Results for Saturday - 28-Oct-2017 - Short Score

...return to index

Short Score - Results

23 controls, limit 5 hours, 650 points

Pos No. Name Club Category Score Time Points Bonus/Penalty Manual Adj FGEN Controls, in order visited Vet % Vet Score
1st 925 Simon Kingston & Andy Fry   M 310 04:50:37 310       S, BH, AG, BJ, DH, AM, DJ, AL, DQ, AC, BL, AB, F      
2nd 965 Alexander Freeman-Hall & Eoghan Wiles [MIL] Bristol UOTC M 286 05:06:44 300 -14     S, BH, AG, BJ, DH, AM, DJ, AL, DQ, AC, BL, F      
3rd 986 Catherine Wilson & Steve Wilson SELOC MIX 284 05:02:27 290 -6     S, DJ, AI, BP, AQ, DQ, AL, AC, BL, F      
4th 961 Robert Bambrook & Andy Clinton   M 270 04:55:13 270       S, BH, AG, BJ, DH, AM, DP, DJ, AL, AC, BL, F      
5th 883 Michael James & Carl Proctor BrUOTC MV 256 05:01:30 260 -4     S, BH, AG, BJ, DH, AM, DJ, AL, AC, BL, F 93 4.5 268
6th 932 Alistair Thornton & Leah Williams Loughborough University Orienteering Club MIX 248 05:25:31 300 -52     S, BH, AG, BJ, DH, AM, DJ, AL, DQ, AC, BL, F      
7th 894 Chris Wilcox & Nigel Beasant Clwydian Range Runners DEE OC MV 242 05:08:44 260 -18     S, BH, AG, BJ, DH, BW, DJ, AI, CC, F 120 45 351
8th 742 Paulius Maciulevicius & Ringaile Levickaite Be Sienu MIX 240 05:09:57 260 -20     S, BH, AG, BJ, DH, AM, DJ, AL, AC, BL, F      
9th 891 Ray Collins & Jonathan Howell Walton Chasers MV 240 05:14:14 270 -30     S, BH, AG, BJ, DH, AM, DP, DJ, AL, AC, BL, F 127 55.5 373
10th 956 Ray Humphreys & Will Humphreys   M 238 05:00:40 240 -2   G S, BH, AG, BJ, DH, AM, DJ, AC, BL, F      
11th 983 Anthony Rosevear & Dan Wheat Southwell RC M 234 05:02:41 240 -6     S, BH, AG, BJ, DH, AM, CC, AL, AC, BL, F      
12th 982 Dominic Matters & Nicholas Coleman Lanchester Mountaineering Club M 228 05:05:21 240 -12     S, BH, AG, BJ, DH, AM, DJ, AC, BL, F      
13th 974 Michael Lemmy & Matthew Snarr   M 228 05:15:22 260 -32     S, BH, AG, BJ, DH, AM, DJ, AL, AC, BL, F      
14th 972 Ashley Thomlinson & Joe Morwood   M 210 04:22:43 210       S, AX, DJ, AL, DQ, AC, DY, BL, AB, F      
15th 926 Chris Thorpe & Dawn Anderson   MIX 210 04:25:56 210       S, AX, DJ, AL, DQ, AC, DY, BL, AB, F      
16th 967 Henrik Flordal & Axel Flordal Katrineholms OK M 210 04:50:20 210     G S, BH, AG, BJ, DH, AM, CC, AO, BL, F      
17th 831 Martin Skinner & Lynne Thomas West Cumberland Orienteering Club MIXV 210 05:24:58 260 -50     S, BH, AG, BJ, DH, AM, DJ, CC, AO, DY, BL, F 100 15 242
18th 884 John Knight & Chris Kirk Manx Fell Runners MV 208 05:10:06 230 -22     S, BH, AG, BJ, DH, AM, DJ, CC, BL, F 102 18 245
19th 902 Graeme Tiffany & John Proctor Pudsey Pacers RC MV 206 05:21:14 250 -44     S, BH, AG, BJ, DH, DJ, AL, AC, BL, F 100 15 237
20th 832 Jonathan Aylward & Kate Boobyer   MIXV 198 05:05:03 210 -12     S, DP, AM, DJ, AL, DQ, AC, DY, BL, AB, F 99 13.5 225
21st 819 Susan Brown & Susan Harding SROC FV 196 05:31:46 260 -64     S, BH, AG, BJ, DH, AM, DJ, AL, AC, BL, F 110 30 255
22nd 901 Keith John Bell & Andrew Watson Swaledale Outdoor Clob MV 190 04:46:20 190       S, AX, CC, AO, AL, DQ, AC, BL, F 114 36 258
23rd 897 Charles Scott & Alex Neame   MV 190 04:48:53 190       S, AX, DJ, AL, DQ, AC, BL, F 95 7.5 204
24th 944 Paul Finch & Mark Bayliss   M 190 04:59:36 190       S, BH, BJ, DH, AM, AL, AC, BL, F      
25th 955 Neil Watkins & David Snowball   M 176 05:06:15 190 -14     S, AX, DP, AM, CC, AL, DQ, AC, BL, F      
26th 992 Conrad Kelly & Nicola Kelly Heaton Harriers AC MIX 170 04:42:24 170       S, AX, DP, AM, DJ, AL, AC, BL, F      
27th 866 Jeremy Brett & Ashley Charlwood no-mad running MV 170 04:51:03 170       S, AX, DP, AM, DJ, CC, AO, DY, BL, F 94 6 180
28th 957 Tom Thorley & Tom Bisset Tayforth UOTC M 170 04:58:13 170       S, BH, AG, BJ, DH, AM, DJ, F      
29th 881 Dave Garner & John Mellor   MV 170 04:59:09 170       S, AX, CC, AL, DQ, AC, BL, F 107 25.5 213
30th 913 Suzanne Lake & Keith Wilkinson Ochil Hill Runners Team TriActive Stirling MIX 170 05:29:05 230 -60     S, BH, AG, BJ, BW, DJ, AC, BL, F      
31st 960 Doug Braidwood & Anna Buckingham St Albans Striders MIX 164 05:12:49 190 -26     S, AX, DJ, AL, DQ, AC, BL, F      
32nd 952 Neil O'Gorman & Chris Tillapaugh   M 164 05:32:41 230 -66     S, AX, DJ, AI, BP, AL, AC, BL, F      
33rd 924 Jodi Longyear & Michelle Byrne Wessex Mountaineering Club MIX 162 05:23:36 210 -48     S, AX, DP, AM, DJ, AL, DQ, AC, BL, F      
34th 959 Bertie Heath & Rory Hand [MIL] Tayforth UOTC & 7 SCOTS M 162 05:43:28 250 -88     S, BH, AG, BJ, DH, AM, DP, DJ, AC, BL, F      
35th 870 Les Hunt & John Mursell Southern Navigators Totton Runners MV 160 04:52:09 160       S, AX, DJ, AL, AC, DY, BL, F 136 69 270
36th 880 Paul Seaston & Frank Davey Penwith Dogging Possie PenwithDogging Possie MV 160 04:56:55 160       S, AX, DP, DJ, AL, AC, BL, F 96 9 174
37th 837 Alasdair Brock & Claire Brock   MIXV 160 04:58:15 160       S, AX, DJ, AL, AC, DY, BL, F 110 30 208
38th 963 Ben Loxton & Zachary McCarroll [MIL] Bristol UOTC M 158 05:50:19 260 -102     S, BH, AG, BJ, DH, AM, DJ, AL, AC, BL, F      
39th 820 Jill Manning & Cerys Manning SWOC MDOC FV 156 05:21:04 200 -44   G S, AX, DJ, AI, AL, AC, BL, F 99 13.5 177
40th 922 Sophie Street & Robert Weekes Bristol OTC MIX 156 05:21:34 200 -44     S, AX, AM, DJ, AL, DQ, AC, BL, F      
41st 980 James Langley & Philip Robson   M 150 04:24:16 150       S, AX, DJ, AI, CC, AO, F      
42nd 928 Scott Hill & Alisa Duncan   MIX 150 04:32:30 150       S, AX, DJ, AL, AC, BL, F      
43rd 869 Peter Cheung & Ian Twiselton   MV 150 04:46:48 150       S, AX, DJ, AL, AC, BL, F 122 48 222
44th 841 Jan Wulf & Mick Kenyon www.settlewolftracks.co.uk MV 150 04:48:54 150       S, BH, AG, DP, CC, AO, DY, BL, F 99 13.5 170
45th 931 Jason Clark & Katie Brentnall Cleethorpes ac MIX 150 04:50:24 150     G S, AX, DJ, AL, AC, BL, F      
46th 919 Rosie Watkins & Tim Rutland   MIX 150 04:53:21 150       S, BH, AG, DP, AL, AC, BL, F      
47th 896 Steve Monaghan & John Derrick TWMC & Achille Ratti MV 150 05:19:17 190 -40     S, BH, AG, DP, AL, DQ, AC, BL, F 111 31.5 197
48th 933 Rupert Smedley & Nicole Farmer   MIX 148 05:00:36 150 -2     S, BH, AG, BJ, DH, AM, CC, F      
49th 937 Lewis Campbell & Frazer Campbell   M 148 05:10:02 170 -22   G S, AX, DP, AM, DJ, AL, AC, BL, F      
50th 872 Stephen Snow & Darren Parker   MV 146 06:31:57 330 -184     S, BH, AG, BJ, DH, BW, DJ, AI, AL, AC, BL, F 107 25.5 183
51st 936 Arran Campbell & Elleanor Campbell   MIX 140 05:04:57 150 -10   G S, AX, DJ, AL, AC, BL, F      
52nd 833 Leigh Murray & Dave Bleazard   MIXV 134 05:02:23 140 -6     S, BH, AG, DP, AM, CC, DY, BL, F 112 33 178
53rd 990 Charles Robinson & Hazel Robinson   MIX 130 04:12:23 130       S, AX, DP, AM, CC, AO, DY, BL, F      
54th 954 Michael Whiteford & Ruairidh Mathieson Tayforth UOTC M 130 04:33:48 130       S, AX, CC, AL, AC, BL, F      
55th 900 Stuart Smith & Aleks Kashafi Hunters Bog Trotters MV 130 04:37:32 130       S, AX, CC, AL, AC, BL, F 91 1.5 132
56th 978 Ben Hides & Nick Hides Weston AC Clevedon AC M 128 05:10:29 150 -22   G S, BH, AG, BJ, DH, AM, CC, F      
57th 868 Simon Jewell & Justin Adams   MV 126 05:36:32 200 -74     S, BH, AG, DP, AM, DJ, CC, AO, DY, BL, F 94 6 134
58th 857 Victoria Duncan & Frances Brown Durham University Loughborough University F 124 06:07:21 260 -136     S, BH, AG, BJ, DH, AM, DP, DJ, CC, AO, BL, F      
59th 852 Emily Beynon & Delyth Williams   F 122 05:18:39 160 -38     S, BH, DP, DJ, AL, AC, BL, F      
60th 943 James MacDonald & Andrew MacDonald   M 122 05:53:32 230 -108     S, BH, AG, BJ, DH, AM, DP, CC, AC, BL, F      
61st 910 Barry Le Grys & Amy Le Grys   MIX 120 04:38:37 120     G S, AX, CC, AO, DY, BL, AB, F      
62nd 968 Andrew Rutland & Christopher Rutland   M 120 04:49:54 120     G S, BH, AG, DP, AL, BL, F      
63rd 927 Gemma Moy & Richard Seabrook   MIX 118 05:05:52 130 -12     S, AX, CC, AL, AC, BL, F      
64th 855 Elizabeth Gardner & Rona Myatt Glasgow University Orienteering Club F 118 05:10:08 140 -22     S, AX, DP, DJ, AL, DY, BL, F      
65th 979 Brian Dempster & Thomas Dempster   M 116 05:26:45 170 -54   G S, AX, DP, AM, DJ, AL, AC, BL, F      
66th 862 Tobias Hawelka & Elli Krenn   MIX 114 05:07:43 130 -16     S, AX, CC, AL, AC, BL, F      
67th 898 Jon Naylor & Neill Hughes   MV 112 05:33:57 180 -68     S, AX, DJ, AI, BP, BL, F 92 3 115
68th 934 Oliver Roberts & Claire Roberts   MIX 110 04:29:43 110       S, AX, CC, AO, DY, BL, F      
69th 938 Sam Johnson & Nick Sharp Alfresco Adventures M 110 04:30:49 110       S, AX, DP, DJ, CC, AO, F      
70th 877 Stuart Greenall & Chris Hayes Northwich Running Club MV 110 04:33:54 110       S, DP, CC, AO, DY, BL, AB, F 98 12 123
71st 958 Robbie MacDiarmid & Orry Kneale [MIL] Tayforth UOTC M 110 04:43:36 110       S, DP, AM, CC, AC, BL, F      
72nd 827 Matthew Wardner & Mhairi Wardner   MIXV 110 04:45:47 110       S, AX, CC, AO, DY, BL, F 101 16.5 128
73rd 873 Scott Brealey & Philip Belfield   MV 110 04:52:04 110       S, AX, DP, CC, AO, BL, F 90 0 110
74th 904 Keith Goddard & Simon Fellows   MV 110 05:43:33 198 -88 88   S, AX, DJ, AL, AC, F 95 7.5 118
75th 836 Miriam Rosen & David Rosen SROC MIXV 108 05:00:04 110 -2     S, AX, CC, AO, DY, BL, F 132 63 176
76th 907 Chris Ullman & Pascale Mathonet   MIX 108 05:40:57 190 -82     S, BH, AG, DP, DJ, AL, AC, BL, F      
77th 838 Andy Robinson & Christine Robinson SLOW MIXV 106 05:01:15 110 -4     S, AX, CC, AO, DY, BL, F 123 49.5 158
78th 909 Gareth Trehearn & Louise Trehearn   MIX 104 05:32:50 170 -66     S, AX, DP, AM, DJ, AL, AC, BL, F      
79th 970 Ben Ralston & Tim Badham [MIL] Police Army M 100 04:29:47 100       S, DP, CC, AO, BL, AB, F      
80th 864 Martin Brown & Andy Muston   MV 100 04:41:08 100       S, AX, DJ, CC, AO, F 116 39 139
81st 969 Keith Lunson & Chris Lunson   M 100 04:47:02 100     G S, AX, DJ, CC, AO, F      
82nd 947 Ian Campbell & Sarah Campbell   MIXV 100 04:51:08 100       S, AX, CC, AO, BL, F 104 21 121
83rd 843 Simon Oxley & Hilary Moakes Settle Harriers MIXV 98 06:10:38 240 -142     S, BH, AG, BJ, DH, BW, AL, AC, BL, F 113 34.5 132
84th 858 Leanne Cass & Lucy Stanfield   F 96 05:16:24 130 -34     S, BH, AG, BJ, DH, AM, F      
85th 918 Alistair Watkins & Midge Watkins   MIX 94 05:12:31 120 -26   G S, BH, AG, DP, AL, BL, F      
86th 885 Mike Parsons & George Crawford-Smith ABMSAC Pendle Forest Orienteers MV 92 05:08:15 110 -18     S, AX, CC, AO, DY, BL, F 148 87 172
87th 854 Katie Walling & Katt Riley Hunters Bog Trotters Tri-Anglia Triathlon Club F 92 05:18:56 130 -38     S, AX, DP, AM, AL, AC, BL, F      
88th 975 Mark Bailey & Alex Bailey Nuneaton Harriers M 90 04:13:21 90     G S, AL, AC, BL, F      
89th 835 Donna Hutchinson & Conrad Allen   MIXV 90 05:09:10 110 -20     S, AX, CC, AO, DY, BL, F 93 4.5 94
90th 953 Calum MacGregor & Duncan Smith Tayforth UOTC M 86 05:36:07 160 -74     S, BH, AG, BJ, DH, DJ, F      
91st 839 Ashley Blakenore & Karen Blakemore   MIXV 86 05:36:49 160 -74     S, BH, AG, DP, AM, CC, AC, BL, F 94 6 91
92nd 840 Elizabeth Creaser & Michael Porter   MIXV 84 05:07:42 100 -16     S, AX, CC, AO, BL, F 98 12 94
93rd 912 Cat Oldfield & Ste Oldfield   MIX 74 06:22:04 240 -166     S, BH, AG, BJ, DH, AM, CC, AL, AC, BL, F      
94th 821 Gillian Macfarlane & Louise Brown Harrogate Harriers Fellside Ladies FV 70 04:31:27 70       S, AX, DY, BL, F 94 6 74
95th 850 Fran Daley & Jen Murphy Edinburgh Southern Orienteering Club Lymm Runner F 68 05:10:32 90 -22     S, AX, CC, DY, BL, F      
96th 826 Nicholas Gould & Elizabeth Gould   MIXV 62 05:03:36 70 -8     S, AX, DY, BL, F 132 63 101
97th 966 Josh Loring & Jake Lynch BrUOTC M 62 05:13:48 90 -28     S, BH, AG, DP, AM, CC, F      
98th 888 Ian Wells & Chris Rowden   MV 60 04:41:09 60       S, AX, CC, AO, F 105 22.5 74
99th 951 Jon Dufton & Rich Dufton   M 60 04:46:15 60     G S, AX, CC, AO, F      
100th 878 William Ion & Bruce Kinnear   MV 60 04:56:32 60       S, AX, AL, AO, F 116 39 83
101st 879 Peter Heap & Brian Crowe   MV 58 05:00:36 60 -2     S, AX, CC, AO, F 128 57 91
102nd 930 Theodore Larn-Jones & Sophia Fong Project Awesome MIX 58 05:05:38 70 -12     S, BH, AG, DP, AM, F      
103rd 964 Mark Manancourt & Vincent Manancourt CAI Mandello M 56 05:01:47 60 -4   G S, CC, BL, F      
104th 865 Stephen Pearson & Alec Cottrill Horwich RMI Harriers Burnden Road Runners MV 46 05:01:37 50 -4     S, AX, AC, F 120 45 67
105th 824 Margaret Huyton & Mary White Macclesfield harriers Horwich RMI FV 40 04:24:10 40       S, BH, AX, F 134 66 66
106th 859 Poppy Hill & Sarah Hill   F 40 04:35:26 40     G S, BH, AX, F      
107th 915 Samantha Twigger & Gary Lowe   MIX 40 04:45:28 40       S, AX, CC, F      
108th 895 Phil Cooper & Paul Cooper   MV 40 04:50:57 40       S, AX, CC, F 116 39 56
109th 817 Anne Darlington & Helena Burrows ERYRI OC & LOC FV 36 05:26:22 90 -54     S, AL, AC, BL, F 128 57 57
110th 920 James Breed & Kate Breed HH MIX 30 04:45:45 30       S, AX, DP, F      
111th 906 Will Owen & Hermione Owen   MIX 26 05:16:22 60 -34   G S, AX, CC, AO, F      
112th 860 Ryoko Koumi & Yoonsun Cha Team HOTAKA Orienteering Lovers Korea F 26 05:31:30 90 -64     S, AX, CC, DY, BL, F      
113th 828 Jeremy Wilde & Sarah Wilde Guildford Orienteers MIXV 24 05:07:49 40 -16   G S, AX, CC, F 96 9 26
114th 923 James Harris & Sheron Harris   MIXV 24 05:27:58 80 -56     S, AX, DP, AL, AC, F 109 28.5 31
115th 822 Christobel Heginbotham & Nicky Snook Saddleworth Runners FV 24 05:32:49 90 -66     S, BH, AG, DP, AM, AO, F 109 28.5 31
116th 977 Jason Webber & Michael Lea Project Awesome M 22 06:03:33 150 -128     S, AX, DP, AM, DJ, AC, BL, F      
117th 935 Nigel Elwell & Emma Elwell   MIX 20 04:46:59 20     G S, AX, F      
118th 459 Thom Starnes & Hattie Field   MIX 20 05:19:34 60 -40     S, AX, BL, F      
119th 829 Chris Hopkinson & Carolyn Hopkinson Shelton Striders MIXV 10 05:34:01 80 -70     S, AX, DJ, CC, F 114 36 14
120th 830 Joanne Heine & Stuart Brace   MIXV 10 05:59:18 130 -120     S, AX, DP, AM, AL, AC, BL, F 90 0 10
121st 940 Rory Matheson & Dan Lumley STAG ST Andrews orienteering club Glasgow M 0 02:57:41 0       S, F      
122nd 818 Jenny Walker & Andrew Leckenby   MIXV 0 04:46:37 0       S, F 122 48 0
123rd 867 Dave Turton & Chris Buxton WSC MV -2 06:40:33 200 -202     S, AX, DJ, AI, CI, BL, F 121 46.5 -2
124th 863 Paul Nicholls & David Billingham   MV -4 06:16:14 150 -154     S, AX, DJ, AL, AC, BL, F 100 15 -4
125th 882 George Peacock & Graeme Peacock Clwydian Range Runners MV -20 06:09:36 120 -140   G S, AX, DP, CC, AO, DY, BL, F 123 49.5 -20
126th 905 Simon Challis & Simon Ladbrooke   MV -28 05:13:44 0 -28     S, F 95 7.5 -28
127th 848 Alex Francis & Maddie Freeman BrUOTC F -38 06:24:00 130 -168     S, AX, DP, AM, DJ, AL, AC, F      
128th 845 Sally Kertzman & Lonneke Kertzman   F -54 06:26:56 120 -174   G S, BH, AG, DP, CC, BL, F      
129th 834 Iain Povey & Karen Povey New Marske Harriers MIXV -60 05:49:06 40 -100     S, DP, AM, CC, F 109 28.5 -60
130th 893 Dale Colclough & Steven Fenney Trentham RC Stone MM MV -68 07:23:20 220 -288     S, AX, DJ, BP, AQ, CI, BL, F 104 21 -68
131st 962 Peter Train & Robin Amor-Train   M -74 06:21:48 90 -164   G S, AX, CC, DY, BL, F      
132nd 874 John Rutherford & David Murray Walton Athletics Club MV -82 06:40:04 120 -202     S, AX, DJ, CC, BL, F 126 54 -82
133rd 987 Keith Maclean-Martin & Peter Lawless   M -106 06:47:03 110 -216     S, AX, DP, AM, AC, BL, F      
134th 921 Joshua Grinham & Jessica Fennell University of St. Andrews MIX -126 06:17:09 30 -156     S, AX, DP, F      
135th 856 Rebecca North & Charlotte Svenson   F -130 06:34:21 60 -190     S, BH, AG, DP, F      
136th 985 Andy Newell & Chris Treacher   MV -132 06:05:51 0 -132     S, F 104 21 -132
137th 949 Colin Plant & Mike Plant South East Lancs Orienteering Club M -164 06:51:32 60 -224     S, BH, AG, DP, F      
138th 889 Peter Manancourt & Francis Manancourt Harlequin Orienteering Club MV -230 07:24:19 60 -290   G S, AX, CC, AO, F 107 25.5 -230
139th 948 Simon Havers & Freddie Havers   M -230 07:34:54 80 -310   G S, AX, CC, BL, F      
140th 916 Rebecca Miles & Ben Miles Futsal Club UK MIX -238 07:38:34 80 -318   G S, AX, CC, BL, F      
141st 875 Shane Morley & Daran Scarlett   MV -254 08:26:40 160 -414     S, BH, BJ, AM, AL, AC, BL, F 106 24 -254
142nd 847 Sian Harries & Abi Dahl BrUOTC F -256 08:02:29 110 -366     S, AX, DP, AM, DH, BJ, F      
143rd 887 Alan McCulloch & Simon Halliday SRC Again MV -276 07:37:32 40 -316     S, AX, DP, AM, F 101 16.5 -276
mF 989 Derek Gray & Steve Darling   MV 150   150       S, BH, AG, BJ, DH, AM, CC 117 40.5 211
mF 851 Emily Britton & Elizabeth Britton   F 130   130       S, BH, AG, BJ, DH, AM      
mF 899 Chris Oakley & Alex Ralton Chippenham Harriers MV 120   120       S, BH, AG, BJ, DH 92 3 124
mF 903 Martin Sellens & Clive Tant Essex Stragglers MV 100   100       S, DF, AG, BH 127 55.5 156
mF 844 Joc (Joyce) Dodd & Paul Dodd   MIXV 90   90       S, AX, AM, DP, AG, BH 122 48 133
mF 917 Rebecca Crellin & Ryan Crellin Cumberland Fell Runners MIX 80   80       S, BJ, DH, AM      
mF 890 Derek Graves & Huw Williams Hart Road Runners MV 80   80       S, AX, DP, AM, DJ 129 58.5 127
mF 939 David Dubuisson & Paul Jefferies   MV 60   60       S, AX, DJ 93 4.5 63
mF 941 Mark Biddis & James Pope   M 50   50       S, BH, AG      
mF 973 Simon Jones & Oliver Jones   M 40   40       S, AX, DP, AM      
mF 876 Christopher Taylor & Richard Tyler Mercia Fell Runners Evesham Vale MV 40   40       S, AX, DP, AM 122 48 59
mF 295 Krati Chauhary & Benjamin Rauffet Vic Team MIX 30   30       S, AX, DP      
mF 485 Janine Roberts & Mike Oliver   MIXV 20   20       S, AM, DP 107 25.5 25
mF 892 Ian Dorling & Ken Caunter [MIL]   MV 20   20       S, AX 115 37.5 28
mF 871 Steve Eldridge & Gerard O'Sullivan   MV 20   20       S, AX 113 34.5 27
mF 950 Jaroslav Skokan & Dave Heiligers   M 20   20       S, AX      
mF 842 Nigel Stephenson & Gillian Havis Irregulars LDWA NYM Harriers MIXV 20   20       S, AX 116 39 28
mF 849 Kathryn Unsworth & Zakariah Ajjane BrUOTC MIX 20   20       S, AX      
mF 825 Ray Oates & Pita Oates Red Rose Road Runners MIXV 20   20       S, AX 100 15 23
mF 946 Iain Morton & Alex Wells   M 0   0       S