOC LUOC M 02:13:58          
m1-11 16 Jim Thompson & Chris Kennedy Saltwell Harriers MV 03:51:07     92 2  
m1-11 10 Steve Salter & Mark Ashton   MV 04:07:13     92 2  
m4-11 1 Lisa Carter & Fiona Lynch Radcliffe AC FV 04:42:56     90 1  
m4-11 86 Carwyn Phillips & Shan Jones Rhedwyr Preseli MIXV 05:27:29     97 4  
m1 m3-10 41 Mark Barmby & Daniel Alexander   M 05:35:49          
m7-11 68 David Robinette & Calum Wadsworth Alpkit & Dark Peak Fell Runners M 05:46:01          
m6-10 52 Philip Rutter & Adam Brown Imperial College Cross Country Club M 05:53:45          
m6-10 9 Alison Wainwright & Max Wainwright   MIX 05:56:06   G      
m4-11 71 Nick Brunet & Jeremy Genar Runners' lab M 06:04:15          
m6-11 83 Francis Gainsborough & Alex Fall Team Spork M 06:05:21          
m8-9 78 Peter Nichols & Dan Cade Sheffield Hallam University M 06:36:28          
m8-11 60 Rupert Lee & Joshua Lee   M 06:37:35          
m4-11 48 Dan Reece-Loram & Chris Thain Heaton Harriers AC M 06:57:04          
m4 m8-10 80 Patrick Brennan & Andy Preston RossendaleHarriers M 06:58:14          
m4-10 64 Arne Jansson & Edvard Davidsson OK Klemmingen M 07:03:04          
m6-11 79 Andrew Bell & David Walker [MIL]   M 07:25:06          
m8 342 Anders Brohäll & Stefan Silfver Fortsätt Adventure Team 24H Meals Adv Team M 07:58:39          
m4-11 56 Julian Davies & Rodney Jenkins Woking AC Sutton Runners M 08:36:58          
rtd 65 Jonathan McDonald & Alistair Hamilton   M            
rtd 17 Joe Cavanagh & Rupert Gibb [MIL]   MV       99 5  
mS m4-11 87 Markus Rössel & Sebastian Heinrich The German Sparkle Party M            
rtd 73 Steve Riddiough & Daniel Braun Team X M