Results for The OMM - 28-Oct-2017 - A

...return to index

A - Results

  Pos Name Club Category Saturday Sunday Total Vet Min/Hr Vet Total FGEN
Certificate 1st Quentin Harding & Zoe Harding SROC MIX 06:28:55 (1) 05:26:38 (1) 11:55:33       G
Certificate 2nd Iain Embrey & John Ockenden SROC M 06:46:49 (2) 06:22:13 (4) 13:09:02        
Certificate 3rd Henrik Leth Jurrgensen & Laura Lambek Knudsen Yeti MIX 08:05:13 (3) 05:37:44 (2) 13:42:57        
Certificate 4th Yasha Chechik & Lova Chechik EBOR M 08:26:13 (6) 06:06:22 (3) 14:32:35        
Certificate 5th Mark Bown & Mark Burley   M 08:05:31 (4) 07:00:30 (7) 15:06:01        
Certificate 6th James Jackson & Adam Forest   MV 08:52:07 (7) 07:15:47 (9) 16:07:54 93 2 15:35:38  
Certificate 7th Euan Naismith & Jack Redvers Harris   M 09:25:45 (8) 06:48:42 (6) 16:14:27        
Certificate 8th James Lea-Cox & John Pattinson   M 10:16:26 (10) 07:34:24 (11) 17:50:50        
    Iain Macdonald & Michael Ayres Forres Harriers MV m10-11   08:20:37 (15) - 97 4 -  
    David Robinette & Calum Wadsworth Alpkit & Dark Peak Fell Runners M m11   m7-11   -     -  
    Alison Wainwright & Max Wainwright   MIX m9-11   m6-10   -     - G
    Mike Read & Mark Bezzant   MV m9-11   08:20:44 (16) - 112 12 -  
    Sam Dixon & Jo Hickman Dunne   MIX m10-11   07:46:41 (13) -     -  
    Steve Riddiough & Daniel Braun Team X M m7-11   rtd   -     -  
    Iain Whiteside & John Ryan Carnethy HRC M m11   06:32:41 (5) -     -  
    Dan Reece-Loram & Chris Thain Heaton Harriers AC M m6-11   m4-11   -     -  
    Patrick Brennan & Andy Preston RossendaleHarriers M m9-11   m4 m8-10   -     -  
    Eric Froode & Jesper Hassel Team Silva M -   07:07:14 (8) -     -  
    Arne Jansson & Edvard Davidsson OK Klemmingen M rtd   m4-10   -     -  
    Jonathan McDonald & Alistair Hamilton   M -   rtd   -     -  
    Anders Brohäll & Stefan Silfver Fortsätt Adventure Team 24H Meals Adv Team M -   m8   -     -  
    Joe Cavanagh & Rupert Gibb [MIL]   MV rtd   rtd   - 99 5 -  
    Mark Clarkson & Stephen Ireland NFR M m11   07:23:01 (10) -     -  
    Emily Greaves & Rhian Evans Strathearn Harriers F m9-11   m1-11   -     -  
    Anthony Emmet & Claire McArthur   MIX m11   m1-11   -     -  
    Geoff Davis & Paul Hainaworth Northumberland Fell Runners MV m10-11   m1-11   - 119 15 -  
    Megan Wilson & Anna Hoogkamer Dark Peak Fell Runners F m5-11   07:56:31 (14) -     -  
    Steve Salter & Mark Ashton   MV m3-11   m1-11   - 92 2 -  
    Jim Thompson & Chris Kennedy Saltwell Harriers MV m6-11   m1-11   - 92 2 -  
    Francis Gainsborough & Alex Fall Team Spork M m5-11   m6-11   -     -  
    Markus Rössel & Sebastian Heinrich The German Sparkle Party M m3-11   mS m4-11   -     -  
    Julian Davies & Rodney Jenkins Woking AC Sutton Runners M m3-11   m4-11   -     -  
    Nick Brunet & Jeremy Genar Runners' lab M m6-11   m4-11   -     -  
    Andrew Bell & David Walker [MIL]   M m5-11   m6-11   -     -  
    Philip Rutter & Adam Brown Imperial College Cross Country Club M 09:52:15 (9) m6-10   -     -  
    Rich Pigott & Iain MacLeod   M m7-11   07:37:37 (12) -     -  
    Carwyn Phillips & Shan Jones Rhedwyr Preseli MIXV m6-11   m4-11   - 97 4 -  
    Matthew Vokes & Philip Vokes WCOC LUOC M 08:09:47 (5) m2-11   -     -  
    Peter Nichols & Dan Cade Sheffield Hallam University M m6-11   m8-9   -     -  
    Lisa Carter & Fiona Lynch Radcliffe AC FV m4-11   m4-11   - 90 1 -  
    Mark Barmby & Daniel Alexander   M m5-11   m1 m3-10   -     -  
    Rupert Lee & Joshua Lee   M m5-11   m8-11   -     -  
    Mike Ridley & Scott Decker   M rtd   -   -     -  
    Philip Jones & Jason King Bingley Harriers MV rtd   -   - 98 5 -  
    Simon Somerville & Ben Williams Staffordshire Moorlands AC M rtd   -   -     -  
    Adrian Walker & Rogerlaycock   MV rtd   -   - 113 12 -  
    Chris Wilcox & Ben Lonsdale [MIL] Turbofit M rtd   -   -     -  
    Mike Nolan & Dave Miller Dark Peak Fell Runners MV rtd   -   - 92 2 -  
    Aaron Ward & Richard Crompton   M rtd   -   -     -  
    Patrick Wooddisse & John Warnock   MV rtd   -   - 91 1 -  
    James Johnson & Gordon Coull   M rtd   -   -     -  
    Mike Brown & Paul Ritson   M rtd   -   -     -  
    Chris Chafer & Dave Thorp   M m5-11   -   -     -  
    Joanna Schrieber & Colin Brash   MIXV rtd   -   - 102 7 -  
    Mark Briant & Will Haines   M rtd   -   -     -  
    Amy Sarkies & Adrian Sarkies Rugby and Northampton AC Rugby Triathlon Club MIX rtd   -   -     -  
    Peter Rees & Clare Rees Mudstacle MIX rtd   -   -     -  
    Mark Saunders & Alice Bedwell Mynyddwyr De Cymru MIXV rtd   -   - 114 13 -  
    Dave Rowell & Caroline Wharton   MIX rtd   -   -     -  
    Michael Robinson & Lawrence Brown Caistor Running Club MV rtd   -   - 97 4 -  
    Shaun Hernon & Paul Johnson   M m1-3 rtd   -   -     -  
    Simon Eldridge & James Eldridge   M rtd   -   -     -  
    Daniel Werchola & James Ireland   M rtd   -   -     -  
    Matthew Farrer & Hywel Jessop FRA MIX m9-11   -   -     -  
    Patrik Oreman & Mathias Bjorlin   M m6-11   -   -     -  
    Mark Dury & Owen Jones   M m5-11   -   -     -  
    Wendy Dodds & Sarah Rowell Clayton-le-moors Harriers Pudsey and Bramley FV m8-11   -   - 120 16 -  
    Bruce Bricknell & Giles Marshall   MV rtd   -   - 108 10 -  
    Jon Street & Tim Street Holmfirth Harriers M rtd   -   -     -  
    Dave Meads & Andy Oliver Glossopdale Harriers M rtd   -   -     -  
    Jo Appleby & Kate Simpson Helm Hill F rtd   -   -     -  
    Ian Pipes & Dave Milican   M rtd   -   -     -  
    Richard Moat & Thomas Patrick [MIL] Royal Marines M rtd   -   -     -  
    Christopher Caimino & Jonathan Pye   M rtd   -   -     -  
    Hannah Biddel & Kevin Tucker   MIX rtd   -   -     -  
    Timothy Apps & Charlie Edwards   M rtd   -   -     -