Results for The OMM - 28-Oct-2017 - Combined

...return to index

Combined - Results

  Pos Name Club Category Saturday Sunday Total Vet Min/Hr Vet Total FGEN
Certificate 1st Tom Elliott & Chris Barton Windermere Boyz Club M 08:27:37 (1) 04:49:20 (2) 13:16:57        
Certificate 2nd Paul Trott & Richard Tyson Howgill Harriers MV 09:07:34 (3) 05:04:31 (4) 14:12:05 102 7 12:32:40  
Certificate 3rd Tom Raftery & Becky Raftery Tring RC MIX 08:46:23 (2) 05:49:12 (6) 14:35:35        
Certificate 4th Carolyn Evans & Jim Evans slippery eels MIXV 10:30:33 (6) 06:08:37 (7) 16:39:10 94 3 15:49:12  
Certificate 5th Andy Fisher & Neil Brammer   MV 10:28:57 (5) 06:19:12 (8) 16:48:09 101 6 15:07:20  
Certificate 6th Julian Parker & Dan Stowers Dark Peak Fell Runners MV 10:21:43 (4) 07:16:58 (10) 17:38:41 92 2 17:03:24  
    Simon Kirby & Simon Howarth   MV m11-13   None in Section 1 m1-3 rtd   - 103 7 -  
    Rob Somers & Chris Grant   M m13   None in Section 1 m3 m10-11   -     -  
    John Elliott & Peter Bardsley   MV m12-14   None in Section 1 mS-3 m10-11   - 96 4 -  
    Alex Evens & Nick Evens   M m13   05:36:57 (5) -     -  
    Gareth Heathcote & Jonathan Newth   MV None in Section 1 m10-14   None in Section 1 m10   - 108 10 -  
    Paul Simpson & Christopher Horner Bowland FR Garstang M None in Section 1 m10-14   None in Section 1 m10   -     -  
    Paul Richardson & Jonny Kennedy Saltwell Harriers M m12-14   None in Section 1 m1-3 rtd   -     -  
    Jeroen Cliteur & Harry Hilberdink   MV -   None in Section 1 m1-3 m10-11   - 114 13 -  
    David Myers & Alan Clarke   M -   None in Section 1 m1-3 rtd   -     -  
    Alistair Carley-Smith & Sam Page   M -   None in Section 1 m1-3 rtd   -     -  
    David Nichols & Lawrence Coghlan University of Nottingham M -   04:04:54 (1) -     -  
    Harry Kingston & Naomi Malkin   MIX m11-14   07:28:45 (11) -     -  
    Allan Cox & Dave Hindley Corsham Runners South Cheshire Harriers MV m10-14   06:59:41 (9) - 101 6 -  
    Matt Davis & Lisa Davis   MIXV -   None in Section 1 m1-3 rtd   - 92 2 -  
    Simon Smith & Joseph Rudin   M m13   04:53:21 (3) -     -  
    Alex Copping & Otto Copping Teambath AC M None in Section 1 m10-14   Only 5/11 from Section 1   -     - G
    Gemma Piron & Simon Piron   MIX None in Section 1 m10-14   None in Section 1 mS-3 m10-11   -     -  
    Thomas Georgiou & Nicholas Georgiou   M Only 1/7 from Section 1 m10-14   None in Section 1 m1-3 m10-11   -     -  
    Gordon Rowan & Gareth Anderson Serpentine Running Club M None in Section 1 m2-5 m10-14   None in Section 1 m10   -     -  
    Ian Watson & Thomas Murphy   M None in Section 1 m2-5 m10-14   07:42:31 (12) -     -  
    Sharon Skidmore & Katy Rehal Mid Essex Casuals FV None in Section 1 m10-14   None in Section 1 m1-3 m10-11   - 98 5 -  
    David Falconer & Robin Smith [MIL] Defence Academy of the UK M None in Section 1 m10-14   Only 2/11 from Section 1   -     -  
    James Watkins & Martin Lewis Charnwood AC M None in Section 1 m10-14   None in Section 1 m1-3 rtd   -     -  
    Harrison Hague & Thomas Hague   M None in Section 1 m5 m10-14   Only 2/11 from Section 1   -     - G
    Darren Moore & David Roberts   MV None in Section 1 rtd   -   - 95 3 -  
    Phil Green & Miles Tackett   M Only 3/7 from Section 1 rtd   -   -     -  
    Stuart Secker & Michael Brady   M None in Section 1 m5 rtd   -   -     -  
    Gordon Stovin & John Ross   M Only 3/7 from Section 1 rtd   -   -     -  
    Gareth Penn & Patrick Timmis   M Only 2/7 from Section 1 rtd   -   -     -  
    Tina Codling & David Carr Riverside Runners MIXV rtd   -   - 104 8 -  
    Ryan McHenry & Jessica Avalon   MIX None in Section 1 m2-5 rtd   -   -     -  
    Glen Richardson & Nick Pullen Norfolk Orienteering Club M None in Section 1 m2-5 rtd   -   -     -  
    Rob MacAlister & John Carelton Sweat Shop Running community M None in Section 1 m3-5 m10-14   -   -     -  
    Craig Palmer & Robert Kennedy   M None in Section 1 rtd   -   -     -  
    Charles Bertorello & Thibaut Debray Vic Team M None in Section 1 m4-5 rtd   -   -     -  
    Tom Hall & Robin Smith   M None in Section 1 m3-5 m10-14   -   -     -  
    Tom Crofts & Ben Crofts   M None in Section 1 rtd   -   -     -  
    Fred Smith & Aoife Smith Saltwell Harriers Gateshead Harriers MIX None in Section 1 rtd   -   -     - G
    Debbie Thompson & Jane Morgan BL & SOC FV Only 1/7 from Section 1 rtd   -   - 117 14 -  
    Richard Sill & Andy McGregor   MV Only 2/7 from Section 1 rtd   -   - 121 16 -  
    Paul Hunt & Amelia Hunt Goyt Valley Striders MIX None in Section 1 rtd   -   -     - G
    Martyn Pollitt & Isaline Pollitt Burnden Road Runners MIXV None in Section 1 rtd   -   - 108 10 -  
    Marc Walker & Ben Walker   M None in Section 1 m2-5 rtd   -   -     -  
    Chris Coffey & John Hallett NBW MDC (Mynyddwyr De Cymru) M None in Section 1 rtd   -   -     -  
    Tim Forster & Phil Bellamy Saltwell Harriers MV None in Section 1 m4-5 rtd   -   - 114 13 -  
    Jeff Jensen & Hide Komine Nomadics Inc. M None in Section 1 m10-14   -   -     -  
    Andrew Williams & David Patrick Ashbourne RC MV None in Section 1 m10-14   -   - 102 7 -  
    Sam Lee & Tom Murfin Settle Harriers M None in Section 1 rtd   -   -     -  
    Paul Hadley & Emma Dent Stornoway Running and Athletics Club Helm Hill MIXV None in Section 1 m5 m10-14   -   - 92 2 -  
    Matt Hart & Jack Hart Gosforth Harriers M None in Section 1 m4-5 rtd   -   -     -  
    James Slaughter & Stephen Slaughter   M None in Section 1 rtd   -   -     -  
    Jasmine Briggs & Steve Briggs   MIXV None in Section 1 m2-5 rtd   -   - 90 1 - G
    Ian Pledger & Donald Brown   MV None in Section 1 m3-5 rtd   -   - 109 10 -  
    Gavin Peach & Scott Anderson   M None in Section 1 m5 rtd   -   -     -  
    Patrick Martin & Thomas Haines-Henderson Time Partners/British Army M None in Section 1 m4-5 rtd   -   -     -  
    Alex Cannon & Jonathan Denniss   M Only 1/7 from Section 1 rtd   -   -     -  
    Andrew Lawman & Tony Lawman   MV rtd   -   - 102 7 -  
    Mat Mitcheson & Sam Sharpe   M None in Section 1 m4-5 rtd   -   -     -