Results for Saturday - 28-Oct-2017 - Combined

...return to index

Combined - Results

21.2km 1980m

Pos No. Name Club Category Time Behind FGEN Controls, in order visited Vet Min/Hr Vet Time
1st 304 Tom Elliott & Chris Barton Windermere Boyz Club M 08:27:37     S, AX, CX, BG, CQ, CS, AT, CE, BC, CZ, CD, BD, BF, AS, AV, F      
2nd 322 Tom Raftery & Becky Raftery Tring RC MIX 08:46:23 +00:18:46   S, AX, CX, BG, CQ, CS, AT, DS, CG, AF, CD, BD, BF, AS, AV, F      
3rd 276 Paul Trott & Richard Tyson Howgill Harriers MV 09:07:34 +00:39:57   S, AX, CX, BG, CQ, CS, AT, BC, CE, CZ, CD, BD, BF, AS, AV, F 102 7 08:03:41
4th 275 Julian Parker & Dan Stowers Dark Peak Fell Runners MV 10:21:43 +01:54:06   S, AX, CX, BG, CQ, CS, AT, CE, BC, CZ, CD, BD, BF, AS, AV, F 92 2 10:01:00
5th 267 Andy Fisher & Neil Brammer   MV 10:28:57 +02:01:20   S, AX, CX, BG, CQ, CS, AT, CE, BC, CZ, CD, BD, BF, AS, AV, F 101 6 09:26:03
6th 258 Carolyn Evans & Jim Evans slippery eels MIXV 10:30:33 +02:02:56   S, AX, CX, BG, CQ, CS, AT, CE, BC, CZ, CD, BD, BF, AS, AV, F 94 3 09:59:01
Only 1/7 from Section 1 m10-14 318 Thomas Georgiou & Nicholas Georgiou   M 02:42:21     S, AX, CX, BG, CQ, CS, AT, F      
None in Section 1 m3-5 m10-14 292 Tom Hall & Robin Smith   M 03:58:27     S, AX, CX, F      
None in Section 1 m3-5 m10-14 316 Rob MacAlister & John Carelton Sweat Shop Running community M 04:51:47     S, AX, CX, F      
None in Section 1 m2-5 m10-14 294 Gordon Rowan & Gareth Anderson Serpentine Running Club M 05:17:28     S, AX, F      
None in Section 1 m2-5 m10-14 313 Ian Watson & Thomas Murphy   M 05:40:48     S, AX, F      
None in Section 1 m5 m10-14 261 Paul Hadley & Emma Dent Stornoway Running and Athletics Club Helm Hill MIXV 06:09:02     S, AX, CX, BG, CQ, F 92 2  
None in Section 1 m10-14 317 Jeff Jensen & Hide Komine Nomadics Inc. M 07:08:03     S, AX, CX, BG, CQ, CS, F      
None in Section 1 m10-14 311 Alex Copping & Otto Copping Teambath AC M 07:16:15   G S, AX, CX, BG, CQ, CS, F      
None in Section 1 m10-14 277 Gemma Piron & Simon Piron   MIX 07:25:19     S, AX, CX, BG, CQ, CS, F      
None in Section 1 m10-14 274 Andrew Williams & David Patrick Ashbourne RC MV 07:35:32     S, AX, CX, BG, CQ, CS, F 102 7  
None in Section 1 m5 m10-14 287 Harrison Hague & Thomas Hague   M 07:36:06   G S, AX, CX, BG, CQ, F      
None in Section 1 m10-14 300 James Watkins & Martin Lewis Charnwood AC M 07:43:10     S, AX, CX, BG, CQ, CS, F      
None in Section 1 m10-14 256 Sharon Skidmore & Katy Rehal Mid Essex Casuals FV 08:24:08     S, AX, CX, BG, CQ, CS, F 98 5  
None in Section 1 m10-14 306 David Falconer & Robin Smith [MIL] Defence Academy of the UK M 08:48:40     S, AX, CX, BG, CQ, CS, F      
m13 319 Simon Smith & Joseph Rudin   M 09:05:44     S, AX, CX, BG, CQ, CS, AT, BC, CE, CZ, CD, BD, BF, AV, F      
None in Section 1 m10-14 273 Gareth Heathcote & Jonathan Newth   MV 09:08:34     S, AX, CX, BG, CQ, CS, F 108 10  
None in Section 1 m10-14 289 Paul Simpson & Christopher Horner Bowland FR Garstang M 09:21:37     S, AX, CX, BG, CQ, CS, F      
m12-14 288 Paul Richardson & Jonny Kennedy Saltwell Harriers M 09:49:14     S, AX, CX, BG, CQ, CS, AT, BC, CE, CZ, CD, BD, F      
m13 310 Alex Evens & Nick Evens   M 09:58:05     S, AX, CX, BG, CQ, CS, AT, DS, CG, AF, CD, BD, BF, AV, F      
m11-13 268 Simon Kirby & Simon Howarth   MV 09:58:19     S, AX, CX, BG, CQ, CS, AT, BC, CE, CZ, CD, AV, F 103 7  
m13 290 Rob Somers & Chris Grant   M 10:33:04     S, AX, CX, BG, CQ, CS, AT, BC, CE, CZ, CD, BD, BF, AV, F      
m12-14 266 John Elliott & Peter Bardsley   MV 10:49:59     S, AX, CX, BG, CQ, CS, AT, CE, BC, CZ, CD, BD, F 96 4  
m11-14 281 Harry Kingston & Naomi Malkin   MIX 11:09:41     S, AX, CX, BG, CQ, CS, AT, BC, CE, CZ, CD, F      
m10-14 271 Allan Cox & Dave Hindley Corsham Runners South Cheshire Harriers MV 11:30:31     S, AX, CX, BG, CQ, CS, AT, BC, CE, CZ, F 101 6  
None in Section 1 rtd 320 Sam Lee & Tom Murfin Settle Harriers M       S, AX, CX, BG, CQ, CS      
None in Section 1 m4-5 rtd 296 Charles Bertorello & Thibaut Debray Vic Team M       S, AX, CX, BG      
None in Section 1 m4-5 rtd 270 Tim Forster & Phil Bellamy Saltwell Harriers MV       S, AX, CX, BG 114 13  
None in Section 1 rtd 259 Martyn Pollitt & Isaline Pollitt Burnden Road Runners MIXV       S, AX, CX, BG, CQ, CS 108 10  
None in Section 1 rtd 278 Paul Hunt & Amelia Hunt Goyt Valley Striders MIX     G S, AX, CX, BG, CQ, CS      
None in Section 1 rtd 291 Chris Coffey & John Hallett NBW MDC (Mynyddwyr De Cymru) M       S, AX, CX, BG, CQ, CS      
None in Section 1 m2-5 rtd 307 Marc Walker & Ben Walker   M       S, AX      
Only 1/7 from Section 1 rtd 299 Alex Cannon & Jonathan Denniss   M       S, AX, CX, BG, CQ, CS, AT      
None in Section 1 m4-5 rtd 282 Patrick Martin & Thomas Haines-Henderson Time Partners/British Army M       S, AX, CX, BG      
None in Section 1 m4-5 rtd 293 Mat Mitcheson & Sam Sharpe   M       S, AX, CX, BG      
rtd 269 Andrew Lawman & Tony Lawman   MV       S, AX, CX, BG, CQ, CS, AT, BC, CE, CZ 102 7  
None in Section 1 m5 rtd 315 Gavin Peach & Scott Anderson   M       S, AX, CX, BG, CQ      
None in Section 1 rtd 309 James Slaughter & Stephen Slaughter   M       S, AX, CX, BG, CQ, CS      
None in Section 1 m4-5 rtd 314 Matt Hart & Jack Hart Gosforth Harriers M       S, AX, CX, BG      
None in Section 1 m3-5 rtd 272 Ian Pledger & Donald Brown   MV       S, AX, CX 109 10  
None in Section 1 m2-5 rtd 262 Jasmine Briggs & Steve Briggs   MIXV     G S, AX 90 1  
rtd 257 Tina Codling & David Carr Riverside Runners MIXV       S, AX, CX, BG, CQ, CS, AT, BC, CE, CZ, CD 104 8  
Only 2/7 from Section 1 rtd 321 Gareth Penn & Patrick Timmis   M       S, AX, CX, BG, CQ, CS, AT, DS      
None in Section 1 m2-5 rtd 297 Glen Richardson & Nick Pullen Norfolk Orienteering Club M       S, AX      
None in Section 1 m2-5 rtd 283 Ryan McHenry & Jessica Avalon   MIX       S, AX      
None in Section 1 rtd 265 Darren Moore & David Roberts   MV       S, AX, CX, BG, CQ, CS 95 3  
Only 3/7 from Section 1 rtd 323 Gordon Stovin & John Ross   M       S, AX, CX, BG, CQ, CS, AT, CE, BC      
None in Section 1 m5 rtd 286 Stuart Secker & Michael Brady   M       S, AX, CX, BG, CQ      
Only 3/7 from Section 1 rtd 298 Phil Green & Miles Tackett   M       S, AX, CX, BG, CQ, CS, AT, BC, CE      
None in Section 1 rtd 279 Fred Smith & Aoife Smith Saltwell Harriers Gateshead Harriers MIX     G S, AX, CX, BG, CQ, CS      
None in Section 1 rtd 302 Tom Crofts & Ben Crofts   M       S, AX, CX, BG, CQ, CS      
Only 2/7 from Section 1 rtd 280 Richard Sill & Andy McGregor   MV       S, AX, CX, BG, CQ, CS, AT, DS 121 16  
Only 1/7 from Section 1 rtd 255 Debbie Thompson & Jane Morgan BL & SOC FV       S, AX, CX, BG, CQ, CS, AT 117 14  
None in Section 1 rtd 285 Craig Palmer & Robert Kennedy   M       S, AX, CX, BG, CQ, CS