OMM 2016 Prize List

 

  

Elite

 

 

1st Overall

Shane Ohly

Duncan Archer

2nd Overall

Nicholas Barber

Jim Mann

3rd Overall

Bjorn Rydvall

Sebastian Ljungdahl

1st Ladies

Kerstin Leslie

Jessica Tullie

1st Mixed

Chris Jones

Hannah Moulton

1st Vets

Jonathan Whilock

Bryan Carr

A Course

 

 

1st Overall

Tom Fellbaum

Peter Bray

2nd Overall

Andy Charlton

Bryan Wakeley

3rd Overall

Magnus Andersson

Daniel Ljungdahl

1st Ladies

Sarah Rowell

Wendy Dodds

1st Mixed

Emil Ljungdahl

Nicole Ljungdahl

1st Vets

Will Manners

Roger Goddard

B Course

 

 

1st Overall

Alistair Masson

Tim Morgan

2nd Overall

Philip Vokes

Alistair Thornton

3rd Overall

Adam Jackson

Alex Smith

1st Ladies

Karen Nash

Rowena Browne

2nd Ladies

Claire Howes

Rozzi Martin

1st Mixed

Clive Tant

Hazel Tant

2nd Mixed

Mark Saunders

Alice Bedwell

1st Vets

John Smallwood

Mike Nolan

1st Vet Mixed

Mark Saunders

Alice Bedwell

1st Family

Clive Tant

Hazel Tant

C Course

 

 

1st Overall

Mark Burley

Jack Kosky

2nd Overall

Phil Carpenter

Toby Miles

3rd Overall

Donald Brown

Ian Pledger

1st Ladies

Bodil Oudshoorn

Lisa Trollope

2nd Ladies

Lucy Downie

Christina Turtle

1st Mixed

Fred Smith

Aoife Smith

2nd Mixed

Alison Wainwright

Oscar Wainwright

1st Vets

Donald Brown

Ian Pledger

1st Family

Kevin Plummer

Michael Kerr

D Course

 

 

1st Overall

Tom Elliott

Robin Price

2nd Overall

Lawrence Brown

Michael Robinson

3rd Overall

Christoffer Trolsgaard

Lasse Petersen

1st Ladies

Emma Green

Emily Wood

2nd Ladies

Kate Darlow

Maggie Shearer

1st Mixed

Jacob Wall

Susannah Wall

2nd Mixed

Richard Crompton

Aoife McNally

1st Vets

Barry Clayton

Stuart Baird

1st Vet Ladies

Margaret Huyton

Mary White

1st Vet Mixed

Audrey Russell

Mike Russell

1st Family

Tom Bedwell

Alex Bedwell

Long Score

 

 

1st Overall

Ian Jones

Jeff Powell-Davies

2nd Overall

Ben Stansfield

Pat Bartlett

3rd Overall

Darrell High

Daniel Holmberg

1st Ladies

Caroline Watt

Linda Smith

2nd Ladies

Kathleen Brierley

Mandy Goth

1st Mixed

Simon Caldwell

Carmen Elphick

2nd Mixed

Stephanie Kitts

Owen MIlls

1st Vets

Ben Stansfield

Pat Bartlett

1st Vet Ladies

Kathleen Brierley

Mandy Goth

1st Vet Mixed

John Leeson

Susan Howarth

1st Family

Rob Parkinson

James Parkinson

1st Military (Hutton Trophy)

Calvin Routledge

Alexander Gaspar

Medium Score

 

1st Overall

Donald Evans

John Hale

2nd Overall

Joss Knight

William Jones

3rd Overall

John Watson

David Watson

1st Ladies

Claire Gordon

Sarah O'Neill

2nd Ladies

Sue Woods

Lisa Whetter

1st Mixed

Jon O'Donnell

Karen O'Donnell

2nd Mixed

Sarah Scarbrough

Tim Scarbrough

1st Vets

John Tullie

Kenny Short

1st Vet Mixed

Malcolm Campbell

Liz Campbell

1st Family

Francis Smith-Ward

Iain Smith-Ward

Short Score

 

 

1st Overall

Helen Gardner

Simon Gardner

2nd Overall

Simon Wurr

Mark Tuckett

3rd Overall

Alan Irving

Paul Managh

1st Ladies

Jill Manning

Cerys Manning

2nd Ladies

Helena Burrows

Anne Darlington

1st Mixed

Helen Gardner

Simon Gardner

2nd Mixed

Martin Skinner

Lynne Thomas

1st Vets

Jonathan Howell

Ray Collins

1st Vet Ladies

Helena Burrows

Anne Darlington

1st Vet Mixed

Paul Dodd

Joyce Dodd

1st Family

Michael Ayres

Kirsty Ayres-Brown